Holýšovská děvčata nezaváhala

Cheb – Minižačky Holýšova tentokrát zajížděly na palubovku Lokomotivy Cheb

17.2.2010

Ilustrační fotoFoto: Jiří Gajdoš

S tímto soupeřem na domácí palubovce již dvakrát vyhrály, ale děvčata z Chebu se za tu dobu hodně zlepšila, o čemž svědčí i nedávné vítězství nad BaKem Plzeň.

Loko Cheb - BK Karpem Holýšov
24:67 (8:17, 10:17, 4:15, 2:18)

„Zápas se odehrál na malé koše. My na ně vůbec netrénujeme, takže v tomto tedy měl soupeř určitě výhodu,“ prozradil na začátek trenér Radek Kozák a pokračoval: „Do zápasu jsme vstoupili velice špatně a ještě ve 4. minutě jsme dokonce prohrávali. Byli jsme neskutečně nervózní a dělali jsme proto zbytečné chyby.“

Po oddechovém času se ale hra změnila a Holýšovanky již soupeře ke koši nepouštěly. Čtvrtina skončila 8:17. Druhá čtvrtina začala také velmi dobře a Holýšov zaznamenal 7 bodů za sebou, na které soupeř odpověděl pětibodovou šňůrou. Poté opět přišel čas holýšovských basketbalistek, které zaznamenaly dalších 10 bodů a čtvrtinu vyhrály 10:17, poločasový výsledek zněl 18:34.

Velice dobrou obranou a solidní střelbou Holýšov třetí dění vyhrál 4:15. Ve čtvrté čtvrtině děvčata pokračovala v podobném výkonu a čtvrtinu vyhrála jednoznačně 2:18 a celý zápas poměrem 24:67.

8:79 (2:25, 2:13, 4:24, 0:17)

Pokyny od trenérů zněly ještě více vylepšit obranu při vyhazování soupeře z autu a okamžité zdvojení a odebrání míče. První čtvrtinu děvčata míč soupeři ´nepůjčovala´ a plnila přesně pokyny koučů, čemuž odpovídal i výsledek čtvrtiny 2:25. Druhé dějství mělo podobný průběh a Holýšov ho vyhrál poměrem 2:13. V poločase svítil na světelné tabuli výsledek 4:38.

„Druhý poločas jsme začali velmi dobře, někdy se soupeř dokonce ani nedostal na naši obrannou polovinu. O body se v tomto hracím období podělila celá pětka a čtvrtina skončila 4:24,“ popsal situaci Kozák a pokračoval: „V poslední čtvrtině soupeř ani neskóroval a málokdy se dostal do střelecké pozice. Tuto čtvrtinu jsme vyhráli 0:18 a celý zápas přesvědčivě 8:79, a to i přesto, že s námi vůbec neodcestovala kvůli nevolnosti naše kapitánka Daniela Šambergerová.“

Holýšovské basketbalistky nyní čeká měsíční pauza. Další utkání odehrají v sobotu 13. března na palubovce BaKu Plzeň.