VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Domažlicko

5.6.2017

Pohádkový les: Nejlepší den mého života, vzkázal chlapeček organizátorům

Kdyně – /FOTOGALERIE/ Více než tisíc lidí zavítalo v sobotu odpoledne do Kdyně na Pohádkový les, největší akci, kterou každoročně pořádá místní pionýrská skupina Safír.

5.6.2017

FOTO: Oprava věže pokračuje, ale s novou firmou

Horšovský Týn – Poničená vyhlídková věž v horšovskotýnském zámeckém parku prochází opravou. Nutné statické zabezpečení zde prováděla stavební firma už na konci loňského roku, podle vedení zámku však firma neodváděla dobrou práci a bylo třeba ji vyměnit.

4.6.2017

Domažlické houslistky uspěly na slavné soutěži

Domažlice, Starý Plzenec – Hned čtyři houslistky reprezentovaly ZUŠ Jindřicha Jindřicha na 25. ročníku soutěže Plzenecké housličky. Ta má mezi houslisty i jejich učiteli dobrý zvuk a nejedná se rozhodně o regionální záležitost, o čemž svědčí hojná účast soutěžících z celé republiky (nejpočetnější zastoupení měli soutěžící z Prahy).

4.6.2017

Stezka Královská rokle v H. Týně si žádá částečnou rekonstrukci

Horšovský Týn – Naučná stezka „Královská rokle" nabízí místním i turistům příjemný tříkilometrový vycházkový okruh. Vybudovaly ji Lesy ČR v rámci Programu 2000. Turisté, kteří zdejší prostředí neznají, si postesknou nad tím, že naučná stezka není dostatečně označená, a tak se stane, že často zabloudí.

4.6.2017

Pilot Josef Pavlík slavil devadesátiny

Staňkov – Přátelé ze staňkovského letiště připravili zakládajícímu členu a celoživotnímu podporovateli tamního aeroklubu Josefu Pavlíkovi společnou oslavu jeho 90. narozenin.

3.6.2017

Koupaliště na Domažlicku zahajují sezonu

Domažlicko – Babylon, Lomeček u Starého Klíčova, kdyňská Hájovna, Němčice, Hluboká. To jsou jen některé z vyhledávaných koupališť na Domažlicku, kterým nyní začíná sezóna.

3.6.2017

Muzeum vystaví dopravní hračky

Holýšov – Od této neděle bude v Domě dějin Holýšovska k vidění nová letní výstava. Tentokrát se návštěvníkům představí staré dopravní hračky. Nejstarší hračky, které si bude možno prohlédnout, pocházejí už z období Rakousko – Uherska.

3.6.2017

Zemřela spisovatelka a výtvarnice Olga Hejná. Tvořila pro děti i dospělé

Domažlice – V minulém týdnu zemřela v Domažlicích ve věku 89 let přední česká ilustrátorka, sochařka a spisovatelka Olga Hejná.

2.6.2017

Volná místa na táborech rychle ubývají

Domažlicko – Rodiče, kteří nechávají na poslední chvíli zajištění programu pro své děti na letní prázdniny, mají poslední šanci na rezervování míst v táborech a při dalších aktivitách.

2.6.2017

OBRAZEM: Děti si užívaly v letním kině

Domažlice - Čtvrteční odpoledne patřilo v domažlickém letním kině nejmladším obyvatelům. Město ve spolupráci s MKS a dětskými a sportovními organizacemi pro ně v rámci oslav Mezinárodního dne dětí připravilo tradiční akci Město dětem.

2.6.2017

Druhou Ženou regionu je Lenka Ticháčková z Tlumačova

Plzeň, Tlumačov – V Měšťanské besedě v Plzni se ve středu konalo vyhlášení soutěže Žena regionu. Z celkem dvaceti šesti nominovaných se vítězkou stala Ladislava Blumelová, skvělé druhé místo ale získala Lenka Ticháčková z Tlumačova.

1.6.2017

Stavba pumptrackové dráhy v Domažlicích finišuje

Domažlice – Od začátku týdne stavební firma pokračuje na výstavbě pumptrackové dráhy na kraji sídliště Palackého v Domažlicích.

1.6.2017

FOTOGALERIE: Křenovští spojili hasičskou soutěž s prvními pivními slavnostmi

Křenovy – Na travnatém hřišti u řeky v Křenovech se konaly první Pivní slavnosti, které byly součástí hasičských závodů O pohár Hořiny.

