VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domažlické školky praskají ve švech

DOMAŽLICKO - Zájem rodičů o umístění dítěte do mateřské školy je v Domažlicích obrovský, ale jejich kapacity jsou malé

15.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Všech pět mateřských škol, které fungují v Domažlicích, je stoprocentně obsazeno. Radnice provedla ve spolupráci s mateřskými škokami anketu, zda rodiče stojí o prodloužení pracovní doby ve školkách. „Tento nápad se nesetkal s žádným ohlasem. Rodiče nestáli o to, aby alespoň jedna z našich školek otevřela déle a fungovala až do šesti hodin do večera,“ řekla nám ředitelka domažlických mateřinek Anna Bauerová. „Naše školka má kapacitu 75 dětí. Je na 100 % zaplněna. Nemůžeme uspokojit všechny žádosti. Příští školní rok mohu přijmout pouze 21 dětí a už dnes vím, že zájem bude mnohonásobně převyšovat naše možnosti,“ sdělila Miroslava Kůstová, hlavní učitelka II. mateřské školy v Poděbradově ulici v Domažlicích.

„Letos by mělo 23 našich dětí jít do školy. To jsou místa, která budou uvolněna. Přednost dostanou ty děti, které nebyly přijaty v minulém školním roce, a samozřejmě předškoláci. Zájem rodičů o umístění dětí do školky bude samozřejmě o hodně vyšší. Kapacita naší školky je 56 dětí a nemáme jediné volné místo,“ uvedla vedoucí učitelka III. mateřské školy v Palackého ulici, Marta Schirová. „Školky máme plné, ale nebylo tolik dětí, co by musely čekat na přijetí. Většinou se jejich poměr plynule vymění, některé odcházejí do prvních tříd a jiné se s rodiči stěhují. Ze zákona mají přednost ti, kteří jsou před nástupem do základní školy. Naším kritériem je přijmout přednostně sourozence dítěte, které už naši školku navštěvuje, aby rodiče nemuseli chodit s každým jinam. A samozřejmě děti z Domažlic. Učitelek je v současné době dostatek, všech 28 je aprobovaných,“ informovala o situaci Deník ředitelka Bauerová.

Autor: Helena Bauerová

15.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jarní úklid na zámku v Čečovicích.
5

Zchátralá památka dostane nová vrata

REVOLVERY pocházejí zřejmě z první světové války.

Žena našla na půdě třináct historických revolverů

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

Žula na památník Díky, Ameriko! nemusí být z Česka

Plzeň – Existuje v Česku společnost, která je schopná dodat na stavbu památníku Díky, Ameriko! tak velké bloky kvalitní žuly?

Šárku Pokornou ke studiu oboru strojní mechanik nalákal bratr

Domažlice – Šárka Pokorná studuje na domažlickém učilišti 3. ročník oboru Strojní mechanik se zaměřením na vstřikování plastů. I když je tento obor většinově doménou kluků, Šárka je v něm velmi úspěšná.

CykloDeník vychází v úterý

Plzeňsko - Nová cyklistická sezona začíná, a proto vám Deník přináší speciální přílohu. V úterý 25. dubna vychází CykloDeník – 32 stran informací pro cyklisty a cykloturisty.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies