VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chrastavičtí ví, jak chtějí příští rok hospodařit

Chrastavice – Obec Chrastavice hodlá v příštím roce hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, který je ve výši čtyři miliony korun. Alespoň tak je sestaven jeho návrh, který zastupitelé zveřejnili.

8.12.2010
SDÍLEJ:

Chodníků, kanalizace a úpravy silnice se v Chrastavicích letos dočkala tato nová část vsi ležící po levé straně silnice od Domažlic. Foto: DENÍK/Milena Cibulková

„Nejvíce peněz, rovný milion korun, jsme v rozpočtu vyčlenili na výstavbu místních komunikací a chodníků,“ říká staronový starosta Václav Petržík.

Druhou nejvyšší výdajovou položkou je částka na nákup techniky potřebné pro udržování veřejných prostranství, přesně půl milionu korun. Na projektovou dokumentaci pro kanalizaci Chrastavičtí vyčlenili 450 tisíc korun.

„Na sběr komunálního odpadu jsme naplánovali 340 tisíc korun, na svoz nebezpečného odpadu pak 22 tisíc korun. Přitom počítáme, že od občanů na poplatcích za odpad vybereme zhruba 140 korun. Z toho vyplývá, že obec bude svoz těchto odpadů z větší míry dotovat,“ podotýká starosta.

Chrastavice nemají mateřinku ani školu, takže musí za návštěvu svých dětí v těchto zařízeních platit jiným.

„Vycházíme z letošních nákladů, na transfery jiným obcím za školáky jsme v rozpočtu počítali se 195 tisíci korunami,“ dodává Petržík.

V návrhu rozpočtu je počítáno i s položkami, které zabezpečí řádný chod obce – údržbou silnic, příspěvkem na hromadnou dopravu i na provoz veřejného osvětlení, kanalizace a vodovodu. Nechybí peníze určené na tradiční zvyklosti v obci, tedy blahopřání jubilantům a vítání občánků, které má na starosti Sbor pro občanské záležitosti.

Rozpočet obce Chrastavice by v příjmové části měly naplnit hlavně nejrůznější daně, předpokládá se suma ve výši 2,5 milionu korun, přičemž o další potřebné příjmy se postarají také obecní lesy.

Autor: Milena Cibulková

Místo události:
8.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Vytiska se zúčastnil mistrovství světa v Litvě.
5

Z pátého místa na MS je Vytiska nadšený

Na Vavřínečku byla ve čtvrtek sloužena první letošní mše

Na Vavřinečku byla ve čtvrtek sloužena první letošní mše

Náklaďák v Brnířově urazil zpětné zrcátko protijedoucímu vozu a ujel

Brnířov – Domažličtí dopravní policisté hledají svědky dopravní nehody dvou nákladních vozů, ke které došlo v sobotu 20. května v 00:10 hodin na hlavní silnici v Brnířově na výjezdu směrem na Hlubokou.

Pavel Faschingbauer slaví osmdesát let

Domažlice – Osmdesát let oslaví v sobotu 27. května Pavel Faschingbauer, absolvent domažlického gymnázia, pedagogické fakulty v Plzni, Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, učitel, vrcholový sportovec, trenér, dělník, přednosta okresního úřadu a ředitel Centra sociálních služeb v Domažlicích.

Řidič narazil do chodců

Domažlice – Naštěstí bez vážných následků se obešla srážka auta s ženou a dítětem.

Staňkovská škola má novou pec

Staňkov – Tvořiví školáci ze staňkovské základní školy se konečně dočkali.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies