Holýšov – Holýšovské basketbalové minižačky na své palubovce přivítaly BAK Plzeň.

25.11.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

BK Karpem Holýšov - BAK Plzeň
103:14 (22:6, 16:4, 31:2, 34:2)

Začátek zápasu Holýšovu nevyšel a ve 4. minutě byl stav dokonce 8:6. Pak ale začala úřadovat především Veronika Housarová, která několika koši navýšila náskok. První čtvrtina nakonec skončila 22:6.

Druhá osmiminutovka začala opět velmi dobře, ale jen do 6. minuty. Poté už Holýšovští zaznamenali jen dva koše a druhá čtvrtina tak skončila 16:4. Poločasový výsledek tak byl pouze 38:10 a sen o historicky první stovce se mladým basketbalistkám pomalu začal vzdalovat.

Ve třetí čtvrtině se opět začala prosazovat hráčka, která po třech měsících a po jednom tréninku hrála první zápas – Veronika Housarová. Do páté minuty zaznamenala 15 bodů za sebou a opět v týmu probudila naději. Poté se střelecky začaly prosazovat i další hráčky a čtvrtinu tak Holýšov vyhrál v poměru 31:2.

Při nástupu do čtvrtého období zněly trenérské pokyny jasně: ještě více zlepšit obranu a zaznamenat co nejvíc košů. To hráčky splnily na jedničku a v poslední minutě radost propukla na plno ve chvíli, kdy Štěpánka Šambergerová šla sama na koš a zaznamenala 100. bod v zápase. Utkání nakonec skončilo 103:14. Velkým pozitivem druhého zápasu je návrat Veroniky Housarové po zranění, která zaznamenala úctyhodných 33 bodů.

Za 14 dní se holýšovské basketbalistky na palubovce Kožlan s tamějším dívčím basketbalovým klubem.

25.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Z domu ukradl 60 tisíc

Střet kamionu a osobního auta u Březí.
10

Nehoda v Březí zablokovala páteřní tah na Folmavu

Metalex, společnost později známá jako MTX, si za více než čtyřicet let vydobyl zvláštní místo v historii českého motorsportu a automobilového průmyslu. Za socialismu v tomto podniku vznikla řada podivuhodných aut, krátce po revoluci se firma zase proslavila přestavbou škodovek na kabriolety.  Dokonce postavila i supersport.

Chodská Lhota – Pohádková procházka v Chodské Lhotě přilákala sedm desítek dětí. Akci připravili místní zahrádkáři ve spolupráci s volejbalistkami.