VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtman ocenil kuchařku i údržbáře z Domažlicka

Plzeň, Domažlicko – Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard poděkoval za vynikající práci vybraným pracovníkům v sociálních službách organizací zřizovaných krajem. Ocenění v podobě pamětní medaile, děkovného listu a drobného daru si na krajském úřadě převzalo celkem 24 pracovníků a dva ředitelé.

24.3.2017
SDÍLEJ:

Jana Hessová, pracovnice seniorského domova v Černovicích od roku 2007 přebírá ocenění od hejtmana Josefa Bernarda.Foto: KÚ PKFoto: Deník / Šebek Stanislav

Nechyběli mezi nimi ani čtyři obětaví a pracovití lidé z Domažlicka: Ivana Kolbeková pracuje v Domově seniorů ve Kdyni od roku 2003, nejdříve jako pracovník v sociálních službách – přímá obslužná péče, nyní jako vedoucí směny. Má velkou profesní zkušenost, je příkladem pro ostatní spolupracovníky, má přirozenou autoritu, je týmový hráč. Svým vlídným přístupem je mezi obyvateli velmi oblíbená. Práce v domově je pro ni posláním.

Milena Osvaldová pracuje od stejného roku v rovněž v kdyňském domově. Nejprve jako kuchařka, posléze jako vedoucí kuchyně. Je především výborná kuchařka, odborně připravuje různé typy diet a úprav stravy pro seniory. Aktivně spolupracuje s nutriční terapeutkou. V kolektivu je oblíbená, ochotná každému pomoci.

Jana Hessová je zaměstnána v Domově v Černovicích od roku 2007. Původně nastoupila na pozici uklízečky, ale její zájem o klienty ji směřoval k profesionální práci s klienty, proto absolvovala kurz pro volnočasové pracovníky. Mezi klienty je velmi oblíbená a vstřícná, je vzorem pro ostatní spolupracovníky. Její vášní je výzdoba domova, kterou oceňují nejen klienti, ale i návštěvníci. V kontaktu s obyvateli dokáže odhadnout jejich schopnosti, umí je motivovat a zabavit. Jana Hessová je prostě duší domova a patří jí velké poděkování.

Jaroslav Mrkos pracuje v Domově pro seniory v Domažlicích jako údržbář již 37 let. Je pracovitý, spolehlivý, obětavý, vstřícný a vždy ho uvidíte s úsměvem na tváři. Dokáže si poradit v každé situaci. Cesta do práce mu trvá asi dvě minuty, a proto je to právě on, který ve svém volném čase ochotně zaskočí a pomůže, když je třeba. Svým přístupem, uměním povzbudit a podpořit si získal velkou oblibu jak u obyvatel domova, tak i v pracovním kolektivu.

Autor: Stanislav Šebek

24.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Sojka se strojem HB 350 z roku 1920 a Růžena Sojková s motocyklem Royal Enfield 225 z roku 1925 čekají na pokyn startéra.

Domažlickem projelo více než 140 veteránů

Vypouštění zajíců.
5

Vidičtí myslivci vypustili do volné přírody 40 mladých zajíců

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Větší podíl z daní města plánují investovat do škol, bydlení i sítí

Domažlicko – Novela zákona o rozpočtovém určení daní od příštího roku zvyšuje podíl obcí a měst na vybrané dani z přidané hodnoty ze současných 21,4 procenta na 23,58 procenta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení