VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Každý milavečský žák má svůj počítač

MILAVČE- Vzdělávací program venkovských škol je na stejně vysoké úrovni jako v městských školách

8.4.2009
SDÍLEJ:

Ředitel Základní školy v milavčích Vlastimil WeinerFoto: Deník/ Helena Bauerová

Objekt, ve kterém sídlí milavečská základní škola, byl postaven v roce 1775. Po úpravě začala budova sloužit od roku 1786 jako škola.

Od té doby prošla řadou oprav.

Rozlehlá budova se zajímavou střechou, kde je poschodí pobito šindelem, je na seznamu kulturních památek.

Ředitelem školy je zde už jedenáctým rokem Vlastimil Weiner.

Jakou má vaše škola kapacitu žáků?
Škola má kapacitu 40 žáků. Navštěvují ji děti nejen z Milaveč, ale též z přilehlých obcí Radonice, Božkovy. Má dvě třídy, ve kterých jsou spojené ročníky.

Je obec zřizovatelem školy?
Ano. Od 1. ledna 2003 je škola příspěvkovou organizací. Zřizovatelem je obec Milavče. Součástí školy je mateřská škola, školní družina a školní jídelna. Vše je na odloučeném pracovišti.


Jaký je váš názor na malotřídní venkovské školy?
Vzdělávací program naší školy je na vysoké úrovni. Je omylem se domnívat, že na dvoutřídní škole se děti naučí méně než ve škole městské. Nejen že se naučí totéž, ale získají i větší návyky samostatné práce.


Co ještě může vaše škola dětem nabídnout?
Škola kromě vzdělávacího programu nabízí možnost umístění dítěte do školní družiny. Nadstandardními aktivitami jsou zájmové kroužky.

O jaké kroužky se jedná?
Děti mohou navštěvovat pěvecký a hasičský kroužek, kroužek výpočetní techniky či anglického jazyka.

Zapojuje se škola do společenských a kulturních akcí v obci?
Pořádáme vánoční besídku pro širokou veřejnost. Připravujeme maškarní karneval pro děti. Pěvecký kroužek mnohokrát ročně účinkuje na společenských akcích, například při setkání seniorů a oslavě Svátku matek.

Mají děti možnost sportovního a kulturního vyžití?
Děti se účastní plaveckého výcviku v plaveckém bazénu v Domažlicích. Během školního roku probíhá ve škole spousta soutěží. Pátého prosince nás navštěvuje Mikuláš. Pro děti je přichystána vánoční nadílka. Ke Dni dětí připravujeme sportovní dopoledne. Na závěr roku pak cestu za pokladem. Děti se během roku účastní loutkových a divadelních vystoupení, kouzelnického představení, výchovných koncertů, výletů. Škola úzce spolupracuje s mateřskou školou a školní družinou. Spolupráce s rodiči je též na dobré úrovni. Naši pedagogičtí pracovníci se stále vzdělávají, účastní se vzdělávacích akcí pedagogického centra Plzeň.

Co je chloubou vaší školy?
Určitě počítačová učebna. Byla zřízena před čtyřmi roky z místnosti, která původně sloužila jako uhelna. Na škole je celkem 24 počítačů, takže každý žák má svůj. Všechny počítače jsou připojeny na internet a samozřejmostí je i dataprojektor. Chtěl bych pochválit pana Zdeňka Peroutku, který je vedoucím PC kroužku a zároveň správcem počítačové sítě.

Čím se ještě může vaše škola pochlubit?
Pořádáme celoroční projekt, jehož autorkami jsou učitelka Kateřina Lahodová a vychovatelka Šárka Sklenářová. Jedná se o zábavné tématické soutěže, například výprava do podzimní přírody, svátek strašidel, čertovské dopoledne, soutěže v bruslení, maškarní karneval, velká hudební soutěž a mezinárodní den divadla. Právě dnes probíhá ve škole velikonoční dopoledne.

Čím jsou děti motivovány?
Během celoroční hry získávají žáci body a ti nejlepší, tedy s nejvyšším počtem bodů, budou na konci školního roku odměněni. Děti jsou motivovány ke snažení ve školních povinnostech čili známek v žákovské knížce, pravidelné docházky do školy, vzorného chování a přečtení knihy.

Autor: Helena Bauerová

8.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Opilý řidič způsobil nehodu

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Policie hledá řidiče BMW. Ujel od nehody

Doubrava – Policisté hledají svědky nehody, ke které došlo 11. října v 7:50 hodin v Doubravě před domem č. p. 2.

Slabá úroda. I přesto se horšovskotýnští zahrádkáři chystají na velkou výstavu

Horšovský Týn – Na nepříznivý rok si stěžují téměř všichni zahrádkáři. Pozlobily je hlavně dubnové mrazíky, které překazily letošní úrodu ovoce.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Kdyňští ochotníci uvedli derniéru své první hry

Kdyně – Členové místního ochotnického divadla Máj rozesmáli diváky ze Kdyně derniérou své povedené hry Mátový nebo citron.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení