Karatisté Jiskry přivezli 16 medailí

Plzeň – Pět pohárů a šestnáct medailí, z toho osm zlatých, přivezli karatisté Jiskry Domažlice z turnaje Narama Seito, kvůli němuž dorazilo do Plzně 215 karatistů z Plzeňského, Karlovarského a Středočeského kraje.

17.11.2010

USPĚLI V PLZNI. První řada zleva – Václav Vitoň, Patrik Kováč, Ondřej Havlíček, Jakub Petrůj, Michal Le Minh. Druhá řada zleva – Zdeněk Kubalík, Lucie Mlnaříková, Marcela Horáčková, Iveta Tran Thi, Adam Horáček, Tonda Nguyen, David Hadač a Zdeněk Kubovec.Foto: Oddíl karate Jiskry Domažlice

Soutěž v disciplínách kata a řízené kumite byla určena pro začátečníky i pokročilé, kteří byli rozděleni podle věku a technické vyspělosti.

V kategorii mladších žáků získal Patrik Kováč v obou disciplínách zlato a stal se absolutním vítězem své kategorie, za což byl odměněn pohárem. Bronz mezi mladšími žáky v kumite získal Václav Vitoň. Starší žák Ondřej Havlíček také získal pohár absolutního vítěze, když byl v kata třetí a kumite vyhrál. Mezi dorostenkami se v obou disciplínách postavila na nejvyšší stupínek Iveta Tran Thi, za což také získala pohár.

V soutěži karatistů vyššího technického stupně (pásky) získala mezi dorostenkami pohár absolutní vítězky Lucie Mlnaříková, která vybojovala nejcennější kovy v kata i kumite. Mladší žák Jakub Petrůj obsadil 1. místo v kata a 3. místo v kumite, což mu v součtu bodů stačilo na zisk poháru. Mezi staršími žáky byl velmi úspěšný David Hadač, který vybojoval v kumite stříbro a v kata bronz. Starší žákyně Marcela Horáčková získala v obou disciplínách bronzové medaile. V kategorii starších žáků si dobře vedl Tonda Nguyen, který v kumite obsadil 3. místo.