VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dílské trápí srážková voda

Díly – Musí vyřešit, co s vodou z lesů, ale hlavně pak zabezpečit ves před náporem dešťové vody.

24.2.2011 1
SDÍLEJ:

DÍLSKÉ HŘIŠTĚ. Nachází se pod svahem, na kterém stojí obecní úřad a restaurace Tyrolka (v pozadí), a je ústředním místem dílského dění, a to nejen hasičského. V současnosti také provizorně „vsakuje“ přebytečnou dešťovou vodu.Foto: DENÍK/Milena Cibulková

Velkým problémem je pro Dílské voda z lesů nad vsí. Stéká do obce, která nemá úplně vyřešené odkanalizování.

„Dešťová voda z lesů přitéká a tady je to řešené tak nešťastně, že se nám vlastně žene voda v rozporu se stavebním zákonem a ohrožuje pozemky mezi domy,“ nastínil problém, který bude nutné co nejdříve vyřešit, starosta Dílů Vlastimil Anderle.

Majitelé nemovitostí, které se nacházejí ve svahu pod úrovní obecního úřadu, jsou přívalem vody obtěžováni. Obec musí zjednat nápravu tak, aby nedocházelo k zaplavování a zbytečným škodám.

„Částečně jsme místo odvodnili, ale ještě není vše dopracováno. Když přijde plavák, stříká nám tam voda stékající z lesa z pětadvacítky roury do dvoumetrové výše. Pak teče dál dolů na hřiště u bývalé mateřské školy,“ líčí podrobnosti starosta Anderle.

Dílští se nemohou obrátit na vlastníky lesů, které patří soukromníkům, aby vše pomohli vyřešit.

„Nejde to. Voda se vlastně valí až ze shora ze Sádku. Prakticky nám dolů směrem k bývalé školce stéká dešťová voda z velkého prostoru, a to nemyslím jen plochu pod hotelem, ale i tady před obecním úřadem. Chtěli jsme si nechat vyprojektovat, kolik by náprava stála, neboť do stávající kanalizace dešťová voda v žádném případě nesmí. To bychom vyplavili čistírnu v Postřekově, kam jsme napojení. Hledáme možnosti, jak problém se srážkovou vodou vyřešit, provizorně jsme tam dali zábrany, aby zatím stékala do míst, kde se vsákne, například do prostoru hřiště. Tam nás to tolik nebolí,“ uvedl k problému, který obec zatím není schopna z rozpočtu ihned řešit, dílský starosta.

Autor: Milena Cibulková

Místo události:
24.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pelechenský GurGul.
24

FOTOGALERIE: Nejlepší guláš uvařili hasiči z Žíňan

Opustili nás.

Opustili nás

Kostelem sv. Mikuláše ve Kdyni zněly varhany

Kdyně – V kostele sv. Mikuláše ve Kdyni se v neděli konal devátý ročník celorepublikového Českého varhanního festivalu, jehož cílem je propagace historických varhan.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Za uložení pneu a azbestové suti se nově platí

Domažlice – Enormní nárůst objemu odevzdaného nebezpečného odpadu dvou typů vedl domažlickou radnice k nepopulárnímu kroku – zpoplatnění jejich příjmu ve sběrně ADEVI v Cihlářské ulici.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení