VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Devět domažlických hasičů bylo vyznamenáno

Domažlice – V rámci oslav třiceti let trvání profesionálních hasičů v Domažlicích, bylo osm příslušníků sboru oceněno za příkladné plnění služebních povinností a za věrnost druhého stupně. Jeden za vzornou reprezentaci sboru.

25.4.2016
SDÍLEJ:

Ocenění hasičů v Domažlicích.Foto: Deník/ Helena Bauerová

Medaile a stužky si hasiči převzali z rukou Františka Pavlase, ředitele HZS Plzeňského kraje a Václava Petržíka, ředitele domažlického územního odboru.

„Jsem rád, že tato vyznamenání byla udělena právě těmto příslušníkům. Jsou to lidé, kteří svoji práci vykonávají na maximum a ještě umí předávat své zkušenosti těm mladším. Jejich práce si velice vážím," řekl František Pavlas.

Oceněni byli:
Milan Mathauser nastoupil ke zdejšímu HZS okresu Domažlice v únoru 1996 jako hasič. Postupně prošel funkcemi hasič-strojník a velitel družstva až k funkci technika chemické a technické služby na pracovišti IZS a služeb územního odboru. Významně se podílí na zajišťování odborné přípravy jednotek SDH a na jejich výcviku.

Václav Ponocný se stal hasičem v lednu 1996. V současné době je velitelem družstva. Je všestranným příslušníkem s řadou odborností.

Jakub Hoffmann se stal příslušníkem sboru v únoru 2006. Postupně se z řadového hasiče vypracoval na strojníka a technika. V současné době je velitelem družstva.

Jaroslav Konop je hasičem od května 2002. V současné době vykonává funkci hasiče-technika spojové služby.

Jan Mencl nastoupil ke sboru v lednu 2004. Po celou dobu trvání svého služebního poměru pracuje v oblasti ochrany obyvatelstva. Je zařazen na pracovišti prevence ochrany obyvatelstva a krizového řízení.

Martin Mráz nastoupil v prosinci 2002. V současné době vykonává funkci hasiče-technika chemické služby. Aktivně pracuje v lezecké skupině a podílí se na zabezpečování teoretického i praktického výcviku příslušníků i členů jednotek SDH.

Radek Petrásek je hasičem od května 2002. Slouží ve Staňkově, kde je velitelem družstva. Významná je zejména jeho činnost při zajištění oprav elektroinstalace.

Ladislav Zídek se stal příslušníkem na začátku roku 2006. Nyní je zařazen jako hasič ve Staňkově.

Pavel Kouřík získal stužku za výkon, který předvedl minulý rok v září na Mistrovství České republiky v Ostravě v disciplínách TFA. V čase 7 minut 43 vteřin si na Bolt-Tower vyběhl ve své kategorii pro 7. místo.

Autor: Helena Bauerová

25.4.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Veřejné záchody v Chodské ulici v Domažlicích. Záměr na jejich rekonstrukci narazil na stanovisko památkářů a sousedů.

Domažlice na veřejné WC stále čekají

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Poberta vybral auto u Draženova

Draženov – Zloděje zřejmě přilákal mobilní telefon, který ležel před sedadlem spolujezdce v uzavřeném audi, které stálo nedaleko Draženova.

Poběžovickou pouť ozdobí muzika, historický program i půlmaratón

Poběžovice – Poběžovický pouťový festival nabízí návštěvníkům třídenní nabitý program. 

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Kanice – Po roce se kanický zámek opět otevírá veřejnosti. V sobotu se bude konat ochutnávka vín a marmelád, na neděli je přichystán den otevřených dveří.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Koloveč – Oslava 820 let založení městyse Koloveč na Domažlicku se koná od pátku do neděle 18. – 20. srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení