VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

8.4.2014

Knihkupci z Domažlicka bojují za nižší DPH

Domažlicko – Chodské knihkupectví v Domažlicích i Knihkupectví Axel Optik ve Kdyni se připojily k celorepublikové kampani Knihy bez DPH.

6.4.2014

Sestra z kdyňského domova seniorů patří mezi desítku nejlepších

Kdyně – Pavlína Vlčková, vedoucí přímé péče Domu seniorů Kdyně, se dostala do desetičlenného finále celorepublikové soutěže Sestra roku 2013.

20.3.2014

Pozor na padělané stokoruny

Domažlicko – V několika posledních dnech se na Domažlicku objevily padělané stokorunové bankovky. Policie vyzývá k opatrnosti

15.3.2014

Čím větší rány, tím horší kovář, říká Konopík

Luženice – „Kovářů je dneska jako šafránu. Mladí o toto řemeslo nemají zájem, což je škoda,“ říká sedmašedesátiletý kovář Václav Konopík z Luženic. Ten už kovařinu dělá desítky let a jeho řemeslo se mu stalo koníčkem.

9.3.2014

Otázky pro ředitele Finančního úřadu v Domažlicích

Domažlicko - Deník oslovil v souvislosti s daňovými přiznáními Jaroslava Pavlicu. Nejen v oblasti daně z příjmu, ale také vzhledem k platnosti nového Občanského zákoníku došlo ke změnám.

9.3.2014

Pojízdná prodejna dnes přežívá jen stěží

Horšovskotýnsko – Milan Kryštof z Malonic jezdí s pojízdnou prodejnou už devatenáct let. Vozí potraviny do malých obcí zejména starším obyvatelům, pro které je cesta do jiné obce za nákupem problémová. Udržet tuto dnes už raritní službu životaschopnou však není vůbec jednoduché.

12.2.2014

Domažlicko: Za leden přibylo nezaměstnaných o 10 procent

Domažlicko – Bez devíti lidí tři tisíce uchazečů hledalo na Domažlicku uplatnění prostřednictvím úřadu práce na konci ledna. Během měsíce tak v evidenci přibylo skoro tři sta osob.

7.2.2014

CK Honza čelí obvinění z podvodu

Domažlicko – Cestovní kancelář Honza, která měla pobočku v Plzni i v Holýšově, zkrachovala koncem května minulého roku a čtyři stovky zákazníků po zaplacení zájezdu neodjely na dovolenou.

27.1.2014

Inspekce potravin odhalila plíseň a mrtvé brouky

Domažlice, Kdyně – Domažlický Kaufland a kdyňské Tesco navštívila kontrola. Nalezla datle plné exkrementů a mrtvých škůdců i plesnivé vlašské ořechy.

25.1.2014

Domažlická pekárna na Milotově - historie a současnost

Domažlice – Pekárna v Domažlicích patřila k oněm čtyřem potravinářským podnikům, které v nedávné minulosti ve městě působily a vytvářely požadovanou pracovní příležitost.

24.1.2014

Regionální značku už obdržela šestice z Domažlicka

Domažlicko – Udělením značky Český les – sem patřím chce místní akční skupina zviditelnit šikovné lidi z našeho regionu.

22.1.2014

Technické obory skýtají mladým jistotu do budoucna

Domažlicko - Bezproblémové uplatnění na trhu práce čeká na absolventy technických oborů. Firmy si je hýčkají už při jejich vzdělávání na učilištích.

21.1.2014

Domažlice ve středu hostí soutěž ve stolničení

Domažlice – Dobré uplatnění na trhu práce nalézají i absolventi gastronomických oborů. Právě ti se každoročně scházejí v domažlickém MKS na  regionální soutěži ve stolničení pro žáky oboru Kuchař – číšník. Ta letošní, v pořadí již pátá,  se koná ve středu 22. ledna.

13.1.2014

Firmy letos vytvoří na Domažlicku několik stovek nových míst

Domažlicko – Sto padesát nových pracovních míst vytvoří v letošním roce horšovskotýnská firma Gerresheimer. Zhruba tři desítky lidí by mohly najít práci v obnovené domažlické pekárně. Nové zaměstnance do nově budované haly bude hledat i společnost ZF Ohučov.

19.12.2013

Smolovský baštýř má napilno

Smolov – S vánočním prodejem ryb začíná tento týden Miroslav Bárta ze Smolova u Domažlic, od roku 2009 soukromý baštýř, dosud jediný na volné noze na Chodsku. Letos bude nabízet krásně rostlé kapry z vlastního chovu, které během čtyř let ve svých rybnících vypiplal od rybího embrya.

16.12.2013

Posílení eura zatím velký vliv na trh nemá

Domažlicko - Výrazné klady dosud nezaznamenali obchodníci, čerpadláři ani majitelé restaurací.

11.12.2013

Firma za hřiště ručí pěti miliony

Horšovský Týn – Pokud by investor stavby Penny Marketu v Horšovském Týně nedostál slibu posunutí fotbalového hřiště, město získá peníze.

10.12.2013

Domažlická pekárna začne péct arabský pita chléb

Domažlice – Před téměř třemi lety byl uzavřen provoz domažlické pekárny na Milotově. V dohledné době by se měla výroba v tomto areálu opět rozjet. Místo rohlíků a konzumního chleba však prostory tradičního podniku provoní arabský pita chléb.

27.11.2013

Některé lokálky na Domažlicku od prosince nepojedou

Domažlicko – Moderní soupravy na hlavní trati Domažlice-Plzeň, zavedení pravidelných odjezdů ve špičce v hodinovém taktu, ale i zrušení některých lokálek v nevytížených časech. Takové změny přinese nový jízdní řád, který vstoupí v platnost 15. prosince.

22.11.2013

Vánoční večírky plní restaurace

Domažlicko – Kolektivy spolupracovníků, kteří se chtějí pobavit a společně oslavit blížící se vánoční svátky, plní restaurace v Domažlicích i okolí.

5.11.2013

Domažlická mlékárna dnes, s krátkým pohledem do historie

Domažlice - Domažlická mlékárna patřila mezi nejstarší závody podniku Západočeských mlékáren Šumava. První provozovny vznikaly adaptací bývalé čistírny peří, a to již za dob nacistické okupace.

27.10.2013

Kobra v Horšovském Týně se o pivo stará dobře

Horšovský Týn - Sport bar Kobra získal ocenění za kvalitní péči o čepované pivo od společnosti Plzeňský Prazdroj.

1.10.2013

Krajská firma roku je z Holýšova

Holýšov – Ocenění Vodafone Firma roku roku Plzeňského kraje 2013 letos získala holýšovská Inova.

6.9.2013

Svatopluk Kuřátko by měl vařit na Čerchově

Čerchov – Provozovatel věže a občerstvení by chtěl prostřednictvím herce Josefa Dvořáka oživit dění na vrcholu.

24.8.2013

Na Čerchově jsem z lásky k tomu kopci

Čerchov /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Lukáš Němeček zažil za deset sezon na nejvyšší hoře Českého lesa snad všechny druhy počasí.

23.8.2013

Úrody je málo, nebude z čeho pálit

Starý Klíčov – Letošní rok bude na ovoce skoupý. Na to však musí být manželé Císlerovi, majitelé Pálenice ve Starém Klíčově připraveni. 

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies