VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domažlická policie má nového šéfa

Domažlice – Novým šéfem domažlické policie je rodák z Dílů, 46letý Petr Kuneš. Do funkce vedoucího Územního odboru Domažlice nastoupil 1. dubna. U policie ale pracuje už 25 let, z toho 20 let v Domažlicích.

10.6.2017
SDÍLEJ:

Petr Kuneš, nový šéf Územního odboru Policie ČR v Domažlicích.Foto: Stanislav Šebek

„Začínal jsem v Domažlicích jako řadový policista na obvodním oddělení, kde jsem strávil celkem čtyři roky na ulici. To jsme měli ještě služebnu v budově, kde nyní sídlí městská knihovna. Po čtyřech letech jsem začal pracovat jako instruktor na výcviku střelecké a bojové přípravy policistů, kde jsem byl dva roky. Pak jsem šel studovat bakaláře na Policejní akademii v Praze. Po tříletém studiu jsem se vrátil zpět do Domažlic, kde jsem působil jako zpracovatel. Po nějaké době jsem jako řadový kriminalista přešel na domažlickou kriminálku a dálkově začal studovat magistra v Praze, abych si doplnil vzdělání. V průběhu studia jsem se stal vedoucím oddělení obecné kriminality v Domažlicích, kde jsem působil šest let. Pak jsem dostal nabídku pracovat na Krajském ředitelství Policie ČR v Plzni, odboru obecné kriminality. Přijal jsem ji a působil jsem tam celkem čtyři roky,“ prozradil Petr Kuneš.

Aby se Petr Kuneš mohl stát šéfem domažlické policie, musel zvládnout náročné výběrové řízení. „Jsem rád, že se mi to podařilo. Znám zdejší prostředí i kolegy, což je pro mě určitá výhoda. Navíc jsem v Plzni získal velmi cenné zkušenosti,“ pokračuje nový policejní šéf, který je i vášnivým sportovcem. Má rád běžky, cyklistiku a tenis. Je ženatý a má dvě děti.

CHCE ZASTAVIT RŮST NÁSILÍ
Jednou z jeho priorit v nové funkci je vytvořit klidnější podmínky pro práci policistů. „Kontrola podřízených je nutná, ale musí se dělat s mírou. Nechci nikomu nepřiměřeně šlapat na paty. Myslím si, že když se policista do práce těší a má na ni klid, jeho výkon je výraznější. Další mojí prioritou je prohloubit spolupráci se státním zastupitelstvím, soudem, policií SRN a městskou policií. Myslím, že zde jsou rezervy nejen ve spolupráci, ale především v komunikaci,“ pokračuje Kuneš.

Podle jeho slov se policisté musí zaměřit na násilnou trestnou činnost, která v regionu roste, a také na nehodovost, zapříčiněnou požíváním alkoholu a omamných látek před jízdou.„Bagatelní trestná činnost, jako jsou například krádeže, krádeže vloupáním a ostatní majetková trestná činnost, se podle statistik snižuje. Také na drogové scéně máme v okrese Domažlice velice dobré výsledky. Daří se nám tuto trestnou činnost potírat. Co nás ale v současné době trápí, je nárůst násilné trestné činnosti, jako jsou například pouliční rvačky, nebezpečné vyhrožování, mnohdy i se zbraní, a výtržnosti. To je způsobeno především migrací cizinců, jejich zaměstnáváním načerno a zřizováním pokoutních ubytoven,“ dodává Kuneš s tím, že velmi důležité je také to, aby byli policisté vidět v ulicích a aby se zlepšila komunikace s občany. I na tom chce nový šéf policie zapracovat a policii tím chce posunout ve společnosti k heslu Pomáhat a chránit.

Autor: Helena Bauerová

10.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příprava historické stříkačky na oslavy.

Horšovskotýnští hasiči dnes slaví výročí

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Příští týden začnou na zámku prohlídky s kastelánem

Horšovský Týn – Již příští týden odstartuje tradiční šňůra speciálních prohlídek Státního hradu a zámku Horšovský Týn. Zájemci se opět mohou skoro každou sobotu přijít podívat na noční prohlídky s kastelánem zámku.

Tanec i dort. Setkání seniorů z Domažlic a Furthu se konalo už podvanácté

Domažlice – Už podvanácté se konalo každoroční setkání seniorů z Domažlic a Furthu im Wald. Tentokrát jej hostila chodská metropole.

Sebrali matce klíče a vykradli ordinaci

Domažlice – Mladá žena se zmocnila klíčů své matky a společně s dalším mužem vykradli tento týden ordinaci v Domažlicích. Dvojici zlodějů policie dopadla během několika hodin. O jednom z pachatelů jsme přitom psali již včera, kdy se dopustil jiné krádeže.

FOTOGALERIE: V Horšovském Týně jsou vystaveny plastiky i kresby

Horšovský Týn – Plastiky plzeňského lékaře Petra Hartmana a kresby ředitele novoveského dětského domova Petra Plášila jsou k vidění v horšovskotýnském sále MKZ. 

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies