Poslední červencový den se v jihočeském Táboře představila na republikovém šampionátu ve sprinttriatlonu (750 metrů plavání, 20 kilometrů cyklistika, 5 kilometrů běh). V silné konkurenci nechyběli ani ruští triatlonisté. Reprezentantka domažlického Velosportu zakončila plaveckou část na slušné pozici, následnou cyklistickou část ovlivnila bouřka, která Tábor zasáhla před začátkem závodu. Brantlová si na technicky náročné trati počínala zkušeně a spolupracovala ve tříčlenné skupince. Následným kvalitním během stvrdila slušný výkon. Mezi ženami obsadila osmé místo celkově, v kategorii do 23 let vybojovala bronz.

Další závodní zastávkou pro jedenadvacetiletou triatlonistku byla 13. srpna Velká cena Sokolova. Závod byl zařazen do seriálu Karlovarského poháru s objemy (0,5 – 20 – 5). Brantlová zde nedala soupeřkám šanci a na trati strávila hodinu a šestapadesát vteřin.
O týden později na Lipně pokračoval Český pohár v triatlonu. Znovu se jednalo o sprinttriatlon. Brantlové se nepovedla plavecká část podle představ, ale vše si vynahradila ve zbytku závodu. Cyklistická část spočívala ve třech okruzích, kdy závodníci museli absolvovat táhlé dvoukilometrové stoupání. „V posledním sjezdu jsem holkám ujela a na rovince zpět do depa jsem si už náskok udržela," popsala domažlická závodnice. V běžecké části si pak nenechala vzít čtvrtou pozici, na které závod dokončila. Šlo o druhé nejlepší umístění Brantlové v Českém poháru.

Vrcholem byl bezesporu prémiový Evropský pohár, který se konal v Karlových Varech 28. srpna. Zde se závodilo v olympijských distancích (1,5 – 40 – 10km). Jedná se o nejnáročnější závod v Evropě, co se týče cyklistcké části (náročné kopce, retardéry i dlažební kostky na kolonádě), kterou triatlonisté absolvují sedmkrát. „Hned po startu plavecké části jsem schytala několik ran. Byl to velký boj o pozice, na rozdíl třeba od Českého poháru. Během tří okruhů jsem se dostala i pod hladinu. Do příštího roku asi budu muset potrénovat bojové umění," dodala s úsměvem Brantlová. Vyplavala na konci druhého balíku a do cyklistcké části vyrazila s Češkou Kolářovou a Maďarkou Mesner. S nimi držela kontakt a statečně se prala s náročnou tratí. V závěrečné běžecké části se závodilo na čtyřech zvlněných okruzích, které tvořily výběhy schodů nebo rozpálená kolonáda. Brantlová nakonec v evropské konkurenci vybojovala slušné dvacáté místo.

„Myslím, že jsem se v závodě s evropskou elitou neztratila a do dalších závodů mi tento start dodá mnoho zkušeností. Těší mě i společná fotografie s Jonathanem Brownleem, stříbrným na olympijských hrách v Riu a bronzovým na olympiádě v Londýně, který svojí účastí okořenil závod mužů,"dodala závěrem Brantlová. Autor: Ondřej Váchal