Oba byli nejvytíženějšími plavci české výpravy. Kromě svých individuálních startů plavali ve všech třech štafetách. Novák se dvakrát umístil na medailové pozici, a to v závodě na 100 m VZ, kde skončil v čase 0:52,22 třetí, a na 200 m motýlek, kde dosáhl času 2:03,13 a získal stříbro. Přitom mu jen o tři desetiny unikl kvalifikační limit na Mistrovství Evropy juniorů v plavání, které se uskuteční v holandském Dordrechtu.
To ovšem Petra nijak nelimitovalo a při štafetě 4 x 200 m VZ plaval jako první člen, jeho čas se zastavil na hodnotě 1:52,46, takže o 1.4 desetiny překonal kvalifikační limit na evropský šampionát juniorů a zároveň 98 % limit na Mistrovství Evropy dospělých, které bude hostit Berlín. Novák dále plaval 50 m motýlek, kde byl pátý, na 1500 m VZ skončil také pátý a v závodě na 100 m motýlek skončil na čtvrtém místě.

Také Martin Šimáček, jakožto mladší z dvojročníku, nemalou měrou přispíval svými výkony k celkovému umístění české výpravy. Ve svých individuálních startech se snažil udělat maximum, na 200 m VZ zaplaval osobní rekord 1:54,73 a umístil se na pátém místě, na dvojnásobné trati plaval na úrovni svého osobního rekordu a skončil sedmý, pak ještě plaval 50 m VZ, kde obsadil osmé místo.

Ve štafetách se český tým umístil na pátém a dvakrát šestém místě.

Čeští junioři se v silné konkurenci v součtu umístili na velice pěkném čtvrtém místě, juniorky skončily na místě šestém. V celkovém pořadí států se naše výprava umístila na 6. místě. Oba plavci zaslouží poděkování za skvělou reprezentaci Chodska. ⋌(pn)