1.6.2017

V chatě u Kdyně byl nalezen mrtvý bezdomovec

Kdyně – K tragickému nálezu došlo v neděli 28. května u Kdyně. V chatě stojící v lese v katastrálním území města byl nalezen mrtvý muž, který chatu obýval.

1.6.2017

Někdo vyhodil v Domažlicích fenu a osm štěňat na ulici

Domažlice – Devět psů z kartonové krabice našlo útočiště v záchytných kotcích na Valše.

31.5.2017

Prevence proti zlodějům. Strážníci označí další jízdní kola

Domažlice – Přestože podle statistik Policie ČR výrazně klesá krádeží jízdních kol, stále se objevují nové případy.

31.5.2017

Historické Porsche i škodovka. Domažlickem projela Rallye Wiesbaden

Kdyně – V pátek odpoledne projížděli Domažlickem účastníci 40. ročníku Rallye Wiesbaden, která až do roku 1971 patřila mezi prestižní evropské automobilové soutěže a v posledních ročnících vedla její trasa také po silnicích Klatovska a Domažlicka.

31.5.2017

FOTO: Kdyňští už dovádí v novém skateparku

Kdyně – Obyvatelé Kdyně, zejména děti a mládež, mají na letošní léto novou sportovní atrakci – skatepark a hřiště pro street workout. Okamžitě si našla své příznivce.

31.5.2017

Výstava rekapituluje práce dětí z letošního roku

Horšovský Týn – V minulém týdnu byla slavnostní vernisáží zahájena tradiční retrospektivní výstava, na které žáci ZŠ Horšovský Týn již podesáté představují veřejnosti svou činnost při hodinách výtvarné výchovy v končícím školním roce.

30.5.2017

Pumptracková dráha zatím není dokončena

Domažlice – Zatím v nedohlednu je přesný termín, kdy bude pro příznivce jízdy kolem na zvlněném terénu dobudována pumptracková dráha na sídlišti Palackého v Domažlicích na místě bývalého malého hřiště pro kopanou.

30.5.2017

Poběžovičtí přichystali Dětský den

Poběžovice – Místní hasiči opět po roce před hasičskou zbrojnicí připravili v rámci Dětského dne několik zábavných disciplín, prohlídku hasičské techniky a samozřejmě i nezbytné občerstvení.

30.5.2017

Stavba kanalizace v Kvíčovicích přináší dopravní omezení

Kvíčovice – Na různých místech v Kvíčovicích probíhají už od začátku letošního roku výkopové práce pro budování splaškové kanalizace.

30.5.2017

Bazar vynesl 35 tisíc pro rodinu z vyhořelého domu

Kdyně – Nebývalým výtěžkem skončila burza dámských věcí, kterou pořádal Jumping Kdyně.

29.5.2017

FOTO: Muzejní noc v Chodském hradu

Domažlice - Komponovaný program Muzejní noc v pátek večer přilákal do Chodského hradu příznivce výtvarného i hudebního umění.

29.5.2017

Pes bez vodítka? Pokuta může jít do tisíců

Domažlice – Pro někoho jsou psi velkou láskou, někomu nahání strach. Jejich majitelé by se měli chovat odpovědně.

29.5.2017

FOTO: Draženovskou pouť slavili tři dny

Draženov – Tři dny slavili pouť Draženovští a jejich hosté. Už v pátek večer se sešli v restauraci při posezení s Josefem Vondrašem.

28.5.2017

V Holýšově začne rekonstrukce a zateplení mateřské školy

Holýšov – Začátek června znamená začátek dlouho připravované rekonstrukce budovy mateřské školy v Luční ulici v Holýšově.

28.5.2017

OBRAZEM: Na brnířovském setkání traktorů byly k vidění vzácné stroje

Brnířov - Pojízdná pila z roku 1915 byla nejvzácnějším exponátem šestého setkání traktorů, zemědělské techniky a veteránů, které se v sobotu konalo v Brnířově na Domažlicku.

28.5.2017

Žáci předvedli své taneční umění

Domažlice – V Městském kulturním středisku v Domažlicích se ve čtvrtek odpoledne konala hned čtyři představení Taneční akademie Venduly Brettschneiderové (dvě uzavřená dopolední představení pro školy a dvě odpolední pro veřejnost).

27.5.2017

Poděkování si v domažlické obřadní síni vyslechly desítky dárců krve

Domažlice – Poděkování dobrovolným dárcům krve se ve čtvrtek odpoledne neslo obřadní síní domažlické radnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení