VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domažličtí skauti a skautky se zúčastnili mezinárodního kempu

Domažlice, Warendorf – Čtrnáct domažlických skautek a skautů v doprovodu dvou dospělých vedoucích se zúčastnilo mezinárodní skautské akce ve Warendorfu v Německu.

15.6.2017
SDÍLEJ:

Domažličtí skauti a skautky se zúčastnili mezinárodního kempuFoto: Archiv skautů

Domažličané museli vyjet už v půl páté ráno a absolvovat dlouhou cestu vlakem do Prahy a odtud autobusem až na místo.

„Intercamp je krátký společný tábor pro přibližně 3200 skautek a skautů z USA, Belgie, Británie, Nizozemí, Francie, Německa, České republiky, Polska a Švýcarska. Každá země vypravuje na Intercamp svůj národní kontingent složený ze skupinek účastníků od 11 do 16 let a jejich vedoucích,“ popsala Hana Märzová, vedoucí domažlického skautského střediska Jiřinky Paroubkové.

Intercamp letos našel své místo ve velkém parku ve Warendorfu. „Místa pro táboření jednotlivých skupin byla určena tak, aby vedle sebe stanovali účastníci z různých zemí a mohli tak snáze navazovat mezinárodní přátelství,“ zmínila Märzová.

Skauti v první den pobytu poznávali historické město, které se pyšní především chovem koní, součástí exkurze bylo plnění různých úkolů v rámci mezinárodních týmů.

„To se ukázalo jako velká výzva, protože ne všichni účastníci ovládali oficiální jazyk Intercampu – angličtinu. Mezi náročnější úkoly tak patřil například ten, kdy se mezinárodní tým rozdělil na poloviny. Jedna seděla na jedné straně velké plachty a přes ni popisovala zbylým členům týmu obrázek výtvoru z lega. Druhá skupina pak měla podle tohoto popisu danou věc z kostek z lega skutečně postavit. Jindy museli všichni členové týmu společnými silami překonat vysokou dřevěnou stěnu. Navzájem se na ni vysazovali a pak vytahovali nahoru i ostatní a na druhé straně se zase spouštěli,“ shrnula skautka.

Účastníci další den vyrazli na patnáctikilometrový výlet po okolí, opět zpestřený různými aktivitami.

„Večer pak proběhl Food Festival, kdy skupiny nabízely ostatním speciality z vlastních zemí. K ochutnání tak byly německé klobásy, různé sýry, omáčky, ale třeba i bonbony. my jsme nabízeli české chlebíčky, po kterých se jen zaprášilo,“ zmínila Märzová.

Dodala, že po celou dobu byly otevřené stánky skautských obchodů z různých zemí, bylo možné si také vyrobit tričko s logem akce nebo například vyrobit dřevěnou pohlednici. V horkých dnech navíc všechny potěšila možnost koupání na nedalekém koupališti.

A co domažlické skauty na Intercampu nejvíce překvapilo? „Rozdíly mezi způsobem táboření u nás nebo v Polsku a v dalších zemích. Výhodou českých a polských skautů je, že si vystačí s málem. Na podobných akcích spí v obyčejných malých stanech a vaří si zpravidla po skupinkách na malých plynových vařičích. Naopak účastníci z jiných zemí si obvykle autem přivezou velké stany nebo hangáry na spaní a další velký stan jim pak slouží jako kuchyně a jídelna, kam se rozestaví stoly a lavice a kde mají prakticky veškeré běžné kuchyňské vybavení,“ vypozorovala vedoucí domažlické výpravy.

Autor: Josef Babor

15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie ohledává místo vraždy v Plzni na Roudné
AKTUALIZUJEME
2

Vražda v Plzni. Muž zaútočil na druhého mačetou

Vernisáž výstavy Zdeňka Martínka v domažlickém penzionu v Baldovské ulici.
13

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Mladý zločinec opět utekl

Klatovsko, Hostouň – Zřejmě nejnebezpečnějšímu mladistvému zločinci z Klatovska se opět podařilo utéci z výchovného ústavu v Hostouni, a to přesto, že má nařízenu ochrannou výchovu. Dopaden byl až po bezmála dvou týdnech.

Domažlice na veřejné WC stále čekají

Domažlice - Veřejné záchody v Domažlicích v současné době nenajdete. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení