VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavitelem mostů se stal i manažer z H. Týna

Horšovský Týn - Helmut Schweiger, jednatel společnosti Gerresheimer, byl v Schönsee oceněn za úsilí pomoci systému českého učňovského školství.

25.3.2013
SDÍLEJ:

STAVITEL MOSTŮ 2013 Helmut Schweiger (zleva) při setkání s předsedkyní spolku Bavaria Bohemia Anne Gierlach a vedoucím Centra Bavaria Bohemia v Schönsee Hansem Eibauerem. Foto: (ger)

 Helmut Schweiger, jednatel horšovskotýnské pobočky společnosti Gerresheimer  se stal letošním laureátem ocenění Stavitel mostů v nově zavedené kategorii věnované hospodářství. Cenu získal za model duálního vzdělávání, který se snaží prosadit v tuzemských podmínkách.

„Když jsem se dozvěděl, že jsem se stal nositelem ceny Stavitel mostů, byl jsem velmi překvapen," řekl Deníku  laureát a pokračoval: „Svoji práci v České republice a veškerou snahu, kterou jsem zde věnoval oblasti vzdělávání, jsem vnímal jako samozřejmou a neviděl jsem ji jako nic, co by nějak zvlášť stálo za zmínku, a to zejména proto, že mi dělá velkou radost pracovat s mými českými přáteli a kolegy. Firma tady, v Horšoském Týně, se stala mým životním dílem."

Cenu Stavitel mostů uděluje Centrum Bavaria Bohemia v příhraničním Schönsee. Poprvé se tak stalo v roce 2007. Vyznamenává občany za jejich práci, která významně přispívá k porozumění mezi českými a bavorskými regiony.

Helmut Schweiger byl oceněn za podporu v oblasti učňovského vzdělávání v Česku, s nímž je díky své profesi v úzkém kontaktu.

Prudký nárůst výroby ve společnosti, již vede a která už dnes zaměstnává 547 zaměstnanců,   přinese ve střednědobém a dlouhodobém horizontu problém v podobě nedostatku kvalifikovaného personálu.

V Německu dlouhodobě funguje duální systém, ve kterém závody a učiliště úzce spolupracují na praktické výuce od začátku studijního oboru. Oproti tomu v Čechách absolvují žáci nejprve střední odbornou školu a teprve posléze se ucházejí o práci v podnicích.

„Čerství absolventi tak často postrádají skutečné zkušenosti z reálného výrobního prostředí. Ve spolupráci s SOU Domažlice se naše firma zavázala tento, pro Čechy pilotní, projekt zrealizovat," popsal jednatel.

Od září 2012 se ve firmě vzdělává celkem 13 učňů (mezi nimi i jedna žákyně) nejen v budově školy, ale i v nově zařízeném školicím středisku v areálu firmy.
Slavnostního předání ceny se zúčastnilo na 140 hostů. „Ze sousedů se stali přátelé v srdci svobodné a sjednocené Evropy. Česko-bavorské přátelství může být vzorem pro celou Evropu,"  konstatovala  Emilia Müller, bavorská ministryně pro spolkové a evropské záležitosti.

Autor: Josef Babor

25.3.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zloděj bez kalhot se chtěl do auta vloupat víkem od kanálu

Petr Sojka se strojem HB 350 z roku 1920 a Růžena Sojková s motocyklem Royal Enfield 225 z roku 1925 čekají na pokyn startéra.

Domažlickem projelo více než 140 veteránů

Vidičtí myslivci vypustili do volné přírody 40 mladých zajíců

Vidice – Myslivecký spolek Lichoň Vidice se rozhodl posílit zaječí populaci ve své honitbě.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení