VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třem školákům zjistili od 0,26 do 1,18 promile

DOMAŽLICKO - Preventivní akce Mládež odhalila 34 mladistvých, kteří požívali alkohol. Na čtyřech kontrolovaných místech pak policisté našli balíčky marihuany

5.12.2007
SDÍLEJ:

Policisté kontrolovali domažlické kluby.Foto: Milena Cibulková

Celkem 34 mladistvých, kteří pili, odhalila sobotní preventivní akce Mládež ve třech desítkách pohostinských provozoven, barů a diskoték regionu. V některých místech se setkali kontroloři s ustrašenými dětmi, které se snažily schovat na toaletě. Nejvyšší naměřená hodnota u mladistvých činila 1,6 promile alkoholu v dechu. „Do akce se zapojilo pět desítek policistů všech složek. Akce proběhla v Domažlicích, Horšovském Týně, Holýšově, Staňkově a Blížejově,“ upřesnila místa policejní mluvčí Vladislava Čejková.

Jen v Domažlicích byl náš Deník přítomen kontrole necelé desítky provozoven. Zcela bez problémů byla domažlická Koulárna, kde kontrola nezjistila požívání alkoholu mladistvými. Ne tak tomu bylo například ve Fontáně. Mezi přítomnými se našla děvčata, která se snažila před policisty schovat na WC, jiná si po ´propuštění´ s úlevou padla do náruče. Své udělal strach při uvědomění si prohřešku, některým děvčatům slzy rozmazaly namalované oči. „Zarážející bylo zjištění, že ještě ve dvě hodiny v noci byli venku tři děti, jimž ještě nebylo patnáct let. Navíc se zjistilo, že všechny požily alkohol a naměřené hodnoty se pohybovaly od 0,26 do 1,18 promile,“ uvedla policejní mluvčí s tím, že všichni tři byli předání pracovnicemi orgánu sociálně právní ochrany rodičům.

„Jsem pro, aby se takové kontroly dělaly. Myslím si, že i ty děti, které je nezažily, si dají pozor, neboť si to mezi sebou řeknou,“ uvedla vedoucí odboru zdravotnictví a sociálních věcí Městského úřadu v Domažlicích Jana Váchalová, která se spolu s dvěma spolupracovnicemi akce Mládež zúčastnila. „Kontrola má v každém případě preventivní dopad a jsem pro to, aby se takováto prevence opakovala. Nezastírám, že jsem tušila, že mládež do 18 let v kontrolovaných zařízeních bude,“ dodala. Předpoklad, že se v místech, kde se schází mládež, mohou vyskytovat drogy, se potvrdil. K jejich odhalení přispěli tři služební psi. „Ve čtyřech kontrolovaných objektech v Domažlicích, Horšovském Týně a Staňkově vyhledali psi z naší správy Západočeského kraje a Oddělení cizinecké policie Plzeň, kteří jsou specializovaní na vyhledávání omamných a psycho〜tropních látek, balíčky marihuany. Celkově bylo zjištěno 12 přestupků a jeden trestný čin.

Dva přestupky byly řešeny na místě s obsluhou blokovou pokutou, další budou oznámeny příslušným správním orgánům, tedy městským úřadům, a to podle místní příslušnosti konkrétní provozovny,“ zakončila hodnocení akce v rámci projektu Community policing Čejková.

5.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z víkendového programu na zámku Depold v Kanicích.

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Přemílání starých bab na mladá děvčata - lidová taškařice v Kolovči byla hlavním magnetem tamní pouti.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Zloděj ukradl z pozemku u domu motorku, klíče i technický průkaz

Horšovský Týn – V úterý dosud neznámý pachatel ukradl z pozemku u domu v Horšovském Týně zaparkovaný motocykl MS Piaggio včetně klíče k motocyklu a malého technického průkazu.

Muž zemřel i přes pomoc kolegů

Meclov – Dramatické chvíle prožívali ve středu dopoledne lidé v jedné meclovské firmě.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Mezi veterány je přihlášen i 107 let starý automobil

Domažlice – Sobotní 43. ročník Jízdy spolehlivosti historických vozidel pořádaný Veteran car clubem Domažlice slibuje opět skvělou podívanou na krásné staré stroje. Startovní pole je tradičně velmi pestré, abecedně vzato od aerovek až po Zündapp. Celkem 6 motocyklů a 7 automobilů je starých 90 a více let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení