VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odstupující prezident slíbil fanouškům šály

Koloveč – Volba nového výboru a zpráva o činnosti klubu za uplynulý rok byla mimo jiné na programu výroční členské schůze fotbalového oddílu TJ Slavoj Koloveč. Už pohled na rozmístění osazenstva za předsednickým stolem v prostorách nového kulturního svatostánku městyse dalo odpověď na zprávy kolující před schůzí mezi fotbalovou veřejností o údajné změně na postu předsedy.

6.3.2011
SDÍLEJ:

PŘEDSEDA OFS DOMAŽLICE Karel Sladký (vlevo) a nový pokladník Slavoje Koloveč Milan Lucák. Foto: Foto: Deník/ Václav Tauer

Bráno účastí v divizi druhý nejúspěšnější oddíl okresu po domažlické Jiskře povede do dalších let Miloslav Duchoň. Ten ve funkci střídá Milana Lucáka, který se jako pokladník bude dál věnovat výhradně klubovým financím. Výše dva zmiňované funkcionáře ve výboru doplní Josef Kaigl, sekretář oddílu Pavel Kruml starší, Pavel Kruml mladší, Jana Švehlová, Antonín Soupír, Jaroslav Beránek a Petr Kamír. Změnou je ukončení činnosti bývalého pokladníka Miroslava Šitery, který zůstane činný ve výkonném výboru TJ.

Ze zpráv o činnosti jednotlivých mužstev Slavoje bylo patrné, že loňský rok patřil do kategorie úspěšných. A mužstvo postoupilo do divize, pro kterou rozhodlo, že by se už do budoucna tato šance nemusela opakovat, rezerva suverénně vládne okresnímu přeboru a na konci jara se od ní čeká jediné. Postup do krajské I. B třídy. „S takovým kádrem můžeme hrát do pátého místa,“ uvedl v hodnocení trenér i hráč rezervy a nový prezident Miloslav Duchoň. Uspokojivě si vedlo i C mužstvo. Součástí oddílu je také stará garda, která hrává nohejbal a tým roztleskávaček, které svými vystoupeními zpestřují divákům přestávkový program při mistrovských utkáních mužů.

Co oddíl, jemuž vloni vzrostl počet členů o tři na celkových 195 trápí, je nedostatek trenérů mládežnických družstev. Největší bolestí je podle všeho starší přípravka. Na konci sezony však bude podobné prolémy zřejmě řešit dorost.

Činnost oddílu, který hospodaří s majetkem ve výši 1,5 milionu korun, není jen o sportu. Pořádal sportovní ples, na který přišlo 160 lidí. Vloni se podařilo dokončit úpravu stánku s občerstvením na hřišti a sprch v šatně hostí. Letos by se mělo zlepšit zázemí v kabině rozhodčích. Na schůzi byla řeč i o chystaných oslavách 115. výročí založení TJ Sokol v Kolovči. Součástí červnových oslav má být přátelák s nynějším lídrem Gambrinus ligy Viktorií Plzeň.
Nový pokladník Milan Lucák poté přítomné seznámil s financemi klubu, který hospodaří s příjmy ve výši 1,6 milionu korun. „Na členských příspěvcích jsme vybrali 43 tisíc, za přestupy 91 tisíc, na vstupném se vybralo 149 tisíc a výdělek z plesu činil 24 tisíc. Městys nás podpořil částkou 150 tisíc Kč, zbylou část příjmů tvoří příspěvky od sponzorů, kterým tímto děkuji za podporu,“ uvedl Lucák. Poté byla schválena výše nových příspěvků. Žačky budou platit 150 Kč, přípravka 200 Kč, žáci a dorost 300 Kč, důchodci 100 Kč, dospělý činný člen zaplatí 600 Kč a nečinný 250 Kč.

V diskuzi vystoupil předseda spřáteleného FKK Union Milan Mastný, představil se nový sportovní manažer a vedoucí A mužstva Rostislav Bouda. Předseda OFS Domažlice Karel Sladký informoval o chystaných změnách v ČMFS a prozradil, že pokud bude naplněn příslib 800 tisíc korun pro OFS Domažlice na letošní rok, bude do mládeže v okresu přerozděleno 400 až 500 tisíc korun. Pro Koloveč to znamená 20 až 25 tisíc.

„Děkuji všem za práci, kterou odvádíte. Lidé si sem zvykli chodit na fotbal, který je brán i jako společenská událost. Koloveč se také díky němu dostal do povědomí a vloni se stal Vesnicí roku Plzeňského kraje,“ zmínil ve svém příspěvku starosta městyse Václav Pergl.

Z pléna stojí za zmínku návrh na pořízení šál v klubových barvách, což by s ohledem na výrobní program jednoho z místních sponzorů neměl být problém. A odstupující prezident Lucák šály či čepice přislíbil. Snad tedy v červnu nebudou v Kolovči vlát jen šály ´Viktoriánů´, ale i ´slavojácké´

Autor: Václav Tauer

6.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Veřejné záchody v Chodské ulici v Domažlicích. Záměr na jejich rekonstrukci narazil na stanovisko památkářů a sousedů.

Domažlice na veřejné WC stále čekají

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Poberta vybral auto u Draženova

Draženov – Zloděje zřejmě přilákal mobilní telefon, který ležel před sedadlem spolujezdce v uzavřeném audi, které stálo nedaleko Draženova.

Poběžovickou pouť ozdobí muzika, historický program i půlmaratón

Poběžovice – Poběžovický pouťový festival nabízí návštěvníkům třídenní nabitý program. 

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Kanice – Po roce se kanický zámek opět otevírá veřejnosti. V sobotu se bude konat ochutnávka vín a marmelád, na neděli je přichystán den otevřených dveří.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Koloveč – Oslava 820 let založení městyse Koloveč na Domažlicku se koná od pátku do neděle 18. – 20. srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení