VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Developer novou továrnu v zóně Za Kasárny nepostaví

Domažlice – Lisované malé součástky do automobilů měla ve výrobně-skladova-cím závodu vyrábět nová továrna, kterou chtěla pro nejmenovaného investora v průmyslové zóně Za Kasárny vystavět developerská firma CSPP Group. Zaměstnání mělo najít mezi 60 až 90 lidmi. Nenajdou.

28.11.2016
SDÍLEJ:

Z domažlické průmyslové zóny Za Kasárny.Foto: archiv Deníku

Domažličtí zastupitelé zrušili své usnesení z prosince minulého roku, ve kterém schválili záměr umístění výrobního areálu.

„Vypracovali jsme návrh smlouvy o smlouvě budoucí. Společnost nesouhlasila s některými ujednáními," uvedl starosta Miroslav Mach na jednání zastupitelů. Společnost proto na radnici zaslala připomínky ke konceptu smlouvy. Mimo jiné požadovala možnost převodu práv a povinností ze smlouvy budoucí na dceřinou společnost investora a dále, aby se předkupní právo města na případný odkup pozemků zpět v budoucnosti nevztahovalo právě na převod z investora na jeho dceřinou společnost.

Developerovi se v polovině července dostalo odpovědi, že pokud bude trvat na vypuštění pro město podstatných záležitostí, nebude uzavření smlouvy pro město přijatelné.

Písemnou reakci na tento dopis město neobdrželo. 8. září jednali zástupci města a společnosti. Developer uvedl, že jim dopis nebyl doručen a přislíbil, že se vyjádří. „Dodnes ale nekomunikují," uvedl minulý týden starosta Mach. „Máme za to, že tato společnost již nemá o koupi pozemků zájem a jednání s touto společností ve věci podmínek prodeje pozemků v průmyslové zóně Za KLasárny považujeme za ukončené," stojí ve stanovisku rady města, se kterým seznámila zastupitele.

Ti tak kromě zrušení záměru umístit halu CSPP do průmyslové zóny schválili i prodej části dotčených pozemků firmě MP Group Logistics, která v této lokalitě dlouhodobě podniká a kvůli expanzi potřebuje rozšířit svůj areál. Navíc se rýsuje vstup další firmy do této průmyslové zóny.

Autor: Josef Babor

28.11.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vernisáž výstavy Zdeňka Martínka v domažlickém penzionu v Baldovské ulici.
13

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Mladý zločinec opět utekl

Klatovsko, Hostouň – Zřejmě nejnebezpečnějšímu mladistvému zločinci z Klatovska se opět podařilo utéci z výchovného ústavu v Hostouni, a to přesto, že má nařízenu ochrannou výchovu. Dopaden byl až po bezmála dvou týdnech.

Domažlice na veřejné WC stále čekají

Domažlice - Veřejné záchody v Domažlicích v současné době nenajdete. 

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení