V Bělé našli železného muže i ženu

Bělá nad Radbuzou - Hezké počasí přilákalo více jak třicítku závodníků, mezi kterými se rozhodovalo

11.8.2009

JIŘÍ VOJÁK v jednom ze závodů seriálu Běžec Chodska.Foto: Jan Dékány

Už po patnácté hledali v Bělé nad Radbuzou Železného muže a ženu. „Tratě jsou po celou dobu takřka stejné, takže závodníci rok od roku mohou sledovat, zda se zlepšují. Já doufám, že ano,“ řekl s úsměvem ředitel závodu Libor Picka.

Po startu plavecké části, která se tradičně odplavala na Bystřičáku, se závodníci vydali na cyklistiku, která měřila podle kategorií 27,4, 21 nebo 13 kilometrů. Rozdílné byly i běžecké tratě. Ti ´mladší´ běželi dva dvoukilometrové okruhy, ženy a ´starší´ muže čekal okruh jeden.

V mužích do 30 let si nejlépe vedl Jakub Konečný, který do cíle doběhl o necelou minutu dříve než druhý Petr Kamic. O překvapení se postaral třetí Martin Beber, který ve svých dvanácti letech porazil zbytek startovního pole a s osmiminutovým zpožděním za vítězem proběhl cílem na třetím místě.
Trochu smolným závodem byl Železný muž Bělska pro Jana Ecksteina, který se po plavecké části pohyboval v polovině startovního pole. Jeho nejsilnější disciplínu, cyklistiku, ale překazila porucha na kole. „Nejdříve se mi pedály začaly ´kinklat´ a asi v polovině trati jsem strhl celou levou kliku. Pět kilometrů jsem pak šlapal pouze jednou nohou. Myslím, že bez tohoto defektu bych byl v první trojce,“ řekl trochu zklamaný Eckstein.
Stejné tratě absolvovala i kategorie mužů ve věku 30–40 let. V té zvítězil Tomáš Franc a o pouhých třináct vteřin později cílem proběhl Martin Sokol. Bronz v této kategorii bral Václav Dufek.

Ve ´čtyřicátnících´ si v plavání, 21 kilometrů na kole a 2 km běhu nejlépe vedl Petr Haas, který v posledních metrech utekl o pouhé čtyři vteřiny druhému Zbyňku Levičkovi. Na třetího Zdeňka Kukola diváci čekali dalších deset minut.

Letošního patnáctého ročníku se zúčastnily pouhé dvě ženy, z toho jedna v kategorii do 30 let a druhá nad 30 let.
V mladší kategorii jela závod sama pro sebe teprve jedenáctiletá Pavlína Beberová. Stejně dlouhou trať v kategorii nad 30 let absolvovala i Iva Peteříková, která cílovou pásku proťala o více jak minutu za Pavlínou Beberovou, která byla vyhlášená nejmladší účastnicí celého triatlonového klání.
„Já osobně jsem byl s triatlonem spokojený a v tvářích těch, kteří se zúčastnili, je to vidět také. Snažíme se dodržet, aby tento závod byl zaplněn spíše závodníky z řad amatérů, aby tu nebyla špička, která ostatním ujede,“ prozradil k triatlonu Libor Picka s tím, že je rád za počasí, které se nakonec umoudřilo a přivedlo do Bělé více jak třicítku účastníků.

11.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vernisáž výstavy Zdeňka Martínka v domažlickém penzionu v Baldovské ulici.
13

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.