VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Gymnázium otevřelo dveře

DOMAŽLICE - Škola opět nabídla dětem i rodičům jedinečnou možnost poznat její zázemí

14.12.2007
SDÍLEJ:

Informativní schůzka v gymnáziu.Foto: Milena Cibulková

Pro dotazy a návštěvy potenciálních studentů otevřelo ve středu do široka své dveře Gymnázium Jindřicha Šimona Baara v Domažlicích. Hned u dveří na příchozí čekali ochotní studenti, aby je doprovodili po své škole. Ta otevře v příštím školním roce 2008/2009 tři třídy. „Budeme přijímat po třiceti studentech do tříd osmiletého, šestiletého a čtyřletého gymnázia,“ uvedla ředitelka Jana Štenglová. Aby si uchazeči o studium udělali o škole obrázek, mohli kdykoli během dne v době od 8 do 17 hodin gymnazijní budovy navštívit. A k vidění byly jednotlivé učebny se žáky a učiteli při obvyklém vyučování. Během dopoledne mohli být příchozí například svědky zajímavých chemických a biologických pokusů, s přibývajícíc dnem a koncem vyučování je v jedné z tříd vítali svým zpěvem studenti. Všichni mohli nakouknout i do prostor, kde chovají gymnazisté různá zvířata. Tam jsem potkali i žáka klenečské základní školy Bien Tuhat Tana s otcem. „Tatínek chce, abych to na gymnáziu zkusil, proto jsme se přišli při Dni otevřených dveří podívat a poradit,“ řekl nám páťák Teny, který se narodil ve vIetnamu a v Česku je teprve tři roky. Přesto to na jeho vyjadřování nebylo příliš znát, dokonce už pochytil slyšitelný chodský akcent. Vietnamský otec se synem nám řekli, že sice ještě přesně neví, čím by Teny chtěl být, ale v každém případě musí mít maturitu. Na gymnázium by se chtěla dostat stejně stará Veronika Hodková z Domažlic, která na prohlídku školy přišla s babičkou. „Snad se mi podaří sem dostat. Plánuji ´gympl´ a pak medicínu, neboť bych chtěla být lékařkou,“ řekla Deníku Veronika, která už si vytýčila nejen povolání, ale i jeho specializaci. „Chtěla bych léčit oči, hlavně kvůli babičce, která měla velké problémy s očima,“ svěřila se . Na 15. hodinu bylo do nově zrekonstruované a vybavené jídelny svoláno setkání rodičů a vedení školy. Ředitelka vysvětlovala spolu se svým zástupcem Václavem Kozinou potenciálním žákům i jejich rodičům veškeré věci týkající se přijetí ke studiu a také vyučovacích předmětů. A jak byli spokojeni s počtem příchozích? „Zdaleka jsme ještě neskončili, ale už teď mohu říci, že se přišlo podívat přibližně stejně lidí jako vloni. To byl největší zájem o osmileté gymnázium. Uvidíme, jak tomu bude v nadcházejícím roce,“ řekla nám ředitelka s tím, že ke čtyřletému studiu budou přijímáni bez zkoušek ti žáci, jejichž průměr známek na vysvědčení z osmého a pololetní klasifikaci z 9. ročníku základní školy nepřesáhne 1,25. „Pokud by se náhodou stalo, že by takových uchazečů bylo nad 30, bude sestaveno pořadí podle dosažených průměrů,“ upřesnila Štenglová.

14.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Veřejné záchody v Chodské ulici v Domažlicích. Záměr na jejich rekonstrukci narazil na stanovisko památkářů a sousedů.

Domažlice na veřejné WC stále čekají

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Poberta vybral auto u Draženova

Draženov – Zloděje zřejmě přilákal mobilní telefon, který ležel před sedadlem spolujezdce v uzavřeném audi, které stálo nedaleko Draženova.

Poběžovickou pouť ozdobí muzika, historický program i půlmaratón

Poběžovice – Poběžovický pouťový festival nabízí návštěvníkům třídenní nabitý program. 

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Kanice – Po roce se kanický zámek opět otevírá veřejnosti. V sobotu se bude konat ochutnávka vín a marmelád, na neděli je přichystán den otevřených dveří.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Koloveč – Oslava 820 let založení městyse Koloveč na Domažlicku se koná od pátku do neděle 18. – 20. srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení