VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Firma netřídila. V kontejneru na náměstí byla suť i papír

Domažlice - Stavbaři porušili zákon o odpadech. Čeká je sankce.

10.11.2016
SDÍLEJ:

ODPAD, který lze dále třídit, do kontejneru nepatří. Foto: Městská policie Domažlice

 Přímo pod okny služebny domažlických strážníků (v areálu radnice na náměstí) došlo k porušení zákona o odpadech. Stavební firma opravující bankovní pobočku do jednoho kontejneru odkládala různé druhy odpadů včetně těch, které byla z povinna třídit. Oblast správného nakládání s odpadem je přitom pro městskou policii jednou z hlavních priorit posledních týdnů.

„V kontejneru se nacházela směsice různých druhů odpadů – od obalů, přes PET lahve, papírové kartony, obaly od stavebních materiálů, až po sádrokartony a stavební suť. Poslední jmenovaná kategorie navíc spadá do tzv. stavebního odpadu, se kterým je třeba nakládat v souladu se závaznou částí Plánu odpadového hospodářství Plzeňského kraje. Zaslali jsme proto podnět včetně fotodokumentace odboru životního prostředí (OŽP) k vlastnímu posouzení a provedení nezbytných opatření," uvedl velitel strážníků Petr Kubal.

„U firmy provádějící stavební úpravy pobočky ČSOB byla vykonána kontrola nakládání s odpady a bylo zjištěno porušení zákona o odpadech, a to povinnosti původce shromažďovat odpady utříděné podle jednotlivých druhů a kategorií. Za toto provinění bude s firmou zahájenou správní řízení o uložení pokuty," konstatovala Lucie Císlerová z OŽP.

„Strážníci se s přestupky spojenými s ukládáním odpadu mimo vyhrazená místa či s černými skládkami setkávají téměř denně a téměř denně za toto protiprávní jednání ukládají vysoké sankce – v blokovém řízení až do výše 5 tisíc korun," připomněla mluvčí MP Domažlice Věra Říhová.

Podle zákona o odpadech je každý povinen nakládat s odpady a zbavovat se jich výhradně způsobem stanoveným tímto zákonem a souvisejícími předpisy. Zákon rovněž stanovuje povinnost každého původce odpadu shromažďovat odpady vždy utříděné podle jednotlivých druhů a kategorií. „Míšení stavebního odpadu se směsným komunálním odpadem, papírem, kartony, sklem, plasty či obaly od potravinářských výrobků je tedy pro jakéhokoliv původce naprosto nepřípustné, ať se jedná o občana – nepodnikatele, podnikatele či právnické osoby," uzavřela Říhová.

Autor: Josef Babor

10.11.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pelechenský GurGul.
24

FOTOGALERIE: Nejlepší guláš uvařili hasiči z Žíňan

Opustili nás.

Opustili nás

Kostelem sv. Mikuláše ve Kdyni zněly varhany

Kdyně – V kostele sv. Mikuláše ve Kdyni se v neděli konal devátý ročník celorepublikového Českého varhanního festivalu, jehož cílem je propagace historických varhan.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Za uložení pneu a azbestové suti se nově platí

Domažlice – Enormní nárůst objemu odevzdaného nebezpečného odpadu dvou typů vedl domažlickou radnice k nepopulárnímu kroku – zpoplatnění jejich příjmu ve sběrně ADEVI v Cihlářské ulici.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení