VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé se neshodli

DOMAŽLICE - V Domažlicích se nedokáží domluvit napříč stranami. Opakovaně proto neschválili nový jednací řád

2.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Stýblo František

Ani tento týden neschválilo na svém zasedání domažlické zastupitelstvo nový jednací řád. Od 14. listopadu 2007 byl zařazen na program jednání již potřetí, ani tentokrát však nebyl schválen. V listopadu proti projednávání vystoupili zastupitelé za ČSSD s tím, že se na tuto záležitost nemohli z nejrůznějších důvodů řádně připravit. „Čekal jsem věcnou diskuzi, ale připomínky nepřišly,“ uvedl tehdy Zdeněk Novák (BEZP). „Na minulé jednání jsem nemohl,“ bránil se exstarosta, poslanec parlamentu Jan Látka (ČSSD), který dodatečné zařazení tohoto bodu na program jednání přirovnal k „úrovni Zambie“ . „V počátku schůze se hlasuje o zařazení nového bodu, pokud to žádá situace,“ připomněl mu běžný postup starosta Miroslav Mach (BEZP).

Nový jednací řád byl nakonec ´odsunut´ na příští zasedání domažlického zastupitelstva (12. 12.), avšak v jeho počátku byl z programu stažen. Teto týden byl znovu zařazen, avšak ke kýženému výsledku se nedošlo. V návrhu bylo schválení řádu jako celku. Vzhledem k nově připsaným, v tisku tučně vyznačeným pasážím, které vyplynuly z jednání přípravné pracovní skupiny složené ze zastupitelů napříč stranami, měl být projednáván bod po bodu. Zastupitelé sice schválili úvodní informační bod nového jednacího řádu, ale ´zasekli´ se hned na článku 2. Pozměňovací návrh místostarosty Pavla Wolfa na vypuštění věty z prostředku odstavce vyvolal bouřlivou diskuzi.

Neprošel návrh vypuštění věty ze středu odstavce, ani další bez nově zařazené poslední věty. Zastupitelé neodhlasovali článek 2 ani v předložené podobě, na níž se domluvila pracovní skupina (komise). „Navrhuji odložit projednávání jednacího řádu. Další projednávání považuji za nesmyslné. Komise se nezúčastním, neboť zde neplatí, co tam bylo navrhnuto,“ vznesl návrh na stažení bodu z jednání Jaroslav Bauer (ČSSD).
„Navrhuji odhlasovat články, které nejsou konfliktní, zbytek je možné odložit,“ nechal se slyšet nestraník Novák. S jeho názorem se však zastupitelé za ČSSD neztotožnili.
Po delším neplodném diskutování se o slovo přihlásil Ladislav Urban (KSČM). „Měli bychom zkusit svolat komisi ještě jednou. Dostáváme se patových situací, stejně může dopadnout projednávání článku sedm,“ upozornil Urban.
Posléze požádal zastupitel Novák, povoláním právník, o dvouminutovou přestávku na poradu klubu.
„Uvědomil jsem si jeden právnický detail. V dnes nepřijatých článcích mohou příště nastat změny, které by mohly ovlivnit již přijaté body. Riziko sice není velké, ale navrhuji, aby projednávání bylo odloženo,“ vysvětlil Novák.
„Komise se musí shodnout na znění přijatelném pro všechny strany,“ podpořil vzápětí jeho návrh starosta Mach. V následném hlasování bylo sedmnáct z osmnácti přítomných zastupitelů pro odložení schvalování nového jednacího řádu.

Autor: Milena Cibulková

2.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Z domu ukradl 60 tisíc

Střet kamionu a osobního auta u Březí.
10

Nehoda v Březí zablokovala páteřní tah na Folmavu

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Skvosty Metalexu. Tato česká firma stavěla skvělá auta, i za socialismu

Metalex, společnost později známá jako MTX, si za více než čtyřicet let vydobyl zvláštní místo v historii českého motorsportu a automobilového průmyslu. Za socialismu v tomto podniku vznikla řada podivuhodných aut, krátce po revoluci se firma zase proslavila přestavbou škodovek na kabriolety.  Dokonce postavila i supersport.

FOTO: Děti z Chodské Lhoty potkaly Karkulku i Rumcajse

Chodská Lhota – Pohádková procházka v Chodské Lhotě přilákala sedm desítek dětí. Akci připravili místní zahrádkáři ve spolupráci s volejbalistkami.

Festival Výhledy připomene 70 let od znovuodhalení Baarova pomníku

Klenčí pod Čerchovem – Akcí pro děti a nokturnem dnes začíná čtyřdenní festival Výhledy v Klenčí pod Čerchovem.

Při nehodě kvůli mikrospánku byla poškozena tři vozidla

Domažlice – V úterý odpoledne došlo k nehodě v Havlíčkově ulici v Domažlicích.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies