Volejbalisté Jiskry Domažlice přivezli z Klatov jednu výhru

Klatovy – Ve 3. a 4. kole krajského přeboru čekalo volejbalisty Jiskry Domažlice dvojutkání na hřišti tradičního rivala, TJ Klatov.

21.10.2010

Volejbalisté Jiskry Domažlice.Foto: Oddíl volejbalu Jiskry Domažlice

TJ Klatovy - Jiskra Domažlice 3:1 (-17,27,18,16)
Do prvního setu vstoupili domažličtí lépe než domácí, dělali minimum chyb v útoku a k tomu přidali spolehlivou hru v poli. Díky tomu získali první set 25:17. Ve druhém setu však domažličtí začali více chybovat, především na příjmu podání. Přes zhoršený výkon se Jiskře podařilo dovést druhou sadu do vyrovnané koncovky, v níž si vybojovala setbol. Ten ale neproměnila a set získali domácí. Tato sada se ukázala být rozhodující pro další průběh zápasu. Volejbalisté Jiskry se z těsné ztráty druhého setu nevzpamatovali a třetí i čtvrté dějství prohráli. Ve 3. kole tak hráči Domažlic poznali poprvé hořkost porážky.

Sestava: Kubal, Pham, Roman, Kalíšek, Niedermayer, O. Kupilík – střídali: Pavlík, P. Kupilík.

Během porady mezi zápasy se domažličtí volejbalisté dohodli, že do druhého utkání nastoupí Roman Pavlík na libero, čímž se měl zlepšit příjem podání a organizace hry v poli. Druhou změnou v sestavě bylo nasazení Václava Koziny na smeč.

TJ Klatovy - Jiskra Domažlice 0:3 (-22,-23,-21)
Oba nově příchozí hru Jiskry oživili a především příjem, který obstarávalo trio Kubal, Pavlík, Kozina fungoval skvěle. Celkově se zlepšila celá hra týmu a Klatovy na ni v prvním setu nenalezly recept. Ve druhé sadě se domácí vzepjali k náporu a v první půlce setu si i díky podpoře početného publika udržovali náskok 3 až 4 body. Jejich naději na vítězství však zničil domažlický univerzál Jan Niedermayer, který v pravý moment uhrál několik důležitých bodů svým razantním útokem, navíc za stavu 20:21 z pohledu Jiskry dvakrát zablokoval nejlepšího klatovského hráče a z toho už se domácí nevzpamatovali. Jiskra tentokrát druhý set vyhrála 25:23. V posledním setu hosté vedli od začátku, v klidu vyhráli 25:21 a celý zápas potom 3:0. Hrdina druhého setu Niedermayer k zápasu řekl: „Chtěli jsme z Klatov odvézt aspoň jedno vítězství, proto jsme do druhého zápasu šli s tím, že musíme za každou cenu vyhrát. Kluci výborně přijímali soupeřův nepříjemný servis a díky tomu jsme měli lehčí pozici na útoku. Klatovy mají kvalitní tým a i jedna výhra je cenná.“

Sestava: Kubal, Kozina, Roman, Kalíšek, Niedermayer, P. Kupilík, libero: Pavlík – střídal: O. Kupilík.

Krajský přebor žen
Domažlice – Vodní stavby Plzeň 3:2 (22,-19,-17,20,7) a 0:3 (-7,-17,-21)
V neděli odehrají domažličtí volejbalisté i volejbalistky v hale ZŠ Komenského 17 zápasy: ženy – od 9:00 a 13:00 Jiskra Domažlice - Rokycany B, muži – od 11:00 a 15:00 Jiskra Domažlice - Plzeň Bílá Hora. Přijďte se podívat!

21.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Přemílání starých bab na mladá děvčata - lidová taškařice v Kolovči byla hlavním magnetem tamní pouti.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Zloděj ukradl z pozemku u domu motorku, klíče i technický průkaz

Muž zemřel i přes pomoc kolegů

Meclov – Dramatické chvíle prožívali ve středu dopoledne lidé v jedné meclovské firmě.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Mezi veterány je přihlášen i 107 let starý automobil

Domažlice – Sobotní 43. ročník Jízdy spolehlivosti historických vozidel pořádaný Veteran car clubem Domažlice slibuje opět skvělou podívanou na krásné staré stroje. Startovní pole je tradičně velmi pestré, abecedně vzato od aerovek až po Zündapp. Celkem 6 motocyklů a 7 automobilů je starých 90 a více let.