VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči připravují soutěž

LIBKOV - Začínají okrsková kola požárních soutěží

10.5.2008
SDÍLEJ:

Hasiči chystají jarní závody.Foto: Zdeněk Huspek

Bez Dobříkovských se sešli na přípravné schůzce v Libkově zástupci dobrovolných hasičů sdružených do okrsku č. 10 – Pocinovice. Místo setkání nebylo zvoleno náhodně, letošní okrsková soutěž požárních družstev bude v sobotu 10. května právě v Libkově.
Velitel okrsku Jiří Stauber připomněl pravidla a především úkoly, které pro zdárný průběh soutěže zajišťují jednotlivé sbory. Hlavní funkce, jako jsou velitel soutěže, hlavní rozhodčí a tajemník mají na starosti Pocinovičtí. Rozhodčí a časoměřiče dodají sbory Loučimi, Chodské Lhoty aPocinovic.
Odpovědnost pořadatelů mají na svých bedrech dobrovolní hasiči z Libkova. Jejich velitel Vladimír Černý nastínil průběh odpoledne, kdy kromě samotné soutěže bude část programu věnována oslavě, anebo spíše připomenutí 105 let založení hasičského sboru: „Žádné zvláštní akce dělat nebudeme. Při úvodním nástupu bychom chtěli vyznamenat zasloužilé a dlouholeté členy našeho sboru odznaky a diplomy. Dále máme pozvané hosty z SDH Miletice z okresu Klatovy. Předvedli by ukázku útoku a jestli nebude námitek, zúčastnili by se štafety. Po skončení soutěže by dětské družstvo z Dlažova udělalo ukázku disciplín, se kterými soutěží v celostátní hře Plamen. A protože soutěž bude v našem sportovním areálu, samozřejmě připravíme kvalitní občerstvení a po soutěži zahraje hudba.“
Vedení okrsku upozornilo na možnost účasti v okresní soutěži nejen vítězného, ale i druhého, případně třetího družstva v pořadí.
„Je snahou naplnit okresní soutěž šestnácti družstvy,“ řekl Jiří Stauber. „Loni jich byla pouhá polovina a to je málo,“ dodal.
V závěru schůzky se diskuse přenesla na budoucnost a mladé lidi, kteří se k dobrovolným hasičům příliš nehlásí. A nemusí to být jen z pohodlnosti, protože ti aktivní využívají dnešní doby k uskutečňování svých zájmů, jichž se nabízí velké množství

10.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zloděj bez kalhot se chtěl do auta vloupat víkem od kanálu

Petr Sojka se strojem HB 350 z roku 1920 a Růžena Sojková s motocyklem Royal Enfield 225 z roku 1925 čekají na pokyn startéra.

Domažlickem projelo více než 140 veteránů

Vidičtí myslivci vypustili do volné přírody 40 mladých zajíců

Vidice – Myslivecký spolek Lichoň Vidice se rozhodl posílit zaječí populaci ve své honitbě.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení