Modřany – Domažlice 1:3 (23, -22, -19, -23)
Domažličtí začali úvodní utkání v modřanské sokolovně lépe. Oba týmy předváděly kvalitní volejbal, ale byli to hosté, kdo se dostal před koncovkou do vedení. Za stavu 22:18 však přišel zkažený domažlický servis a následná neschopnost otočit se z nejtěžšího postavení. Modřanští obrátili na 24:22 a za stavu 24:23 jim hosté věnovali první set dalším zkaženým servisem.

I druhá sada byla velice vyrovnaná, domácí výborně bránili, tlačili na servisu a na útoku hráli pestře a rychle. Domažlice však v půlce setu konečně našly ideální sestavu s Phamem na postu univerzála a Hynkem Jelínkem na smeči a k vidění tak byl další dramatický set. Tentokrát byli v koncově šťastnější hosté a srovnali na 1:1.

Třetí sada byla jako jediná jednoznačnější, když Domažlice utekly díky výbornému servisu a útoku z hlavního kůlu na rozdíl šesti bodů a ten udržely až do konce.

Ve čtvrtém setu pokračovalo drama z prvních dvou setů. Kvalitní výkon obou družstev dovedl sadu až do vyrovnané koncovky. Opět ukázali pevnější nervy hosté, když využili chyb domácích na servisu a zvítězili 25:23 a v celém zápase 3:1.

Modřany – Domažlice 0:3 (-24, -14, -16)
Druhé utkání začalo podobně, jako skončilo to první. Tentokrát šli do koncovky s mírným vedením domácí. Opět to však byli Domažličtí, kdo se ze zisku sady radoval, především díky vynikajícímu výkonu Hynka Jelínka.

V dalších setech už modřanským borcům došly síly na vzdor, Domažlice povzbuzeny vedením vždy ve střední části setu odskočily díky téměř bezchybné hře a výsledkem byla dvě jednoznačná vítězství, 25:14 a 25:16, celkově tedy 3:0.

„Šest bodů proti týmu, který soutěž vedl, je parádní výsledek. Byla to velice těžká utkání, hned čtyři sety se rozhodovaly v koncovkách, naštěstí jsme tři zvládli a to byl základ úspěchu. Excelentní výkon podal na smeči Hynek Jelínek, on byl tím rozdílovým hráčem mezi námi a Modřany. Posunuli jsme se na druhé místo tabulky, určitě je budeme chtít potvrdit v neděli proti Ervěnicím," řekl k zápasům kapitán Martin Kiesenbauer.

Na druhém místě vyrovnané tabulky ztrácí Volejbal Domažlice dva body na první Českou Lípu. Další kolo hraje domažlické áčko v neděli na předměstí Chomutova proti VK Jirkov – Ervěnice. Doma se představí v neděli 27. 11. v 10:00 a 14:00, kdy přivítá právě lídra z České Lípy. (oku)

10. Dobříš ⋌10 1 0 1 8 9:28 3

Poslední výsledky: Modřany – Domažlice 1:3 (23, -22, -19, -23) a 0:3 (-24, -14, -16).