VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtman předal pamětní medaile hasičům z Domažlicka

Domažlicko – Mezi třiatřiceti dobrovolnými hasiči, které se rozhodl ocenit pamětní medailí hejtman Plzeňského kraje, měl náš region šestici mužů sv. Floriána, kteří svůj život zasvětili hasičině.

29.1.2016
SDÍLEJ:

Hejtman Václav Šlajs předal pamětní medaile také dobrovolným hasičům z Domažlicka. Jako první ji převzal Jan Brei.Foto: KÚ Plzeňského kraje

Vezmeme-li to hezky podle abecedy, je prvním oceněným Jan Brei. Je člen Sboru dobrovolných hasičů Březí, kde vykonával funkci starosty sboru 24 let, nyní vykonává funkci starosty okrsku Meclov a již čtvrté (pětileté) volební období vykonává funkci náměstka starosty Okresního sdružení hasičů (OSH) Domažlice.

„Ocenění si vážím, ale hlavně jsem moc rád, že se dobrovolní hasiči dostali do popředí zájmu tak, jak si zaslouží. Spokojen jsem i s tím, že se blýská na lepší časy i co do finanční podpory sborů," pochválil Brei změny k lepšímu.

Myslel tím konkrétně memorandum, díky němuž je v rozpočtu Plzeňského kraje pro letošek vyčleněna na podporu hasičů rekordní částka 3,5 milionu korun. Za Plzeňský kraj podepsal memorandum hejtman Václav Šlajs, za sdružení hasičů jejich krajský starosta Jan Majer.

Dalším oceněným je Václav Kalčík. V Újezdě, kam se přiženil, je 37 let členem sboru. Kromě toho stojí opakovaně v čele hasičstva okresu Domažlice.

Třetím z čerstvých držitelů medaile je Tomáš Kohel, který se stal dobrovolným hasičem roku 1969. Kromě jiného je mu ke cti, že se zásadním způsobem zasloužil o výstavbu nové hasičské zbrojnice v Domažlicích. Od roku 2005 je stále aktivní jako velitel družstva u výjezdové jednotky v Domažlicích a zároveň působí v jednotce ve Folmavě. Je vedoucím odborné rady velitelů při OSH Domažlice.

Z ocenění od hejtmana se může těšit i člen SDH Srbice Václav Procházka. Do sboru vstoupil roku 1980 a od roku 1988 je jeho starostou. Svou aktivní činností a příkladným přístupem k plnění stanovených úkolů se stal vzorem novým generacím hasičů ve sboru i v okrsku Koloveč.

Mezi hasiče se přidal roku 1994 a od té doby vykonává funkci starosty sboru, díky kterému to nejen v Tlumačově žije. Řeč je o Václavu Sladkém, pod jehož vedením nejenže získal sbor prapor a upravil zbrojnici, ale stal se i nositelem kultury. Sladký je zároveň náměstkem starosty OSH Domažlice.

Šestým oceněným je Antonín Váchal, který pracuje ve Sboru dobrovolných hasičů ve Kdyni od roku 1966. Do zániku firmy Přádelny česané příze Kdyně pracoval ve funkci velitele podnikového sboru a byl členem podnikového sportovního družstva. Jeho doslova srdeční záležitostí je historická automobilová stříkačka, známá Babička. Starostou kdyňského sboru je od roku 1999.

„Ocenění dobrovolných hasičů a hasiček je jakousi morální podporou pro lidi, kteří se ve volném čase věnují například práci s mladými hasiči, trénují sportovce a připravují je na hasičské soutěže. Dobrovolní hasiči jsou také nedílnou součástí aktivního kulturního života každé obce. Bez jejich obětavosti a nasazení by tuto práci nemohli dělat a za to jim patří velký dík," uvedl při oceňování hejtman Šlajs.

Autor: Milena Cibulková

29.1.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Staňkov se ocitne pod dohledem kamer

Ilustrační foto

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Martina Kociánová zazpívá v Klenčí. Doprovodí ji i kytarista Brabec

Klenčí pod Čerchovem – Po zcela vyprodaném a loňském koncertě Lubomíra Brabce a Daniela Hůlky se Svatojánský festival opět vrací do klenečského kostela.

Někteří prodejci na slavnostech obcházeli EET

Domažlice, Plzeň – Finanční úřad zveřejnil výsledky působení svých kontrolorů na letošních Chodských slavnostech.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Poběžovičtí slavili pouť ve velkém stylu

Poběžovice – Město Poběžovice má za sebou třídenní pouťový festival.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení