VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petici zdravotně postižených podpořily v regionu stovky lidí

DOMAŽLICKO - Nezaměstnanost, diskriminace, předsudky či nemožnost žít plnohodnotným životem – to jsou hlavní problémy, které u nás trápí lidi se zdravotními hendikepy. K odbourání psychické bariéry, která je často průvodním jevem postižení, nepřispívá skutečnost, že hendikepovaní musejí překonávat v každodenním životě bariéry hmotné.

7.9.2007
SDÍLEJ:

Anna Váchalová dobře ví, kde jsou slabiny v systému, který má u nás napomáhat integraci postižených občanů.Foto: DENÍK/Milena Cibulková

Často se fyzicky nedostanou tam, kam potřebují – do kina, do muzeí, prostě tam, kam zdravý člověk běžně může. Právě proto mají všichni, jimž není tento stav lhostejný, již několik týdnů možnost podepisovat v Domažlicích v Centru zdravotně postižených v budově Okresní správy sociálního zabezpečení možnost připojit své podpisy pod petici za práva zdravotně postižených podle legislativy EU.

„Do současné doby jsme odeslali petiční archy se čtyřmi sty třiceti podpisy. Ti, kteří by chtěli připojit své, mají ještě možnost do konce září,“ říká předsedkyně OO STP Domažlice Anna Váchalová s tím, že děkuje všem, kteří již tak učinili. Podpisovou akci přitom poznamenala nepříjemná věc. Nejenže se při ní ztrácely psací potřeby, ale dokonce kdosi ve vestibulu budovy OSSZ ukradl petiční archy s podpisy.

„Nedokážeme si vysvětlit, kdo to mohl udělat, co ho k tomu vedlo,“ připojuje kolegyně z centra Michaela Blahutová s tím, že věří, že v následujících dnech se podaří shromáždit další desítky podpisů.

7.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jarní úklid na zámku v Čečovicích.
5

Zchátralá památka dostane nová vrata

REVOLVERY pocházejí zřejmě z první světové války.

Žena našla na půdě třináct historických revolverů

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

Žula na památník Díky, Ameriko! nemusí být z Česka

Plzeň – Existuje v Česku společnost, která je schopná dodat na stavbu památníku Díky, Ameriko! tak velké bloky kvalitní žuly?

Šárku Pokornou ke studiu oboru strojní mechanik nalákal bratr

Domažlice – Šárka Pokorná studuje na domažlickém učilišti 3. ročník oboru Strojní mechanik se zaměřením na vstřikování plastů. I když je tento obor většinově doménou kluků, Šárka je v něm velmi úspěšná.

CykloDeník vychází v úterý

Plzeňsko - Nová cyklistická sezona začíná, a proto vám Deník přináší speciální přílohu. V úterý 25. dubna vychází CykloDeník – 32 stran informací pro cyklisty a cykloturisty.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies