VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Domažlicko

30.3.2017

Záchranná stanice: Neberte mláďata rodičům

Plzeň, Rokycany - Každé jaro jsou stovky zdánlivě opuštěných mláďat v přehnané snaze zachránit je v podstatě ukradeny rodičům.

30.3.2017

Panel Deníku: V Plzeňském kraji už si lidé rozdělili 254 milionů korun

Plzeňský kraj – Plzeňský krajský úřad si rozhodně nemůže stěžovat na nezájem obyvatel o kotlíkové dotace.

30.3.2017

FOTO: Bezdomovec z Bělé je stále nezvěstný

Bělá nad Radbuzou – Desítky policistů za pomoci vrtulníku s termovizí a služebních psů v úterý pátraly po jednašedesátiletém Janu Tomáškovi z Bělé nad Radbuzou.

29.3.2017

Cirkus Arlet míří do Domažlic. Předvede i zlatého tygra

Domažlice – Smíšené vystoupení bengálských tygrů a afrických lvic nebo vystoupení s burskými kozlíky. To je jen malá část programu, se kterým do Domažlic za svým publikem v rámci evropského turné přijíždí na čtyři dny Cirkus Arlet. Jeho chloubou je unikátní zlatý tygr.

29.3.2017

Turisty na Odemykání České studánky odveze mimořádný vlak

Domažlice – Už popětadvacáté zahájí turistickou sezonu na Domažlicku symbolické Odemykání České studánky. To letošní připadá na sobotu 1. dubna.Připravený program se nebude výrazně odlišovat od předchozích let.

29.3.2017

Děti ze Sluníčka se chystají na Velikonoce

Domažlice - I když Velikonoce přijdou až za dva týdny, caparti z domažlického Sluníčka v Michlově ulici se na svátky již pilně připravovali v rámci třetí keramické dílny.

AKTUALIZOVÁNO
29.3.2017

Ztracenou ženu našli v polích. Podchlazenou, ale živou

Klatovy – Šťastný konec měla pátrací akce po 42leté ženě z Klatov, která v úterý 28. března v 9.30 hodin odešla ze svého trvalého bydliště do zaměstnání a od té doby se po ní slehla zem.

29.3.2017

Bývalí starostové Domažlic a Furthu im Wald byli oceněni za partnerství

Furth im Wald, Domažlice – Kruh přátel Furth im Wald – Domažlice ocenil Jaroslavu Wollerovou a in memoriam Reinholda Macho. Padesátka členů Kruhu přátel Furth im Wald – Domažlice se zúčastnila výroční schůze, která se konala minulý týden ve čtvrtek ve Furth im Wald.

28.3.2017

Nový zákon o vinařství vítám, říká provozovatelka vinotéky v Klenčí

Klenčí pod Čerchovem – Prodejci vína se v názorech na novelu takzvaného vinařského zákona neshodnou. Jedni kritizují, že je to nesmyslné, jiní jsou si jisti, že se novelou zákona zamezí falšování vína. Co se týče zdražování vína, to prodejci zatím neplánují – shodli se, že bude záležet na výrobcích, popřípadě dodavatelích sudového vína.

28.3.2017

Policisté pátrají po nezvěstném bezdomovci z Bělé

Bělá nad Radbuzou – Desítky policistů za pomoci vrtulníku s termovizí dnes pátraly po jednašedesátiletém Janu Tomáškovi z Bělé nad Radbuzou. Před veškerou snahu se muže, který byl naposledy vidět před čtrnácti dny, policistům najít nepodařilo.

28.3.2017

V Horšovském Týně vyrůstají nové byty

Horšovský Týn – V Pivovarské ulici v Horšovském Týně byla zahájena výstavba nového bytového domu.

28.3.2017

Děti ze školky navštívily domažlické SOU

Domažlice – V minulém týdnu navštívily děti z mateřské školy v ulici Msgre B. Staška domažlické SOU. Rozdělili jsme se do menších skupin.

27.3.2017

Opustili nás

Domažlicko - V našem regionu zemřeli tito obyvatelé.

27.3.2017

Narodili se

Domažlice - V porodnici přivítali na svět následující miminka.

27.3.2017

Sousedé z Bavorska lákají do hornofalckého skanzenu

Horní Falc – Brány Hornofalckého skanzenu Neusath-Perschen v Bavorsku se otevřely nové sezoně.  Byla zahájena výstava s názvem Dobré počasí – špatné počasí, která přímo navazuje na téma letošní sezony Od nouze k nadbytku.

27.3.2017

Rodiče s policií řešili bezpečí dětí, vyzkoušeli si i 'marihuanové brýle'

Staňkov – V budově staňkovské základní školy proběhlo setkání tiskové policejní mluvčí s rodiči ze spolku AMOS – Klubu rodičů a přátel školy při Základní škole Staňkov.

27.3.2017

Zastupitelé rozhodnou o koupi hotelu Šumava

Horšovský Týn – Vedení Horšovského Týna bude v pondělí 27. dubna od 17 hodin jednat o osudu hotelu Šumava. Budova je pro město důležitá a zastupitelé rozhodnou o tom, zda hotel od současných ruských majitelů odkoupit či ne.

26.3.2017

Muzea v Domažlicích jsou připravena na novou turistickou sezonu

Domažlice – Už v příštím týdnu zahájí výstavní instituce na Domažlicku hlavní turistickou sezonu.

26.3.2017

Kraj trápí přemnožení divočáci. Mají s nimi problémy chataři i pejskaři

Plzeňský kraj – S přemnoženou zvěří mají problémy i zemědělci.

26.3.2017

OBRAZEM: Domažličtí tančili na Chodském bále

Domažlice - Plné krojů bylo v sobotu večer domažlické městské kulturní středisko. Opět po roce se zde konal Chodský bál, který je již tradičně vyvrcholením plesové sezóny.

26.3.2017

V kolovečském muzeu už nebude třeba průvodce

Koloveč – Muzeum techniky a řemesel v Kolovči přichází i letos s novinkou. Aby návštěvníci nebyli při prohlídce s průvodcem omezeni časem, nechal majitel muzea Martin Volf zhotovit popisky k vybraným exponátům.

25.3.2017

Jediná dívka zvítězila v domažlické soutěži strojařů

Domažlice – Dvanáct žáků oboru mechanik-seřizovač ze šesti škol z celého Plzeňského kraje se zúčastnilo krajského kola soutěže kovo junior, které hostilo domažlické Střední odborné učiliště.

25.3.2017

Den vody v kolovečské škole

Koloveč – Světový den vody si připomněli žáci i učitelé v ZŠ Koloveč netradičním projektovým vyučováním. Sedm posádek, tvořených žáky od 5. do 9. třídy, se vydalo na „plavbu" po sedmi různých ostrovech.

24.3.2017

Galerie bratří Špillarů letos vystaví obrazy, objekty i reliéfy

Domažlice – Do konce dubna vystavuje v domažlické Galerii bratří Špillarů své obrazy bavorský malíř Alois Öllinger. V pravidelném dvouměsíčním cyklu na tuto expozici naváží další chystané výstavy.

24.3.2017

Drahá voda obcím vadí. Rozdíl v kraji je i 50 korun za kubík

Plzeňský kraj – Rozdíly vodného a stočného v kraji jsou až dvojnásobné.

24.3.2017

Poběžovičtí se bavili na svém již 14. Městském plesu

Poběžovice – Poslední poběžovický ples letošní sezony patřil městu Poběžovice.

24.3.2017

Hejtman ocenil kuchařku i údržbáře z Domažlicka

Plzeň, Domažlicko – Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard poděkoval za vynikající práci vybraným pracovníkům v sociálních službách organizací zřizovaných krajem. Ocenění v podobě pamětní medaile, děkovného listu a drobného daru si na krajském úřadě převzalo celkem 24 pracovníků a dva ředitelé.

24.3.2017

Na investice jde v Domažlicích letos 219 milionů

Domažlice – Rozvoj obytné zóny Na Bábě, přestavba historického pivovaru, komplikovaná rekonstrukce bazénu, oprava školní kuchyně, rekonstrukce MKS, přestavba bývalých jeslí na Dům pro pacienty s Alzheimerovou chorobou, zateplení seniorského penzionu v Baldovské ulici, oprava komunikace a chodníku v Pelnářově ulici. To jsou finančně nejnáročnější akce, na které pamatuje letošní rozpočet Domažlic. Ve středu večer jej schválili tamní zastupitelé.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO
23.3.2017

FOTO: Křik a krev, záchranáři trénovali havárii autobusu

Dolní Metelsko – „Pomozte mi! Já musím ven, já tady umřu," ozývalo se zoufalé volání z havarovaného autobusu, které bylo doprovázené dalšími výkřiky bolesti zraněných.

23.3.2017

VIDEO: Lyžařská sezona na Špičáku zřejmě o víkendu skončí

Špičák - Do neděle 26. března se bude určitě lyžovat v největším železnorudském areálu Ski&Bike Špičák.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies