VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cheirón zatím tají své plány

DOMAŽLICE - Před rokem změnila stará nemocnice v Domažlicích majitele. Nový vlastník odtajní plány na její využití na podzim.

8.8.2007
SDÍLEJ:

Budova bývalé domažlické nemocniceFoto: Deník/ Veronika Svobodová

Takřka přesně před rokem odsouhlasili krajští zastupitelé v Plzni prodej staré nemocnice v Domažlicích. Za 15,5 milionu korun ji tehdy získala v Plzni založená akciová společnost Cheirón.
V době pořízení nemocnice měl zájemce v úmyslu vybudovat zde ústav sociální péče, bytové jednotky pro budoucí personál a management. „Chtěl zde zřídit také prostory pro poskytování služeb, prodejnu zdravotnických potřeb, wellness centrum, kancelářské prostory a galerii historických řemesel,“ vzpomíná na loňský prodej mluvčí krajského úřadu Alena Šatrová.
Jak ale skutečně hodlá s majetkem v centru města naložit, odtajní výrobce a dodavatel zdravotnických prostředků pro anestezii a intenzivní péči až na podzim. „Konkrétní záměry s využitím bývalé nemocnice si zatím necháváme pro sebe. Zvažujeme tři varianty,“ říká zástupce Cheirón a. s. Karel Janoušek. Na přímou otázku, zda zde v budoucnu vyroste supermarket, domov důchodců nebo bude areál prodán jinému zájemci, odpovídá: „Nemohu vyloučit ani jednu z vámi zmíněných verzí. Ale víme dobře, co se v Domažlicích děje kolem bývalého pivovaru.“ Redakce už dříve získala studii, podle které by zde v budoucnu mohl vyrůst supermarket. „Nechtějte po mě kategorické ne. Ale podobných obchodů už je zde dost,“ říká Janoušek a dodává: „Pokud bude o projektu rozhodovat naše společnost, nemělo by dojít ani ke kompletní demolici objektů.“
Cheirón a. s. musí při realizaci svých plánů respektovat územní plán města. „Pokud tento dokument nebude změněn, předpokládá se využití této lokality pro potřeby zdravotnictví, školství, kultury či sociálních služeb. Tedy pro nevýrobní a neobchodní účely,“ informuje Jan Regál z Městského úřadu Domažlice. „Přestavbě na zařízení pro seniory, chráněné dílny a podobně se město bránit nebude,“ doplňuje jej starosta Miroslav Mach .
Nový vlastník chápe, že pro obyvatele města není stávající stav ideální. „Zpracování projektové dokumentace potřebné pro rekonstrukci bývalé nemocnice je náročné a nákladné. K urychlení našich záměrů nepřispívá ani nepříznivý stav platné legislativity v oblasti vytváření podmínek pro poskytování sociální péče,“ dodává Janoušek.
Jaká z variant využití nemocnice včetně objektu přestavěného a více než sto padesát let starého městského špitálu bude nakonec vybrána, společnost odtajní koncem října.
„Až do zahájení celkové obnovy zajistíme uvnitř i vně areálu bezpečnost a klid,“ slibuje zástupce společnosti. V současnosti je areál s výjimkou objektu Záchranné služby, který byl z prodeje vyňat, uzavřen a pravidelně kontrolován. Budovy jsou prázdné.

8.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

VÁCLAV A  LIBUŠE KRESLOVI vedou domažlickou restauraci Zubřina od r. 2005.

Základem je výborné jídlo a dobré pivo, lidé se pak vrací

Výstava v Galerii bratří Špillarů.
4

FOTO: V Galerii bratří Špillarů byla zahájena nová výstava

Nález mrtvé sestřičky se natáčel v ruinách továrny

Šumava – V neděli TV Nova odvysílá už pátý díl druhé řady Policie Modrava, který nese název Sestřička. I při jeho natáčení se událo několik perliček, o něž se s Deníkem podělil režisér a autor celého projektu Jaroslav Soukup.

Den bez aut v Domažlicích: debata, výstavy i hry

Domažlice – Pro děti i dospělé byl přizpůsoben komponovaný celodenní program pátečního Dne bez aut, který na domažlickém náměstí připravil spolek Chodsko žije. Ve stánku před radnicí si mohli příchozí vyzkoušet Kurz první pomoci zážitkem.

Do voleb zbývá měsíc, kandidátky zveřejněny

Plzeňský kraj – Za měsíc, 20. a 21. října zvolíme nové poslance. Vybírat budeme v kraji z 427 tváří.

Lup z chat skončil v křoví

Kdyně – Ve středu či čtvrtek se neznámý pachatel vloupal do zahradních chat ve Kdyni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení