VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Draženov změnil způsob vedení obce

Draženov – Jinou koncepci vedení obce zvolili od tohoto volebního období Draženovští.

27.11.2010
SDÍLEJ:

Nový starosta Draženova (dříve místostarosta) Štěpán Sladký.Foto: DENÍK/Milena Cibulková

Dosud měla jejich obec neuvolněného starostu a dva místostarosty, nově je v jejím čele starosta s jedním místostarostou.

„K tomuto rozhodnutí došlo zastupitelstvo s ohledem na význam obce Draženov, její polohu v blízkosti Domažlic a připravované akce,“ vysvětlil Deníku důvod změny nový starosta Štěpán Sladký.

Draženovští mají ve své správě řadu potřebných zařízení, jako jsou kanalizace, čístírna odpadních vod a vodovod, ale nezadali žádné firmě jejich údržbu a správu.

„Starat se musíme o několik nemovitostí, například budovu obecního úřadu, hasičskou zbrojnici a kulturní dům. O majetek obce je potřeba kvalifikovaně se starat. Tím, že nemáme firmy, které by to za nás dělaly, je veškerá práce s tím spojená na nás. Potřebujeme, aby byly dodrženy veškeré právní předpisy a byla řádně prováděna údržba majetku,“ vysvětluje starosta Sladký.

Draženovští, kterých trvale v obci žijí zhruba čtyři stovky, by se také chtěli rozvíjet, což představuje investice. Vědí, že správa obce v čele s neuvolněným starostou bývá problematická.

„Uvažujeme o několika investičních akcích, které jsme začali řešit už jako neuvolnění. Začali jsme připravovat rekonstrukci čistírny odpadních vod, obec potřebuje také kvalitní kanalizaci. V současnosti provádíme opravy dvora U Podestátů a získali jsme také dotaci od Místní akční skupiny Český les na rekonstrukci statku. Neuvolněný starosta by to měl v takovém případě moc složité,“ popisuje důvody své uvolněné funkce Sladký.

Již dnes má vizi, že by Draženov jeho prostřednictvím mohl pomáhat okolním obcím, které uvolněného starostu nemají.

„Předběžně jsme o tom hovořili se starosty Ždánova a Pařezova. Nabídl jsem jim, že pokud budu přítomen na školeních a akcích, jichž se nebudou mít možnost zúčastnit, rád jim informace předám,“ dodává starosta.

Draženovští by zároveň chtěli spolupracovat i s ostatními místy.

„Dnes mám schůzku v Klenčí kvůli členství Draženova ve sdružení obcí Chodská liga. Když jsem se domluval s klenečským starostou Karlem Smutným, řekl jsem mu svůj názor. Jak může fungovat Chodská liga bez Kryštofa Hrubého z Draženova? Pokud to tak dosud bylo, nemohlo to fungovat dobře,“ uvedl včera Deníku starosta Sladký s tím, že se ze své pozice bude snažit, aby chodské obce táhly v budoucnu takzvaně za jeden provaz.

Autor: Milena Cibulková

Místo události:
27.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Veřejné záchody v Chodské ulici v Domažlicích. Záměr na jejich rekonstrukci narazil na stanovisko památkářů a sousedů.

Domažlice na veřejné WC stále čekají

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Poberta vybral auto u Draženova

Draženov – Zloděje zřejmě přilákal mobilní telefon, který ležel před sedadlem spolujezdce v uzavřeném audi, které stálo nedaleko Draženova.

Poběžovickou pouť ozdobí muzika, historický program i půlmaratón

Poběžovice – Poběžovický pouťový festival nabízí návštěvníkům třídenní nabitý program. 

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Kanice – Po roce se kanický zámek opět otevírá veřejnosti. V sobotu se bude konat ochutnávka vín a marmelád, na neděli je přichystán den otevřených dveří.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Koloveč – Oslava 820 let založení městyse Koloveč na Domažlicku se koná od pátku do neděle 18. – 20. srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení