TJ Klatovy - Jiskra Domažlice 3:1 (-17,27,18,16)
Do prvního setu vstoupili domažličtí lépe než domácí, dělali minimum chyb v útoku a k tomu přidali spolehlivou hru v poli. Díky tomu získali první set 25:17. Ve druhém setu však domažličtí začali více chybovat, především na příjmu podání. Přes zhoršený výkon se Jiskře podařilo dovést druhou sadu do vyrovnané koncovky, v níž si vybojovala setbol. Ten ale neproměnila a set získali domácí. Tato sada se ukázala být rozhodující pro další průběh zápasu. Volejbalisté Jiskry se z těsné ztráty druhého setu nevzpamatovali a třetí i čtvrté dějství prohráli. Ve 3. kole tak hráči Domažlic poznali poprvé hořkost porážky.

Sestava: Kubal, Pham, Roman, Kalíšek, Niedermayer, O. Kupilík – střídali: Pavlík, P. Kupilík.

Během porady mezi zápasy se domažličtí volejbalisté dohodli, že do druhého utkání nastoupí Roman Pavlík na libero, čímž se měl zlepšit příjem podání a organizace hry v poli. Druhou změnou v sestavě bylo nasazení Václava Koziny na smeč.

TJ Klatovy - Jiskra Domažlice 0:3 (-22,-23,-21)
Oba nově příchozí hru Jiskry oživili a především příjem, který obstarávalo trio Kubal, Pavlík, Kozina fungoval skvěle. Celkově se zlepšila celá hra týmu a Klatovy na ni v prvním setu nenalezly recept. Ve druhé sadě se domácí vzepjali k náporu a v první půlce setu si i díky podpoře početného publika udržovali náskok 3 až 4 body. Jejich naději na vítězství však zničil domažlický univerzál Jan Niedermayer, který v pravý moment uhrál několik důležitých bodů svým razantním útokem, navíc za stavu 20:21 z pohledu Jiskry dvakrát zablokoval nejlepšího klatovského hráče a z toho už se domácí nevzpamatovali. Jiskra tentokrát druhý set vyhrála 25:23. V posledním setu hosté vedli od začátku, v klidu vyhráli 25:21 a celý zápas potom 3:0. Hrdina druhého setu Niedermayer k zápasu řekl: „Chtěli jsme z Klatov odvézt aspoň jedno vítězství, proto jsme do druhého zápasu šli s tím, že musíme za každou cenu vyhrát. Kluci výborně přijímali soupeřův nepříjemný servis a díky tomu jsme měli lehčí pozici na útoku. Klatovy mají kvalitní tým a i jedna výhra je cenná.“

Sestava: Kubal, Kozina, Roman, Kalíšek, Niedermayer, P. Kupilík, libero: Pavlík – střídal: O. Kupilík.

Krajský přebor žen
Domažlice – Vodní stavby Plzeň 3:2 (22,-19,-17,20,7) a 0:3 (-7,-17,-21)
V neděli odehrají domažličtí volejbalisté i volejbalistky v hale ZŠ Komenského 17 zápasy: ženy – od 9:00 a 13:00 Jiskra Domažlice - Rokycany B, muži – od 11:00 a 15:00 Jiskra Domažlice - Plzeň Bílá Hora. Přijďte se podívat!