Jiskra Domažlice – TJ Praga 3:1 (23, -20, 19, 18)
Po nepovedených zápasech v Plzni nechtěli domažličtí hráči ponechat nic náhodě, a tak měla Jiskra k dispozici kompletní kádr. V úvodním setu byl k vidění vyrovnaný volejbal, domácí zvládli skvěle koncovku a vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem 25:23. Do druhého setu měly Domažlice skvělý vstup, když vedly 14:8, ale pak přišlo nepochopitelné selhání na přihrávce a na útoku, kdy domácí pouze bušili do bloků připravené Pragy. Hosté deseti body v řadě otočili vývoj setu a ujali se vedení 18:14. Domácí byli jako opaření a v koncovce už nedokázali stav otočit. Do dalšího setu přišla změna na nahrávce, Ondřeje Kupilíka nahradil jeho mladší bratr Filip a toto střídání se povedlo. Jiskra se nenechala zlomit neúspěchem v předchozí sadě a zbylé dva sety jasně ovládla 25:19 a 25:18.

Jiskra Domažlice – TJ Praga 3:2 (-18, 23, -20, 16, 11)
Do druhého utkání vstoupili lépe hosté, prospěla jim především výměna universálů, díky které mohli efektivněji zapojit útok ze zadní části hřiště, a roztrhat tak bloky domácích. Vývoj úvodního dějství měli pod kontrolou a v klidu dokráčeli k vítězství 25:18. Ve druhém setu se hra vyrovnala a byl k vidění urputný boj. V koncovce měli více štěstí hráči Jiskry a srovnali stav na 1:1. V dalším setu se Domažlice opět začaly trápit, nedokázaly přibrzdit útoky hostů, které řídil svými dobrými náhrami Novák, a srážela je i zbytečná chybovost na útoku a servisu. Praga opět dokráčela k vítězství v setu a ujala se vedení 2:1. Situace začala být kritická, ale domácí bojovníci rozhodně nechtěli složit zbraně, vždyť v soutěži jsou nejlepší v otáčení nepříznivých stavů 2:0 nebo 2:1. Celkově dokázali takto zvrátit vývoj zápasu šestkrát!

Ve čtvrté sadě Jiskra zpřesnila hru, začala více útočit středem, a vytvořila si tak do koncovky dobrý náskok. V závěru setu exceloval Filip Kupilík, který v blokařském souboji mazácky přetlačil hvězdu hostů Bezděku, a navíc přidal ´zalívku´ na druhou přes, za kterou se hosté pouze ohlíželi, stav 2:2. Následoval tie-break, ve kterém od začátku vládly Domažlice povzbuzené zlepšenou hrou z předchozí sady a vítězstvím 15:11 si připsaly na své konto celkově patnácté domácí vítězství v řadě!

Sestava Jiskry: O. Kupilík, F. Kupilík, Nagy, Pavlík, Kortus, Škorvánek, Pham, Jelínek, Kiesenbauer, Giebl, Roman, Šebek.

O víkendu má II. liga volno, pak volejbalisty Domažlic čekají těžké výjezdy na sever. V sobotu 7. března do České Lípy a o týden později 14. března do Jablonce nad Nisou. Závěrečná utkání sezony sehrají v sobotu 21. března doma v hale ZŠ Komenského 17 s Chabařovicemi tradičně od 10:00 a 14:00 hodin. ⋌ (jgi)