VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Háječtí volají o pomoc

Hájek -Lidem v Hájku praskají domy, podlahy a každý projíždějící kamion je budí ze spaní.

1.2.2011 4
SDÍLEJ:

Kvůli dírám v silnici je intenzita otřesů, způsobených kamiony mnohem větší. Háječtí jsou zoufalí.Foto: Deník/ Helena Bauerová

Trpělivost už dochází občanům v Hájku. Každý kamion, který v těchto dnech projede jejich obcí, způsobuje hlavně těm, kteří žijí u hlavní silnice, doslova muka.


Následkem špatného stavu vozovky a nekázně řidičů dochází k velkým otřesům domů, které stojí podél silnice, což má negativní vliv jak na technický stav nemovitostí, tak i na psychický stav lidí, kteří v těchto domech bydlí.

„Stav silnice je každým dnem horší. Jsou tu obrovské díry a když je přejede kamion, třesou se nám zdi a praskají podlahy. Rychlost zde nedodržuje snad nikdo. Často se řidiči kamionů vyhýbají dírám tak, že jezdí po chodníku. Jsem už opravdu rozčilený a doufám, že se nad námi někdo konečně smiluje a něco s tím udělá,“ říká Václav Straka, jehož dům stojí zhruba sto padesát metrů od značky, která upozorňuje na povolenou rychlost 30 km/h. Řidiči ji však vůbec nerespektují.


Klid nemají Háječtí ani v noci. „Nemůžeme spát. V noci drnčí celý dům. V půl jedenácté začne jezdit jeden kamion za druhým a to vydrží až do rána. Ložnici mám k silnici a neustále stěhujeme postele a hledáme místo, kde nebudou otřesy tak silné. Uvnitř místnosti máme už dvoucentimetrovou prasklinu, která se stále zvětšuje Jsme z toho už zoufalí,“ popisuje stav Jana Lorenčíková.


Její slova potvrzuje i František Mikan. „Neumíte si představit, co to je. Pajtluje se nám celý dům. Dveře drnčí, třesou se okna a i skleničky. Máte pocit, že vám barák spadne na hlavu. Když jsme na dvoře, chvěje se nám zem pod nohama. Už si ani nepamatuji, kdy jsem se naposledy vyspal,“ říká.

Háječtí proto sepsali petici, ve které žádají dopravní inspektorát Policie ČR a Okresní hygienickou stanici v Domažlicích o zajištění ochrany zdraví, životů a majetku. O pomoc se obrátili i na své zastupitele.

„Poslali jsme žádost na trvalé snížení rychlosti na Městský úřad v Domažlicích a také na policii. Bylo nám však odpovězeno, že naši žádosti nelze vyhovět, protože není podložená odborným posudkem. Z tohoto důvodu občané Hájku zorganizovali petici, kterou jsme odeslali 24. ledna,“ říká místostarosta Všerub Václav Krásnický, pod které Hájek spadá.


Mezitím se ale situace v Hájku ještě zhoršila.


„Povrch vozovky je v ještě zoufalejším stavu a intenzita otřesů mnohem větší. Protože Správa a údržba silnic, cestmistrovství Kdyně nemá materiál na opravu současného stavu silnice, byl průjezd Hájkem omezen na rychlost třicet kilometrů v hodině. Tato značka je zde asi čtrnáct dní, ale žádný z řidičů ji nerespektuje a lidé jsou nejen ro〜zlobení, ale i zoufalí. Telefonicky jsem už před více než týdnem žádal policii o měření rychlosti v obci. Zatím jsme se však žádné pomoci nedočkali,“ říká Krásnický.

Hájecké tedy může zachránit pouze vytoužená přeložka silnice, která je zbaví stovek těžce naložených kamionů, které projíždějí nepřiměřenou rychlostí jejich obcí v obou směrech ve dne i v noci.

Autor: Helena Bauerová

1.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Loučimští senioři v Praze.
31

Seniorští studenti měli promoci, navštívili i zákulisí televize

Opět po roce dokázal krajské sportovní hry seniorů vyhrát.
7

Senioři z Domažlic obhájili prvenství v krajských hrách

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Dodávka čelně narazila do stromu

Holýšov, Stod - Mezi Stodem a Holýšovem, poblíž křižovatky na Střelice, havarovala v úterý před jedenáctou hodinou dopoledne dodávka.

Sto let od Bolevecké katastrofy. Kolik přesně zemřelo lidí, se už nikdo nedozví

Plzeň - Deník připomíná výročí tragického výbuchu největší muničky v Rakousku-Uhersku.

V Brnířově již pošesté zaburácí traktory

Brnířov – V sobotu 27. května se brnířovská náves opět zcela zaplní starými traktory, auty a motorkami. Na tento den je naplánované již 6. setkání starých traktorů a veteránů.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies