Tři domažlická vítězství ve čtyřboji při Malé ceně Chodska

Domažlice – Plavecký bazén v Domažlicích hostil uplynulou sobotu 14. ročník Malé ceny Chodska v plavání. Tento tradiční závod je oproti své ´velké´ jmenovkyni určen dětem do 12 let. O medaile, diplomy a věcné ceny v dopoledním i odpoledním bloku závodů usilovalo téměř sto třicet plavců z jedenácti oddílů.

3.3.2017

Na snímku je většina z domažlické plavecké výpravy na Malé ceně Chodska.Foto: Deník/ Václav Tauer

Pořádající plavecký oddíl SK Jiskra Domažlice reprezentovalo deset plavců, osm chlapců a dvě dívky. Svěřenci trenérů Václava Vlčka a Radky Müllerové si počínali výborně, o čemž svědčí i tři prvenství ve čtyřboji, do něhož se započítávaly body za výkony v závodě na 100 m motýlek, 100 m znak, 100 m prsa a 100 m volným způsobem.

Medailová očekávání naplnil Martin Fait, který šest startů proměnil v šest prvenství. Velká naděje domažlického plavání vyhrála s náskokem jedenácti vteřin závod na 100 m znak, s podobným rozdílem uspěla i v závodě na 100 m prsa. Dále vyhrála závod na 100 m motýlek, polohovku a stovku volným způsobem. V této disciplíně Fait vyhrál i na poloviční distanci. „Martin si vylepšil tři osobní rekordy a třikrát zaplaval na úrovni svého maxima. V motýlku se na stovce zlepšil o tři vteřiny, těší mě i zlepšení na padesátce volným způsobem, kde rozhodují detaily, například stačí malá chybička na startu a je po naději," chválil svého svěřence trenér Václav Vlček. Martin dokázal vyhrát i stovku volným způsobem, kde na startu podklouzl a do bazénu skákal až jako poslední.

Trenéry domažlického oddílu ale potěšili i ostatní svěřenci. „Obecně všichni zaplavali velmi dobře. Pokaždé na bedně skončili Maruška Šlehoferová i Marek Janeček, tři vítězství a jedno druhé místo získal Adam Šnirc. Výborně to zvládl také Kuba Šmejkal, pro něhož to byly první závody kariéry," dodává Vlček. K medailovým žním domácího oddílu přispěl i Jan Husník, jenž si doplaval pro dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz.

Výborné výkony domažlických plavců v jednotlivých disciplínách nakonec přinesly úspěch i ve čtyřboji. Nejstarší věkovou kategorii A vyhrál s velkým náskokem Fait, když si za výkony na 100 m motýlek připsal 265 bodů, za 100 m znak získal 340 bodů, za 100 m prsa to bylo 326 bodů a za 100 m volný způsob dokonce 377 bodů. Kategorii B (10 let) vyhrál Marek Janeček a v kategorii C (9 let a mladší) zvítězil Adam Šnirc, jemuž tři prvenství v závodech na 50 m znak, prsa, volný způsob a druhé místo v závodě na 50 m motýlek vyneslo celkem 520 bodů.

Při Malé ceně Chodska bývá oceněn i nejlepší chlapecký a dívčí výkon. Mezi chlapci ho letos předvedl už zmiňovaný Martin Fait v závodě na 100 m volným způsobem, jenž mu po přepočtu vynesl 377 bodů. Nejlepší dívčí výkon předvedla Andrea Nushartová z TJ Klatovy, a to v závodě na 100 m prsa, za který si do čtyřboje připsala 334 bodů.

3.3.2017

Na investice jde v Domažlicích letos 219 milionů

Češky se radují ze vstřeleného gólu

Češky nasázely Finkám pět branek

Drobných krádeží v obchodech neubývá

Domažlicko – Drobné krádeže v obchodech neustávají. Zloději kradou maso, parfémy i cigarety. Přidělávají starosti obchodníkům, policistům i strážníkům.

Špičák - Do neděle 26. března se bude určitě lyžovat v největším železnorudském areálu Ski&Bike Špičák.

Muž zemřel při nohejbalu v hale v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Muže se i přes okamžitou pomoc zachránit nepodařilo.

Basketbalová rezerva Domažlic bojuje v play-off

Domažlice - Basketbalisté ´béčka´ domažlické Jiskry proklouzli do play-off krajského přeboru ze šestého místa po základní části. V 1. kole je proto čekal dvojduel s rivalem z Klatov, jehož rezerva obsadila pátou příčku tabulky.