Kolik byl limit na ME juniorů?
Musel jsem 200 metrů zaběhnout za 21,40 sekund. Limit zaručující mi účast na ME jsem splnil již v květnu při druhém letošním startu na dráze. Následně jsem ho zaběhl znova.

S jakým cílem jste na ME odjížděl?
Víceméně postoupit z rozběhu, což se mi podařilo, a to co jsem předvedl v semifinále, bylo víceméně navíc. S výkonem jsem jinak spokojený. Trochu jsem doufal, že bych v semifinále mohl běžet na hranici osobního maxima, tedy času 21,39 sekundy. To se mi nakonec nepovedlo, ale jak již jsem řekl, jsem spokojený. Dal jsem do toho vše. Pro mě to byl v podstatě první start na takto velké akci, a čtrnáctým místem jsem dosáhl zatím svého největšího úspěchu v kariéře.

Letošní ME juniorů nebylo však vaším prvním startem na mezinárodní atletické scéně. Startoval jste rovněž na MS 17.
Ano, tam jsem běžel však pouze štafetu. Splnil jsem sice požadovaný limit na dvoustovku, ale tu jsem nakonec neabsolvoval, protože dva další sprinteři byli rychlejší a na MS mohli startovat pouze dva.

Jaké podmínky panovaly v Novem Sadu?
Popravdě řečeno, příliš mi nevyhovovaly. Bylo obrovské horko, teploměr ukazoval 38°C. Naštěstí jsem měl dost času na aklimatizaci, a tak počasí můj výkon nějak zvlášť neovlivnil. Trenér Petr Konop byl rovněž spokojený, že se mi podařilo postoupit do semifinále. Co se týče jídla, to bylo hodně srbský, s čímž jsem se také hodně vypořádával. Bydleli jsme na studentských kolejích, které byly hodně dobré. Všude, ať už na stadion, či na koleje se dalo dojít pěšky. Pořadatelé si zaslouží za organizaci jedničku.

Co v nejbližší době plánujete?
Nejbližší závody mě čekají až 26. srpna na domažlickém stadionu v rámci Chodské patnáctistovky. Poté bych rád uspěl se štafetou na MČR do 22 let, kde máme určitě naději na medaili a možná i na zlato.

Prozraďte své atletické začátky a úspěchy.
Začínal jsem u Honzy Anderleho, abych před čtyřmi roky přešel k Petru Konopovi. Oběma touto cestou děkuji za všechno, co pro mě udělali. Co se týče úspěchů, nejvíce si cením již zmíněného 14. místa na ME juniorů. Mistrovský titul z republiky doposud nemám, vždy jsem byl druhý nebo třetí. Se štafetou jsem naopak již zlato z republiky získal.