VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

18.3.2016

FOTO: Domažlická soutěž KOVO junior podpořila technické obory

Domažlice /FOTOGALERIE/– Domažlice hostily soutěž KOVO junior. Místní SOU hlásí zvyšující se zájem o technické obory pro příští školní rok.

16.3.2016

Daňové přiznání za 15 minut

Praha - Tisíce občanů tráví zbytečně moc času nad zpracováním daňového přiznání. Je jim to nepříjemné a tak vše nechávají na poslední chvíli a přitom s Deníkem Vám celá procedura nezabere více jak 15 minut.

14.3.2016

Nová firma dá v Domažlicích práci až 90 lidem

Domažlice – Postavení haly v domažlické průmyslové zóně Za Kasárny pro firmu, která by výhledově měla zaměstnat 90 lidí, je zase o kousek reálnější.

14.3.2016

Poctivá česká jídla Němce opravdu hodně lákají

Holýšov, Bodenmais - Provozovatel restaurace v Německu srovnává podnikání v Česku a za hranicemi příznivější podmínky, ale i nutnost mít vše v pořádku.

11.3.2016

Inspekce našla v prodejně potravin i mrtvé myši

Holýšov – Pracovníci inspekce zavřeli obchod s potravinami v Holýšově kvůli hlodavcům, trusu, špíně a dalším hrubým porušením předpisů.

5.3.2016

Lidé se nejvíce zarážejí nad lakováním drápků

Horšovský Týn, Klenčí – Majitelka psího salonu Veronika Čechová svou práci miluje. „Mým cílem je zjistit, co pejsek potřebuje, co mu nejvíce prospěje a udělá dobře na duši i na těle, aby ode mně ze salonu odcházel spokojený, zregenerovaný, zdravý a krásný," říká.

5.3.2016

Domažlický supermarket bude opuštěný dál

Domažlice - Prodejna Albert v domažlické ulici U Nemocnice obnovena nebude, i když její provozovatel dál platí nájemné. O vstup do Domažlic měly zájem i jiné řetězce.

4.3.2016

Firma chce v H. Týně postavit bydlení pro seniory

Horšovský Týn – V Horšovském Týně by mohlo vzniknout nové bydlení pro seniory. Plzeňská firma Abocam plánuje ve městě vybudovat komunitní dům seniorů, neboli „KoDuS".

3.3.2016

Domažlice stotisícovou pokutu stavební firmě neodpustily

Domažlice - Město firmě, která na podzim zateplovala budovu v ulici U Nemocnice, naúčtovalo pokutu za pozdní dodání bankovní záruky.

17.2.2016

Kraj zrušil Školní statek v Horšově

Horšov - Organizace se 17 zaměstnanci doufala, že přežije ještě rok. Nestalo se tak, podle některých i kvůli soukromým zájmům.

21.1.2016

FOTO: Tabuli na domažlické soutěži nejlépe prostřeli Sokolovští

Domažlice /FOTOGALERIE/– Tématem letošního ročníku regionální soutěže ve stolování byla Pocta českému pivu.

12.1.2016

Firma přinese do Domažlic nová místa

Domažlice – Asi 60 lidí by mělo najít práci v nové firmě, která by měla obsadit plánovanou výrobní halu v průmyslové zóně Za Kasárny v Domažlicích. Domažličtí zastupitelé odhlasovali developerské společnosti CSPP Group záměr umístění výrobního areálu právě v této lokalitě.

5.1.2016

Ve Všerubech najde domov osmdesát seniorů

Všeruby – V areálu bývalé roty Pohraniční stráže ve Všerubech by do konce roku mohl být Domov pro seniory. Takový záměr má soukromník Ladislav Hršel.

29.12.2015

Dárky se vracejí zpět do prodejen

Domažlice – Do domažlických obchodů se včera, v první povánoční pracovní den, vydali lidé nejen nakupovat, ale také vracet nechtěné vánoční dárky.

18.12.2015

Firma pozdě postavila výtah na domažlické radnici, má zaplatit 817 tisíc

Domažlice – Pokutu vycházející ze smluvních ujednání domažličtí zastupitelé liberecké firmě neodpustili.

13.12.2015

Dvůr Svržno uspěl v soutěži Farma roku

Svržno – Úspěch v celostátním klání zaznamenal Dvůr Svržno. V silné konkurenci získal 5. místo v anketě Farma roku 2015.

12.12.2015

Trhovcům bude v Domažlicích stačit méně místa

Domažlice – Pravidelné středeční trhy se na domažlickém náměstí budou konat i v příštím roce.

26.11.2015

OBRAZEM: Mladí hledali inspiraci pro svoji profesní budoucnost

Domažlice – Dobrý výdělek a zajímavý obor. To byly dva faktory, pomoci kterých hledal své budoucí uplatnění čtrnáctiletý Jindra Franc na středeční akci Od vzdělání k zaměstnání, kterou uspořádala Okresní hospodářská komora v domažlickém MKS.

25.11.2015

Mírné počasí přeje stavebníkům

Domažlicko – Až do uplynulého víkendu jsme si mohli užívat nezvykle teplé počasí bez mrazu a sněhu. Takové podmínky se zamlouvají mimo jiné i stavebníkům.

24.11.2015

Firma má na pokutách zaplatit 381 tisíc korun

Domažlice - DSP Domažlický stavební podnik pozdě složil bankovní jistinu a o 19 dní později předal hotové dílo při rekonstrukci MKS a kina Čakan.  

23.10.2015

Plnicí stanici CNG v Domažlicích budou využívat i pošťáci

Domažlice – První plnící stanice CNG (stlačeného zemního plynu) na Domažlicku byla otevřena ve středu v areálu čerpací stanice Fronk.

22.10.2015

OBRAZEM: Při barmanském kurzu se studenti zbavovali špatných návyků

Domažlice /FOTO/ – Jednadvacet studentů domažlického učiliště po celý minulý týden navštěvovalo speciální barmanský kurz Zdeňka Javorského.

13.10.2015

Plzeňský Prazdroj změní majitele

Plzeň - Světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev se v zásadě dohodla na koupi svého menšího rivala SABMiller, majitele Plzeňského Prazdroje.

12.10.2015

Práci hledá na Domažlicku stále méně lidí

Domažlicko – Na Domažlicku je k dispozici stále mnoho volných pracovních pozic. Ze 77 okresů v České republice vychází v regionu druhý nejlepší poměr registrovaných uchazečů o práci k počtu volných míst.

10.10.2015

Kadeřnický salon v učilišti prošel velkou rekonstrukcí

Domažlice – Od začátku nového školního roku pracují v novém prostředí žákyně oboru kadeřnice v domažlickém středním odborném učilišti.

6.10.2015

První farmářské trhy ve Staňkově měly obrovský úspěch

Staňkov – Odhadem až kolem čtyř tisícovek lidí navštívilo v pátek první farmářské trhy ve Staňkově.

28.9.2015

Nové vybavení v učilišti. Firmy se těší na budoucí pracovníky

Domažlice – Nová učebna pneumatiky a hydrauliky byla ve čtvrtek otevřena na pracovišti odborného výcviku strojírenských oborů domažlického SOU v Rohově ulici. Žáci si nyní mohou samostatně na panelech sestavit kombinaci technických komponentů.

16.9.2015

Firma ZF Staňkov pozvala veřejnost do svého areálu

Staňkov /FOTOGALERIE/ - Stovky lidí v sobotu navštívily areál společnosti ZF Staňkov u Ohučova.

15.9.2015

Firma rozdá školám téměř 300 technických stavebnic

Domažlicko – Horšovskotýnská firma Gerresheimer věnuje dětem stavebnice Merkur a doufá, že tak podpoří jejich zájem o vzdělání v technických oborech.

12.9.2015

Firmy v úzkých. Nejsou technici, řidiči ani kuchaři

Domažlicko – I nejnovější statistiky úřadu práce ukazují, že je v současné době nejvíce volných pozic za posledních sedm let. Problémem však je, že firmy poptávají profese, které jim pracovní trh nedokáže nabídnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení