VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Turnaj v Poběžovicích vyhrál Jan Michal

Poběžovice – Již pošestnácté se sešli poběžovičtí stolní tenisté, aby tradičním turnajem uctili památku svých bývalých kamarádů Josefa Bufky, Jana Duffka a Leopolda Brázdy, na jejichž počest se toto sportovní klání pravidelně koná.

30.1.2017
SDÍLEJ:

Zleva Marek Vyskočil, Jan Michal a Martin Hranai. Foto: M. Kabourek

Na dnes již vyhlášený turnaj se tradičně sjíždějí milovníci zelených stolů z blízkého i vzdálenějšího okolí, včetně stolních tenistů z německého Rötzu, s nimiž Poběžovické pojí dlouholeté přátelství. Stejně tomu bylo i letos, kdy se v tělocvičně základní školy sešli domácí hráči s kolegy z Drahotína, Hostouně, Domažlic, Pocinovic, Milaveč a dokonce z Kornatic či Mirošova, tedy obcí, které bychom na mapě hledali až u Rokycan. Tři němečtí přátelé s sebou přivezli i nejstaršího účastníka turnaje, kterým byl ve svých 81 letech Hans Wohlfarth, jehož vitalita a umění za pingpongovým stolem byly obdivuhodné. Tento bývalý dlouholetý ředitel školy v Rötzu propadl kouzlu stolního tenisu tak, že v něm dlouho působil nejen jako hráč, ale i jako rozhodčí.

Protože takovýto turnaj je náročný na čas a při sportovních výkonech mnohdy notně vytráví, zajistili místní pořadatelé i potřebné občerstvení. Borcům unaveným hrou byly k dispozici teplé párky a samozřejmě dostatek nealkoholických nápojů a piva, o jejichž podávání se tentokrát starali sami členové místního oddílu stolního tenisu.

V slunečném sobotním dopoledni se na parketách poběžovické školní tělocvičny sešlo celkem 19 borců, kteří byli rozlosováni do tří pětičlenných a jedné čtyřčlenné skupiny. Z každé pak postoupili do dalších bojů první čtyři hráči. Turnaj odstartoval v 9 hodin, zápasy v jednotlivých skupinách. V této první fázi turnaje se hrálo nejen o postup, ale i o los do finálového „pavouka". V další etapě, v níž byli vyřazováni hráči, kteří cestou „pavoukem" utržili dvě porážky, pak bylo k vidění mnoho bojovných zápasů a nechyběla ani některá výsledková překvapení. Celým turnajovým maratonem, ukončeným v 15.00 hodin nakonec nejlépe prošel a na prvním místě skončil drahotínský Jan Michal, za ním se umístil mladý Marek Vyskočil z Mirošova a bronzovou příčku obsadil milavečský Martin Hranai. Všichni tři si kromě diplomů odnesli na památku i poháry.

Turnaj se nesl v duchu pohodové, přátelské atmosféry a většina jeho účastníků, kteří jej navštěvují víceméně pravidelně, si jistě nenechá ujít ani 17. ročník, který se uskuteční na začátku příštího roku. (vok)

Autor: Redakce

30.1.2017
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bavorský malíř Alois Öllinger vystavuje v domažlické Galerii bratří Špillarů své obrazy. Expozice bude ke zhlédnutí do konce dubna.

Galerie bratří Špillarů letos vystaví obrazy, objekty i reliéfy

Ilustrační foto.

Drahá voda obcím vadí. Rozdíl v kraji je i 50 korun za kubík

FOTO: Holinkův memoriál vyhrál Hromádko

Hostouň – Tělocvična Základní školy v Hostouni hostila v sobotu Memoriál Miroslava Holinky ve stolním tenisu.

Poběžovičtí se bavili na svém již 14. Městském plesu

Poběžovice – Poslední poběžovický ples letošní sezony patřil městu Poběžovice.

Třináctiletý znásilnil desetiletého, od soudu dostal nejtvrdší možný trest

Klatovy – Ochrannou výchovu, což je nejpřísnější opatření, které může soud uložit nezletilému dítěti za spáchání trestného činu, uložil ve čtvrtek klatovský soud 16letému chlapci.

Hejtman ocenil kuchařku i údržbáře z Domažlicka

Plzeň, Domažlicko – Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard poděkoval za vynikající práci vybraným pracovníkům v sociálních službách organizací zřizovaných krajem. Ocenění v podobě pamětní medaile, děkovného listu a drobného daru si na krajském úřadě převzalo celkem 24 pracovníků a dva ředitelé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies