VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kurzy sebeobrany: Senioři se učili používat paralyzér a křičet

Domažlice – Kurzy sebeobrany pro seniory, které pořádala Městská policie Domažlice ve spolupráci s Waldemarem Janečkem, byly slavnostně zakončeny.

8.12.2016
SDÍLEJ:

Zakončení kurzů sebeobrany v Domažlicích.Foto: MP Domažlice

V osmi tematických blocích se senioři naučili včas rozpoznat nebezpečí, vyhodnotit situaci a správně se zachovat. Naučili se několik základních hmatů a chvatů a seznámili se s obrannými pomůckami, jako jsou pepřový sprej, paralyzér nebo osobní alarm.

Velká pozornost byla věnována také osobním zážitkům účastníků a reálným rizikovým situacím, které Waldemar Janeček společně s preventistou městské policie detailně vysvětlili, a poradili jak se zachovat a odvrátit hrozící nebezpečí.

„Účastníci během kurzů dělali postupně velké pokroky, nejen co se týče zvládání techniky sebeobrany, ale také ve zlepšování postřehu a periferního vidění, které je na ulici důležité zejména pro vyhodnocení rizikovosti situace a získání přehledu o dění kolem nás," podotkl Waldemar Janeček.

Kromě postřehu trénovali účastníci pravidelně i svoje hlasivky, které jsou důležitou prvotní „zbraní" v případě ohrožení. Tuto „zbraň" má každý vždy u sebe, ale ne každý je schopen křičet dostatečně hlasitě. „Proto byl každý kurz ukončován cvičným křikem o pomoc, jehož intenzita se v průběhu kurzů opravdu zlepšovala," podotkla preventistka městské policie Věra Říhová.

Ukončení kurzů proběhlo ve výborovně TJ Sokol Domažlice, kde nechyběl ani velitel strážníků Petr Kubal. Účastníci kurzů dostali pamětními listy a dárkové tašky s pepřovým sprejem, reflexními páskami, propiskami, klíčenkami, atd.

„Senioři obecně patří mezi nejrizikovější skupinu obyvatel ohrožených násilnou kriminalitou – proto je třeba se intenzivně věnovat preventivnímu působení v řadách seniorů a na možná rizika je upozorňovat," upozorňuje velitel Kubal s tím, že Městská policie Domažlice proto nabízí informativní letáček, který je k dostání na služebně na náměstí nebo na www.mpdomazlice.cz.

Autor: Redakce

8.12.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z víkendového programu na zámku Depold v Kanicích.

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Přemílání starých bab na mladá děvčata - lidová taškařice v Kolovči byla hlavním magnetem tamní pouti.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Zloděj ukradl z pozemku u domu motorku, klíče i technický průkaz

Horšovský Týn – V úterý dosud neznámý pachatel ukradl z pozemku u domu v Horšovském Týně zaparkovaný motocykl MS Piaggio včetně klíče k motocyklu a malého technického průkazu.

Muž zemřel i přes pomoc kolegů

Meclov – Dramatické chvíle prožívali ve středu dopoledne lidé v jedné meclovské firmě.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Mezi veterány je přihlášen i 107 let starý automobil

Domažlice – Sobotní 43. ročník Jízdy spolehlivosti historických vozidel pořádaný Veteran car clubem Domažlice slibuje opět skvělou podívanou na krásné staré stroje. Startovní pole je tradičně velmi pestré, abecedně vzato od aerovek až po Zündapp. Celkem 6 motocyklů a 7 automobilů je starých 90 a více let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení