VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé se neshodli

DOMAŽLICE - V Domažlicích se nedokáží domluvit napříč stranami. Opakovaně proto neschválili nový jednací řád

2.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Stýblo František

Ani tento týden neschválilo na svém zasedání domažlické zastupitelstvo nový jednací řád. Od 14. listopadu 2007 byl zařazen na program jednání již potřetí, ani tentokrát však nebyl schválen. V listopadu proti projednávání vystoupili zastupitelé za ČSSD s tím, že se na tuto záležitost nemohli z nejrůznějších důvodů řádně připravit. „Čekal jsem věcnou diskuzi, ale připomínky nepřišly,“ uvedl tehdy Zdeněk Novák (BEZP). „Na minulé jednání jsem nemohl,“ bránil se exstarosta, poslanec parlamentu Jan Látka (ČSSD), který dodatečné zařazení tohoto bodu na program jednání přirovnal k „úrovni Zambie“ . „V počátku schůze se hlasuje o zařazení nového bodu, pokud to žádá situace,“ připomněl mu běžný postup starosta Miroslav Mach (BEZP).

Nový jednací řád byl nakonec ´odsunut´ na příští zasedání domažlického zastupitelstva (12. 12.), avšak v jeho počátku byl z programu stažen. Teto týden byl znovu zařazen, avšak ke kýženému výsledku se nedošlo. V návrhu bylo schválení řádu jako celku. Vzhledem k nově připsaným, v tisku tučně vyznačeným pasážím, které vyplynuly z jednání přípravné pracovní skupiny složené ze zastupitelů napříč stranami, měl být projednáván bod po bodu. Zastupitelé sice schválili úvodní informační bod nového jednacího řádu, ale ´zasekli´ se hned na článku 2. Pozměňovací návrh místostarosty Pavla Wolfa na vypuštění věty z prostředku odstavce vyvolal bouřlivou diskuzi.

Neprošel návrh vypuštění věty ze středu odstavce, ani další bez nově zařazené poslední věty. Zastupitelé neodhlasovali článek 2 ani v předložené podobě, na níž se domluvila pracovní skupina (komise). „Navrhuji odložit projednávání jednacího řádu. Další projednávání považuji za nesmyslné. Komise se nezúčastním, neboť zde neplatí, co tam bylo navrhnuto,“ vznesl návrh na stažení bodu z jednání Jaroslav Bauer (ČSSD).
„Navrhuji odhlasovat články, které nejsou konfliktní, zbytek je možné odložit,“ nechal se slyšet nestraník Novák. S jeho názorem se však zastupitelé za ČSSD neztotožnili.
Po delším neplodném diskutování se o slovo přihlásil Ladislav Urban (KSČM). „Měli bychom zkusit svolat komisi ještě jednou. Dostáváme se patových situací, stejně může dopadnout projednávání článku sedm,“ upozornil Urban.
Posléze požádal zastupitel Novák, povoláním právník, o dvouminutovou přestávku na poradu klubu.
„Uvědomil jsem si jeden právnický detail. V dnes nepřijatých článcích mohou příště nastat změny, které by mohly ovlivnit již přijaté body. Riziko sice není velké, ale navrhuji, aby projednávání bylo odloženo,“ vysvětlil Novák.
„Komise se musí shodnout na znění přijatelném pro všechny strany,“ podpořil vzápětí jeho návrh starosta Mach. V následném hlasování bylo sedmnáct z osmnácti přítomných zastupitelů pro odložení schvalování nového jednacího řádu.

Autor: Milena Cibulková

2.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie ohledává místo vraždy v Plzni na Roudné
AKTUALIZUJEME
2

Vražda v Plzni. Muž zaútočil na druhého mačetou

Vernisáž výstavy Zdeňka Martínka v domažlickém penzionu v Baldovské ulici.
13

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Mladý zločinec opět utekl

Klatovsko, Hostouň – Zřejmě nejnebezpečnějšímu mladistvému zločinci z Klatovska se opět podařilo utéci z výchovného ústavu v Hostouni, a to přesto, že má nařízenu ochrannou výchovu. Dopaden byl až po bezmála dvou týdnech.

Domažlice na veřejné WC stále čekají

Domažlice - Veřejné záchody v Domažlicích v současné době nenajdete. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení