Basketbalisté Domažlic venku poprvé vyhráli

Mladá Boleslav, Kbely – Z první výhry na palubovce soupeřů v sezoně se o uplynulém víkendu radovali druholigoví basketbalisté Domažlic, které tentokrát čekal dvojzápas na palubovce soupeřů ze středních Čech.

25.11.2015

Z utkání basketbalistů Domažlic v Mladé Boleslavi. Foto: AŠ Mladá Boleslav

Trenér Karel Štípek měl pro oba venkovní duely poprvé k dispozici zkušeného Erika Eismanna. První zápas odehráli Chodové v Mladé Boleslavi a už tam mohli slavit premiérovou výhru v sezoně na hřišti soupeře. Ačkoli vedli po celé utkání dokonce i o 13 bodů, nezvládli závěr poslední čtvrtiny, kterou prohráli 8:26 a nakonec podlehli domácím 67:74.

O den později svěřenci Karla Štípka v pražských Kbelích po většinu zápasu vedli, na rozdíl od utkání v Mladé Boleslavi ale zápas dovedli do vítězného konce. Nic na tom neměnil fakt, že v úvodu závěrečné čtvrtiny prohrávali o bod 70:71. Za tohoto stavu změnili Chodové obranu z osobní na zónovou a nakonec se radovali z vítězství 83:75.

Mladá Boleslav – Domažlice 74:67 (10:21, 34:40, 48:59)
Mladoboleslavským letos nevychází vstupy do zápasů. To se potvrdilo i proti Domažlicím. Za stavu 5:2 přišel nevídaný výpadek domácích, kteří se nedokázali prosadit v útoku a Chodové se šňůrou 17 bodů dostali do výrazného vedení. Domácí pak sice manko trochu snížili, přesto první čtvrtinu nakonec vyhráli hosté o 11 bodů. Na začátku druhého poločasu byla Jiskra zase lepší a třetí herní období znovu vyhrála. Před poslední čtvrtinou byl rozdíl ve skóre 11 bodů a vzhledem k vývoji utkání nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo dojít k obratu. „Do 35. minuty jsme vedli, poté jsme nabrali hodně ztrát, navíc brzy jsme měli čtyři fauly. Nedali jsme jednoduché koše, soupeři tam naopak padly dvě těžké střely. Dostal se tak ´na koně´ a zápas dovedl do vítězného konce. I přes naši porážku to byl velmi kvalitní zápas," popsal rozhodující okamžiky porážky Erik Eismann. Klíčovou trojku domácích zaznamenal Radek Procházka.

Statistika: Trojky 3:3, fauly 19:27, TH 31/19 : 17/8 Body Jiskra: Bauer 22, Eisman 12(2), Zeman 12(1), Rolínek 6, J.Štípek 5, Jiřinec 4, Jan Blacký, Vondrovic a Hrudka po 2, V.Kozina, A.Lejsek

Kbely – Domažlice 75:83 (20:16, 34:45, 59:62)
Úvodní čtvrtinu na palubovce nováčka soutěže sice Chodové prohráli o čtyři body, ale do poločasu už vedli o 11 bodů 45:34. Kbely, které mají v soutěžích čtyři mužská družstva, se nevzdávaly, během třetí čtvrtiny snížily na rozdíl tří bodů a v závěrečné minutě se dokonce dostaly do těsného vedení 71:70. „V tomto momentu jsme změnili osobní obranu na zónovou. Navíc se nám začaly dařit rychlé protiútoky a na rozdíl od Mladé Boleslavi jsme zápas dovedli do vítězného konce," řekl trenér domažlických basketbalistů Karel Štípek a dodal: „Nejtěžší zápasy máme za sebou, nyní potřebujeme udržet domácí neporazitelnost. Věříme, že první prosincový víkend nás naši věrní fanoušci přijdou podpořit v hojném počtu, a dopomohou k nám dvěma důležitým vítězstvím."

Statistika: Trojky 5:8, fauly 23:22, TH 22/18 : 28/17 Body Jiskra: Bauer 21, Eisman 15(2), J.Štípek 9(2), Jan Blacký 8(2), Vondrovic 8(2), Jiřinec 7, Rolínek 7, Hrudka 5, Zeman 2, V.Kozina 1, A.Lejsek

V dalších utkáních Domažličany nečeká nic snadného. V sobotu 5. prosince vyzvou druhý tým průběžné tabulky Kladno, o den později hostí dalšího soupeře ze středu Čech, Slaný. Ten je na pátém místě tabulky.

25.11.2015

Přemílání starých bab na mladá děvčata - lidová taškařice v Kolovči byla hlavním magnetem tamní pouti.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Zloděj ukradl z pozemku u domu motorku, klíče i technický průkaz

Muž zemřel i přes pomoc kolegů

Meclov – Dramatické chvíle prožívali ve středu dopoledne lidé v jedné meclovské firmě.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Mezi veterány je přihlášen i 107 let starý automobil

Domažlice – Sobotní 43. ročník Jízdy spolehlivosti historických vozidel pořádaný Veteran car clubem Domažlice slibuje opět skvělou podívanou na krásné staré stroje. Startovní pole je tradičně velmi pestré, abecedně vzato od aerovek až po Zündapp. Celkem 6 motocyklů a 7 automobilů je starých 90 a více let.