V rámci čtvrtého kola krajského přeboru I. třídy basketbalu mužů se mezi sebou v neděli střetla v okresním derby družstva Domažlic a Holýšova. Utkání bylo odvetou zápasu za semifinále krajského poháru, kdy domažličtí vyhráli rozdílem šestnácti bodů a postoupili do finále, ve kterém s přehledem porazili družstvo Přeštic.

Touha hostujících hráčů vrátit domácím nedávnou porážku se nakonec zdála být nereálnou. Domažlice – Holýšov 103:58 (30:16, 53:27, 84:38) Domažličtí fanoušci, kteří si v neděli přivstali a dorazili do haly ZŠ Komenského, zřejmě očekávali napínavý duel a boj o každý míč, který je pro utkání těchto týmů v posledních letech typický.

Skutečnost však byla naprosto odlišná. Jediné, co holýšovskému A-týmu v tomto zápase vyšlo, byly úvodní dvě minuty. Stoprocentní střelbou se hosté ujali vedení 3:7. Domácí se však nenechali zaskočit a šňůrou čtrnácti bodů v řadě ukázali sílu svého týmu, který letos aspiruje na vítězství v krajském přeboru. Rozdíl ve skóre obou týmů po první čtvrtině byl 14 bodů a v průběhu utkání se stále navyšoval, neboť holýšovští nenašli dobrý recept na obranu soupeře, což samozřejmě hráči Jiskry plně využívali jak ve hře pod košem, tak při střelbě ze střední vzdálenosti.

Sestavy (body): Podesát 32, Vaněk 22, Hendrych 16, Špaček 15, Pinkr 7, Veit 6, Mitáček 4, Štangl 1 – Přikryl 18, M. Straka 11, L. Návara 11, O. Straka 6, Zobl, 6, Činovec 4, Honner 2, Majer. Fauly 16:22, trestné hody 25/14:13/8, trojky 5:4.

„Naše hra byla dnes opravdu špatná, kromě úvodu zápasu se nám vůbec nedařila střelba a v obraně jsme si nevěděli rady s Michaly Podestátem a Vaňkem,“ řekl po zápase holýšovský pivot Martin Straka a upozornil tak na fakt, že Michal Podestát společně s Pavlem Hendrychem svým příchodem do týmu budou zajisté trnem v oku mnoha ostatním družstvům. „Čekal jsem, že vyhrajeme, ale že to bude takovým rozdílem, mne nenapadlo. Soupeř bohužel nedokázal vzdorovat déle než pár minut,“ ohlížel se za zápasem jeden z domažlických trenérů Vítězslav Pohanka s tím, že závěr se nepovedl ani jeho svěřencům.

„V poslední čtvrtině jsme přes čtyři minuty nedokázali dát koš. Bylo to hrozné a my se chytili zase až v posledních minutách. Přitom v první půli se hrál vynikající basket.“ Jediný domažlický basketbalový mužský tým tak s přehledem zvítězil rozdílem 45 bodů a zůstává nadále neporažen. Holýšovský A-tým má na svém kontě prozatím jedno vítězství a dvě porážky. V následujícím kole krajského přeboru - o víkendu 17. a 18. listopadu - budou oba tyto celky hostit na svých hřištích plzeňská družstva Lokomotivy A a B.