Jediným zástupcem pořádající Jiskry Domažlice v této věkové kategorii byl Martin Fait, který šest startů proměnil v šest zlatých medailí. Nová kometa domažlického plavání doslova drtila konkurenci a v nových osobních rekordech vyhrála závody na 100 a 200 m znak, 100 m polohovka a dominovala i ve své hlavní disciplíně kraulu, kde vyhrála závody na 100, 200 a 400 m. „Martin si na nedávných ´krajácích´ vylepšil šest rekordů, dnes znovu co start, to osobák. Plaval fantasticky, soustředěně a závody zvládl i takticky. Vítězil velkým rozdílem. Pokud u plavání vydrží, pořádně zatřese s oddílovými tabulkami rekordů," míní o svém svěřenci trenér Václav Vlček.

Ve stejném termínu se v Jindřichově Hradci konaly pohárové závody desetiletého žactva. Domažlice reprezentovali Jan Husník, Adam Rada a Lucie Jahnová. Nejlépe se vedlo Husníkovi, který vyhrál závod na 50 m prsa a ve stejné disciplíně na 100 m obsadil 3. místo.

Rada a Jahnová se mezi velkou konkurencí neztratili, ale na medailové pozice to ještě nebylo.

Tento víkend čeká plavce Mistrovství ČR dorostu a následující víkend Mistrovství ČR dvanácti- a čtrnáctiletých.