Turnaje se celkem zúčastnilo třináct párů, což je opět o něco více než o rok dříve. Účastníci byli rozděleni do třech skupin, z nichž postupovali tři vítězové a s nimi i čtvrtý nejlepší pár. K nim pak do vyřazovací části turnaje byly přiřazeny další čtyři páry.

Pozdější vítězové neměli rozhodně snadnou cestu. Na ´raketě´ je měli Lukáš Beránek s Jardou Lukáškem, kteří vedli 4:0, ale Šindelář s Šalounem, duchem už na lavičce, se nakonec dokázali do zápasu vrátit, nepříznivý vývoj zvrátit a dotáhnout set do vítězného tiebreaku 7:5. Ve finále se pak domažlicko – týnský pár utkal s dvojicí Novák ml. – Hůtta. Zkušení matadoři vyprovodili mladý pár z kurtu vcelku jednoznačným poměrem 6:1. V souboji o 3. místo uspěli Pajma s Kunešem, kteří přehráli pár Goblirž - Vavrica 6:2.

Šindelář tak měl letos při hledání partnera pro čtyřhru znovu šťastnou ruku. Už vloni totiž Berry Cup vyhrál, tehdy se staňkovskou rodačkou Cecílií Hartmann, která musela zaskočit za zraněného tradičního Šindelářova ´parťáka´ z Klenčí, Dvorského.

Vítězové kromě dvaceti bodů do průběžného hodnocení seriálu získali šampaňské a putovní pohár. Protože ten byl celý minulý rok u Šindelářů, bude teď až do ledna roku 2013 zdobit interiér u Šalounů.

Dotiko Tenis Tour pokračuje v sobotu 18. února, opět od 9.00 hodin, ve Waldmünchenu.