VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

30.7.2014

Medová krize: sladké pochoutky je letos málo

Domažlice – Osladit si život pár lžičkami medu do čaje nebo na chléb s máslem nebude letos tak jednoduché. Tmavého neboli lesního medu bude letos méně. Výrazně méně.

21.7.2014

V Horšovském Týně se opět začalo vařit pivo

Horšovský Týn – Na přetrženou tradici pivovarnictví v Horšovském Týně navazuje nový minipivovar KH Gurmán, který byl v pátek odpoledne slavnostně otevřen ve sklepních prostorách domu, kde sídlí hotel.

22.6.2014

Na Chodsku koutské pivo nefrčí

Kout na Šumavě – Další ocenění získal Koutský pivovar. Na prestižní výstavě malých pivovarů v Brně bylo po anonymní ochutnávce vyhodnoceno odborníky koutské pivo I. cenou.

20.6.2014

Šlechtična měla skončit v železničním skanzenu v Třebové

Domažlicko – Šlechtična, majestátní parní lokomotiva, brázdí Českou republikou při zvláštních příležitostech. Vždy se najde spousta nadšenců, kteří si její spanilou jízdu nenechají ujít.  Málokdo ale ví, že tohoto stošedesátidevítitunového drobečka řídí člověk, kterému se mašinky, ať už velké, nebo malé, staly životním koníčkem.

20.6.2014

Rekvalifikaci zvládla i s maminkou

Kout na Šumavě – Třiadvacetiletá Barbora Koutníková z Kouta na Šumavě podniká od roku 2011 v oboru kadeřnické služby.

19.6.2014

Kdy se vyplatí sloučit půjčku do jedné?

Splácíte více splátek a přerůstají vám přes hlavu? Pomoci by mohla konsolidace půjček, na kterou láká čím dál více bank. Kdy se vyplatí a v jakých případech není vhodnou volbou?

10.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu -  z 2,93 % na 2,88 %. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

6.6.2014

Mateřské centrum budou zdarma provozovat žákyně

Horšovský Týn – Mladé dívky budou získávat praxi pro práci s dětmi ve svém vlastním mateřském centru v Horšovském Týně, které vybudovala tamní škola.

5.6.2014

Škoda Transportation se otevírá veřejnosti

Plzeň – Kdo se vydá v sobotu do areálu průmyslového gigantu Škody Transportation, odnese si odsud nezapomenutelné zážitky. Firma v rámci dne otevřených dveří veřejnosti ukáže třeba nejmodernější lokomotivu Emil Zátopek, vlaky RegioPanter a CityElefant, ale také moderní tramvaje, které jezdí v cizině.

4.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

27.5.2014

Rosenberg slavil narozeniny

Klenčí pod Čerchovem - Společnost Rosenberg, s.r.o. z Klenčí oslavila a velkolepě si připomněla své dvacáté narozeniny v České republice.

26.5.2014

V Hoře Svatého Václava to žilo jako o pouti

Hora Svatého Václava /FOTO, VIDEO/ – Déšť, který region zalil kolem sobotního poledne, neodradil pořadatele ani návštěvníky Velkého jarního grilování.

25.5.2014

U dětí v oblibě vedou nezdravé pamlsky

Domažlice – Ráno rychlá snídaně, svačina z automatu nebo bufetu naproti škole. Tak začíná své stravování jeden z domažlických šesťáků.

10.5.2014

Z domažlické pekárny zavoní arabský chléb

Domažlice - V příštím týdnu proběhne na úřadu práce jednání o obsazení některých volných míst.

24.4.2014

Tisíce lidí z kraje volají: Nerušte nám pošty!

Plzeňsko - Nejvíce nespokojených hlasů se v Plzeňském kraji ozvalo v jihoplzeňských Dnešicích

24.4.2014

Plyn v Plzeňském kraji patří mezi nejdražší! Jak ušetřit?

Plzeňský kraj - Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Plzeňský kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Domažlic, Horšovského Týna a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit.

21.4.2014

Zahltí kamiony silnici z Plzně na Folmavu?

