To, že je domažlický oddíl karate nejlepším v Plzeňském kraji, potvrdil i na posledním turnaji v Plzni.

Domažličané získali pět zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Soutěž byla určená pro žáky a žákyně, kteří jsou nositeli bílého, žlutého a zeleného pásku. Celkem do Plzně přijelo 105 závodníků z 15 oddílů Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje. Soutěžilo se v disciplínách kata (disciplína rozdělená na věkové kategorie) a kumite (soutěžní zápas, který je rozdělen na věkové a hmotnostní kategorie).

V disciplíně kata v kategorii mladších žákyň s bílým páskem za Domažlice nastoupila Marcela Horáčková, která ve všech zápasech zvítězila velmi hladce a získala zlatou medaili.

V kategorii starších žáků s bílým páskem v disciplíně kata kralovali domažličtí karatisté Michal Le Minh a Adam Horáček, kteří se probojovali až do finále, kde Michal nad Adamem zvítězil.

Ve velmi početné kategorii mladších žáků se žlutým páskem nedal svým soupeřům šanci Jakub Petrůj a vybojoval tak zlatou medaili.
V kategorii pokročilejších starších žáků jsme měli zastoupení tří borců. Nejlépe se umístil Antonín Nguyen, který obsadil 2. místo, na 3. místě skončil Jan Kuželík a 5. místo získal David Hadač.

Disciplína kumite už nebyla rozdělena podle barvy pásku, ale jen podle věkové a hmotnostní kategorie. V kategorii starších žáků ve váze do 40 kg byl nejlepší David Hadač, který vybojoval zlatou medaili. Starší žák Antonín Nguyen ve váze do 60 kg všechny své soupeře také porazil a suverénně zvítězil.
„V sobotu 10. dubna bude náš oddíl pořádat ve sportovní hale v Domažlicích II. ročník Chodského poháru v karate. Tento turnaj je považován za krajský přebor, což je nejvyšší soutěž v kraji, kde se budou udělovat body na nominaci pro mistrovství České republiky, které se bude konat koncem roku v Hodoníně. Doufám, že se nám soutěž organizačně vydaří a že domažličtí závodníci získají důležité nominační body pro MČR,“ dodal nakonec trenér Zdeněk Kubalík s tím, že na tyto závody zve všechny fanoušky karate i ty, kteří by měli o tento sport zájem.