VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Turnaj v Poběžovicích vyhrál Jan Michal

Poběžovice – Již pošestnácté se sešli poběžovičtí stolní tenisté, aby tradičním turnajem uctili památku svých bývalých kamarádů Josefa Bufky, Jana Duffka a Leopolda Brázdy, na jejichž počest se toto sportovní klání pravidelně koná.

30.1.2017
SDÍLEJ:

Zleva Marek Vyskočil, Jan Michal a Martin Hranai. Foto: M. Kabourek

Na dnes již vyhlášený turnaj se tradičně sjíždějí milovníci zelených stolů z blízkého i vzdálenějšího okolí, včetně stolních tenistů z německého Rötzu, s nimiž Poběžovické pojí dlouholeté přátelství. Stejně tomu bylo i letos, kdy se v tělocvičně základní školy sešli domácí hráči s kolegy z Drahotína, Hostouně, Domažlic, Pocinovic, Milaveč a dokonce z Kornatic či Mirošova, tedy obcí, které bychom na mapě hledali až u Rokycan. Tři němečtí přátelé s sebou přivezli i nejstaršího účastníka turnaje, kterým byl ve svých 81 letech Hans Wohlfarth, jehož vitalita a umění za pingpongovým stolem byly obdivuhodné. Tento bývalý dlouholetý ředitel školy v Rötzu propadl kouzlu stolního tenisu tak, že v něm dlouho působil nejen jako hráč, ale i jako rozhodčí.

Protože takovýto turnaj je náročný na čas a při sportovních výkonech mnohdy notně vytráví, zajistili místní pořadatelé i potřebné občerstvení. Borcům unaveným hrou byly k dispozici teplé párky a samozřejmě dostatek nealkoholických nápojů a piva, o jejichž podávání se tentokrát starali sami členové místního oddílu stolního tenisu.

V slunečném sobotním dopoledni se na parketách poběžovické školní tělocvičny sešlo celkem 19 borců, kteří byli rozlosováni do tří pětičlenných a jedné čtyřčlenné skupiny. Z každé pak postoupili do dalších bojů první čtyři hráči. Turnaj odstartoval v 9 hodin, zápasy v jednotlivých skupinách. V této první fázi turnaje se hrálo nejen o postup, ale i o los do finálového „pavouka". V další etapě, v níž byli vyřazováni hráči, kteří cestou „pavoukem" utržili dvě porážky, pak bylo k vidění mnoho bojovných zápasů a nechyběla ani některá výsledková překvapení. Celým turnajovým maratonem, ukončeným v 15.00 hodin nakonec nejlépe prošel a na prvním místě skončil drahotínský Jan Michal, za ním se umístil mladý Marek Vyskočil z Mirošova a bronzovou příčku obsadil milavečský Martin Hranai. Všichni tři si kromě diplomů odnesli na památku i poháry.

Turnaj se nesl v duchu pohodové, přátelské atmosféry a většina jeho účastníků, kteří jej navštěvují víceméně pravidelně, si jistě nenechá ujít ani 17. ročník, který se uskuteční na začátku příštího roku. (vok)

Autor: Redakce

30.1.2017
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zúčastnilo se jej 80 žáků z 11 škol.
19

Nejšikovnější mladí cyklisté jsou ze Staňkova a Klenčí

Mladí chovatelé z celého kraje se zúčastnili i přednášek o jednotlivých druzích chovaných zvířat

Mladí chovatelé se v Hoře Sv. Václava učili i bavili

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Újezdští vzpomenou na pilota V. P. Kirkhama

Újezd – Každoročně vzpomínají Újezdští na pilota americké armády Virgila Paula Kirkhama.

Domažlicko chystá májky, pálení čarodějnic i prvomájové průvody

Domažlicko – Region se chystá na první máj. Dobrovolní hasiči připravují stromy na májky, svobodná děvčata a děti chystají barevné pentle, stavějí se hranice na pálení čarodějnic a recesisté malují transparenty na prvomájové průvody.

Gymnastky Sokola Domažlice zahájily sezonu v Praze

Praha – Jako již tradičně zahajují jarní závodní sezónu gymnastky TJ Sokola Domažlice na mezinárodním závodu v gymnastickém dvojboji – Memoriálu Evy Bosákové v Praze.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies