VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chrastavičtí ví, jak chtějí příští rok hospodařit

Chrastavice – Obec Chrastavice hodlá v příštím roce hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, který je ve výši čtyři miliony korun. Alespoň tak je sestaven jeho návrh, který zastupitelé zveřejnili.

8.12.2010
SDÍLEJ:

Chodníků, kanalizace a úpravy silnice se v Chrastavicích letos dočkala tato nová část vsi ležící po levé straně silnice od Domažlic. Foto: DENÍK/Milena Cibulková

„Nejvíce peněz, rovný milion korun, jsme v rozpočtu vyčlenili na výstavbu místních komunikací a chodníků,“ říká staronový starosta Václav Petržík.

Druhou nejvyšší výdajovou položkou je částka na nákup techniky potřebné pro udržování veřejných prostranství, přesně půl milionu korun. Na projektovou dokumentaci pro kanalizaci Chrastavičtí vyčlenili 450 tisíc korun.

„Na sběr komunálního odpadu jsme naplánovali 340 tisíc korun, na svoz nebezpečného odpadu pak 22 tisíc korun. Přitom počítáme, že od občanů na poplatcích za odpad vybereme zhruba 140 korun. Z toho vyplývá, že obec bude svoz těchto odpadů z větší míry dotovat,“ podotýká starosta.

Chrastavice nemají mateřinku ani školu, takže musí za návštěvu svých dětí v těchto zařízeních platit jiným.

„Vycházíme z letošních nákladů, na transfery jiným obcím za školáky jsme v rozpočtu počítali se 195 tisíci korunami,“ dodává Petržík.

V návrhu rozpočtu je počítáno i s položkami, které zabezpečí řádný chod obce – údržbou silnic, příspěvkem na hromadnou dopravu i na provoz veřejného osvětlení, kanalizace a vodovodu. Nechybí peníze určené na tradiční zvyklosti v obci, tedy blahopřání jubilantům a vítání občánků, které má na starosti Sbor pro občanské záležitosti.

Rozpočet obce Chrastavice by v příjmové části měly naplnit hlavně nejrůznější daně, předpokládá se suma ve výši 2,5 milionu korun, přičemž o další potřebné příjmy se postarají také obecní lesy.

Autor: Milena Cibulková

Místo události:
8.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jarní úklid na zámku v Čečovicích.
5

Zchátralá památka dostane nová vrata

REVOLVERY pocházejí zřejmě z první světové války.

Žena našla na půdě třináct historických revolverů

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

Žula na památník Díky, Ameriko! nemusí být z Česka

Plzeň – Existuje v Česku společnost, která je schopná dodat na stavbu památníku Díky, Ameriko! tak velké bloky kvalitní žuly?

Šárku Pokornou ke studiu oboru strojní mechanik nalákal bratr

Domažlice – Šárka Pokorná studuje na domažlickém učilišti 3. ročník oboru Strojní mechanik se zaměřením na vstřikování plastů. I když je tento obor většinově doménou kluků, Šárka je v něm velmi úspěšná.

CykloDeník vychází v úterý

Plzeňsko - Nová cyklistická sezona začíná, a proto vám Deník přináší speciální přílohu. V úterý 25. dubna vychází CykloDeník – 32 stran informací pro cyklisty a cykloturisty.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies