V rámci True Cam MČR v rally to byla dvojice Marcel Tuček a Petr Dufek s Mistubishi Lancer EVO IX, kteří po projetí 16. RZ o délce 171 km soutěž dokončili na 20. místě v absolutním pořadí a ve třídě 3 to byla příčka pátá. „Krumlovská soutěž je asi jedna z nejhezčích soutěží, plná technických úseků, velkou neznámou je vždy také počasí, které ovšem letos vyšlo a po třech letech byl Krumlov bez deště. Nám se podařilo rally dokončit bez větších technických problémů, jen se nám opět nevyhnuly dva defekty, bohužel se nám tak nepodařilo předstihnout Janotu, se kterým jsme v sobotu sváděli boj o devatenáctou příčku. Ve třídě bereme body za pátou pozici a to je pro nás důležitější," zhodnotil Krumlov domažlický jezdec Marcel Tuček.

Skvělý výkon předvedla posádka Jan Frei a Petr Šlegl, kteří se Škodou 130 LR nenašli přemožitele a z Českého Krumlova si odvezli celkové vítězství v rámci hodnocení Autoklub MČR v rally historických automobilů, také i samozřejmě za vítězství ve třídě E/5. „Byl to náš druhý start v Krumlově, a když jej zhodnotím, tak to byla po dlouhé době soutěž bez technických problémů, kdy auto fungovalo na sto procent. Musím vyzdvihnout nádhernou bitvu se soupeři o každou vteřinu až do poslední RZ, která vyšla vítězně pro nás. Asi nám i víc vyhovovaly obrácené zkoušky oproti loňskému roku. V Krumlově je to krásná, ale zároveň těžká soutěž, hodně horizontů a klamavých zatáček no a třešničkou na dortu je pak legendární zkouška Malonty. Velký dík opět patří Petrovi za perfektní navigování a samozřejmě i celému týmu a partnerům. Nás teď čeká příprava na Bohemia rally, která se pojede o prvním červencovém víkendu," dodali Frei se Šleglem.

Součástí obou podniků byla také již tradiční Rallye Legendy Show, na jejíž start se postavila i posádka Pavel Beneš a Pavel Kolář s vozem Nissan Sunny Gti. Při tomto doprovodném programu nebyl posádkám měřen čas a tak si diváci užívali průjezdy těchto vozů. ,,Do Krumlova jsem se moc těšil, po startu na ´legendách´ v Klatovech to byla další příležitost prověřit nissana, navíc na neskutečně krásných a technických rychlostních zkouškách. Asi největší respekt jsem měl z Malont, tato RZ je již také dá se říci svou náročností legendou. Soutěž jsme si maximálně užili a věřím, že naše průjezdy potěšily nejednoho diváka. Pokud vše vyjde podle plánu, určitě bych se rád objevil na Rally Bohemia, kde jsou ´legendy´ také součástí programu. Vše směřuje i k naší účasti v šampionátu historických vozidel, ale raději bych to zatím nechtěl zakřiknout," líčil své pocity Pavel Beneš.

Letošní Rallye Český Krumlov vyhrála posádka Kopecký – Dresler (Škoda Fabia R5), stříbro si do Plzně odvezl V. Pech navigován P. Uhlem (Ford Fiesta R5) a třetí příčku obsadila dvojice M. Jakeš – M. Ehlová /Ford Fiesta R5/. V historicích Freie a Šlegla na stupních vítězů doplnili P. Hustý, navigován holýšovským V. Tesařem na Mercedesu 190E, třetí místo obsadila posádka Suzuki Swift Gti P. Michálek – R. Maryška.

Za týden je na programu další závod RI okna rallysprint serie – The Most rally, další zastávkou True Cam MČR v rally budou 16. – 17. června Hustopeče. Autor: Radomír Svozil