VYBRAT REGION
Zavřít mapu

H. Týn pracuje na rozpočtu

HORŠOVSKÝ TÝN - H. Týn chce letos vyřešit autobusové nádraží i parkování ve Vančurově ulici

5.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vít Šimánek

Návrh rozpočtu pro letošní rok má Horšovský Týn hotový. Pokud jej v podobě, která je k nahlédnutí na úřední desce do 18. února, zastupitelé schválí, mohou se občané těšit například konečně na autobusové nádraží i na vyřešení špatné situace s parkováním ve Vančurově ulici na sídlišti Malé Předměstí. Příjmy, se kterými Horšovský Týn letos počítá, jsou jako obvykle rozděleny na daňové, nedaňové a kapitálové. Vedle peněz od občanů z daní, ale také z poplatků, například za odpad a psy (daňové – celkem 56 602 000 Kč), tak do městské kasy ´přitečou´ také peníze z pronájmů lesů, pozemků a honiteb nebo z půjčovného v knihovně či parkovného (nedaňové – celkem 5 268 000 Kč).

Horšovský Týn má také v příjmových položkách peníze za prodej nemovitostí a pozemků (kapitálové – celkem 9 200 000 Kč). Celkem 22 133 000 korun by měly v roce 2008 představovat dotace v podobě příspěvku na výkon státní správy, příspěvku na školství a sociální dávky. Peníze, se kterými bude město letos hospodařit, pak musí uvážlivě rozložit do šesti výdajových skupin. Skupinu 1 – Zemědělství a lesní hospodářství, představuje jediná, dvacetitisícová položka na nákladny na opatření ve věci týrání zvířat. Na Průmyslová a ostatní odvětví hospodářství (skupina 2) půjde 35 432 000 korun, přičemž 9,5 milionu korun je připraveno na autobusové nádraží a dalších šest milionů korun na úpravy v Domažlické ulici. Ve třetí skupině, Službách pro obyvatelstvo, se počítá s 35 438 000 korun. Rozděleny budou mezi zařízení předškolní výchovy a základního vzdělání, kulturu a sport, bydlení a komunální služby včetně územního rozvoje a ochranu životního prostředí.

Letos by se tak například základní škola měla dočkat příspěvku na výměnu oken v průčelí, základní umělecká škola nových vnitřních omítek a rodiče s dětmi nových dětských hřišť. Na Sociální věci a politiku zaměstnanosti (skupina 4) dává město přes 10 milionů korun, na Bezpečnost státu a právní ochranu (skupina 5) 1,897 milionu korun a na Všeobecnou veřejnou správu a služby (skupina 6) 31 893 000 korun. Návrh rozpočtu pro rok 2008 budou horšovskotýnští zastupitelé projednávat a schvalovat na veřejném zasedání, které se v sále Městského kulturního zařízení H. Týn uskuteční v pondělí 18. února od 17 hodin.

Autor: Zdeňka Lochmanová

5.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zloděj bez kalhot se chtěl do auta vloupat víkem od kanálu

Petr Sojka se strojem HB 350 z roku 1920 a Růžena Sojková s motocyklem Royal Enfield 225 z roku 1925 čekají na pokyn startéra.

Domažlickem projelo více než 140 veteránů

Vidičtí myslivci vypustili do volné přírody 40 mladých zajíců

Vidice – Myslivecký spolek Lichoň Vidice se rozhodl posílit zaječí populaci ve své honitbě.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení