Trenér Viktorie Karel Krejčí postavil vedle Procházky do stoperské dvojice Hejdu, na postu defenzivního záložníka dostal před Vaňkem přednost Hořava.

Sparta nastoupila bez svého nejlepšího kanonýra Lafaty, který zůstal jen na lavičce náhradníků.

Sparta v úvodních minutách držela míč, ale více nebezpečná byla Viktoria. Prudký centrovaný míč stačil odvrátit na roh Costa, Kolářovi obrana hostů nevolila vystřelit a Limberského prudkou ránu chytil Bičík.

Po dvaceti minutách hry mohla jít Plzeň do vedení. Brankář Bičík fauloval v rohu šestnáctky Ďuriše a sudí Příhoda nařídil pokutový kop. Exekuce se ujal Ďuriš, ale s jeho špatně umístěnou střelou si Bičík snadno poradil.

Atmosféra v hledišti i na hřišti houstla, zápas byl hodně vyhecovaný.

Plzeňský kotel pískal při každém doteku míčem Jiráčka. „Ze Sparty se chodí do Plzně, ne naopak!!" napsali vlajkonoši na transparent, který rozvinuli za brankou.

V závěru prvního poločasu neudržel na uzdě nervy plzeňský kapitán Procházka. Matějovský ho fauloval, jenže Procházka situaci nezvládl, srazil záložníka Sparty hrudníkem na zem a byl vyloučen. Jeho místo zaujal Baránek a ze hřiště odešel Kolář.

Plzeň se i v deseti snažila hrát ofenzivně. V 54. minutě měl další obrovskou šanci Ďuriš, jenže z deseti metrů netrefil odkrytou branku.
Tlak Viktorie sílil a přišly další šance. Na centr Ďuriše ale sami před brankářem nedosáhli Kovařík ani Kopic. Vzápětí se před Bičíkem ocitl Ďuriš, pálil však jen do gólmana.

Vyprodaná Doosan Arena (11 710 diváků) hnala domácí do útoku a v 72. se dočkala. Na Kovaříkův rohový kop si vyskočil Baránek a hlavou překonal Bičíka – 1:0.

V 83. minutě utekl střídající Petržela obraně Spartě a střelou k tyči překonal Bičíka – 2:0.

Sparta ještě v závěru snížila Julišem, ale navíc už se nezmohla.

Viktoria i v deseti mužích slavila zasloužené vítězství.

Hlasy trenérů - Karel Krejčí (Viktoria): „Tenhle zápas vstoupí do dějin plzeňského fotbalu. Kluci to odmakali, šli jsme vítězství víc naproti než Sparta
a zahráli na hranici sebeobětování. Dokázali jsme, že jsme schopni hrát náročný fotbal. Ale jen pokud budeme ke kvalitnímu fotbalu přidávat náročnost i v dalších utkáních, můžeme být úspěšní. I o tom se ale hráči přesvědčili. Jsem rád, že jsme zápas zvládli i kvůli utkání v Brně, které mi stále trochu leží v žaludku. Přesvědčil jsem se, že v našich hráčích to je, že dokáží být agresivní a mají tah na branku."

Zdeněk Ščasný (Sparta): „Z výsledku jsem samozřejmě zklamaný, z výkonu ve druhé půli ale mnohem víc. Vyloučení Procházky nám opravdu strašně ublížilo. Namísto toho, abychom početní převahy využili, byli patřičně trpěliví a našli si cestu k soupeřově bráně, dali jsme domácím šanci, aby se po našich hloupých chybách chytili. Nechci ale vymlouvat ani na absenci Lafaty sedícího jen na lavičce, ani na vynucené střídání Brabce v samém úvodu zápasu."

Viktoria Plzeň – Sparta Praha 2:1 (0:0). Branky: 72. Baránek, 83. Petržela – 90. Juliš. Rozhodčí: Příhoda – Paták, Kotík. ŽK: Hejda, Hrošovský, Rajtoral, Limberský – Bičík, Hybš, Matějovský, Nhamoinesu, Jiráček, Konaté, Hušbauer. ČK: 41. Procházka.

Viktoria: Kozáčik – Rajtoral, Hejda, Procházka, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic (77. Petržela), Kolář (43. Baránek), Kovařík – Ďuriš (86. Mahmutovič). Trenér: Krejčí.
Sparta: Bičík – Mareček, Holek, Brabec (16. Hybš, 79. Juliš), Nhamoinesu – Matějovský, Jiráček (60. Hušbauer), Dočkal – Konaté, Krejčí – Fatai. Trenér: Ščasný.