Plzeňský kraj - O silnici I/26 vedoucí i přes Domažlicko přijedou do Plzně jednat čeští ministři a jejich bavorský protějšek.

13.4.2014

Pitná voda z vodovodu splňuje přísné normy

Domažlice – Bezmála 37 tisíc obyvatel Domažlicka zásobují pitnou vodou Chodské vodárny a kanalizace, a.s. (CHVaK). „Dodávka kvalitní vody je náš závazek, jsme si plně vědomi odpovědnosti, kterou vůči svým zákazníkům máme," říká ředitel Josef Štengl,  který ve vodárenství pracuje 38 let.

8.4.2014

Legendární Fanatička láká Dány

Meclovsko /FOTO, VIDEO/ – Studenti z dánské Nordjylands Landbrugsskole si přijeli speciálně prohlédnout Meclovskou zemědělskou a. s.

8.4.2014

Knihkupci z Domažlicka bojují za nižší DPH

Domažlicko – Chodské knihkupectví v Domažlicích i Knihkupectví Axel Optik ve Kdyni se připojily k celorepublikové kampani Knihy bez DPH.

6.4.2014

Sestra z kdyňského domova seniorů patří mezi desítku nejlepších

Kdyně – Pavlína Vlčková, vedoucí přímé péče Domu seniorů Kdyně, se dostala do desetičlenného finále celorepublikové soutěže Sestra roku 2013.

20.3.2014

Pozor na padělané stokoruny

Domažlicko – V několika posledních dnech se na Domažlicku objevily padělané stokorunové bankovky. Policie vyzývá k opatrnosti

15.3.2014

Čím větší rány, tím horší kovář, říká Konopík

Luženice – „Kovářů je dneska jako šafránu. Mladí o toto řemeslo nemají zájem, což je škoda,“ říká sedmašedesátiletý kovář Václav Konopík z Luženic. Ten už kovařinu dělá desítky let a jeho řemeslo se mu stalo koníčkem.

9.3.2014

Otázky pro ředitele Finančního úřadu v Domažlicích

Domažlicko - Deník oslovil v souvislosti s daňovými přiznáními Jaroslava Pavlicu. Nejen v oblasti daně z příjmu, ale také vzhledem k platnosti nového Občanského zákoníku došlo ke změnám.

9.3.2014

Pojízdná prodejna dnes přežívá jen stěží

Horšovskotýnsko – Milan Kryštof z Malonic jezdí s pojízdnou prodejnou už devatenáct let. Vozí potraviny do malých obcí zejména starším obyvatelům, pro které je cesta do jiné obce za nákupem problémová. Udržet tuto dnes už raritní službu životaschopnou však není vůbec jednoduché.

12.2.2014

Domažlicko: Za leden přibylo nezaměstnaných o 10 procent

Domažlicko – Bez devíti lidí tři tisíce uchazečů hledalo na Domažlicku uplatnění prostřednictvím úřadu práce na konci ledna. Během měsíce tak v evidenci přibylo skoro tři sta osob.

7.2.2014

CK Honza čelí obvinění z podvodu

Domažlicko – Cestovní kancelář Honza, která měla pobočku v Plzni i v Holýšově, zkrachovala koncem května minulého roku a čtyři stovky zákazníků po zaplacení zájezdu neodjely na dovolenou.

27.1.2014

Inspekce potravin odhalila plíseň a mrtvé brouky

Domažlice, Kdyně – Domažlický Kaufland a kdyňské Tesco navštívila kontrola. Nalezla datle plné exkrementů a mrtvých škůdců i plesnivé vlašské ořechy.

25.1.2014

Domažlická pekárna na Milotově - historie a současnost

Domažlice – Pekárna v Domažlicích patřila k oněm čtyřem potravinářským podnikům, které v nedávné minulosti ve městě působily a vytvářely požadovanou pracovní příležitost.

24.1.2014

Regionální značku už obdržela šestice z Domažlicka

Domažlicko – Udělením značky Český les – sem patřím chce místní akční skupina zviditelnit šikovné lidi z našeho regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení