Mladí basketbalisté vyhráli v Kladně

Kladno, Praha – V 1. kole dorostenecké Ligy U17 čekaly na mladé domažlické basketbalisty zápasy na palubovkách v Kladně a Praze.

8.10.2014

Basketbal - ilustrační foto. Foto: GetPhoto/Pavel Rakušan

Sokol Pražský B – Jiskra Domažlice 71:55 (25:11, 44:23, 61:37)
K prvnímu utkání sezony v Lize U17 se Sokolem Pražským B cestovala Jiskra v devíti lidech, bez Chobota (nemoc), Císaře (tříslo), Šťáhlavského (ukončil působení v Domažlicích z časových důvodů) a Hrona (soustředění v Plzni Extraliga U17). „Rezerva Sokola Pražského nám jasně ukázala, v čem máme hlavní nedostatky. Útočný doskok, zastavení rychlého protiútoku soupeře taktickým faulem, komunikace na obranné polovině, nevynucené ztráty a proměňování trestných hodů," vypočítává trenér Jiskry Erik Eisman a dodává: „Vše se odráží od tréninků a účasti na nich, pokud se toto nejprve nezlepší, nemůžeme se nikam posunout." Ten tak mohl být spokojen pouze s poslední čtvrtinou, která po změně obrany a vystřídání klíčových hráčů Sokola Pražského, částečném plnění taktických pokynů a hlavně větším nasazení jeho svěřenců dopadla v prospěch Jiskry.

Statistika: Novák 14, Kroc 12, Andrle 9, Kostel 8, Schreiber 7, Zíka 3, Doubek, Bozděch. TH: 27 – 8 F: 15 3 pts: 0.

BK Kladno – Jiskra Domažlice 43:65 (10:10, 26:29, 37:43)
Pro nedělní zápas proti BK Kladno už byli k dispozici Hron a Císař, což bylo znát a Jiskra získala první výhru sezony. „Tento zápas byl specifický v tom, že soupeř hrál skoro celých čtyřicet minut zataženou zónu, což nás až do poslední čtvrtiny trápilo, protože jsme se nemohli střelecky prosadit. Nevím, zda je cesta učení zatažené zónové obrany v kategorii U17 správná, ale určitě je nejsnadnější. Nicméně v tomto zápase skvěle fungovali Schreiber a Andrle na obranné i útočné polovině, kde se obětovali pro tým. Novák v poslední čtvrtině dominoval pod košem a střelecky se prosadil Císař, který byl jako jediný schopen proměnit hody z delší vzdálenosti i přes zranění, které ho limitovalo. A své další minuty si zasloužil Martin Mach, který ukázal, že jako jeden z nejmladších hráčů, umí bojovat o své místo v týmu. Menší zlepšení v obraných činnostech bylo vidět, ale velký problém bude pro hráče vnímat informace a udržet je po celý zápas v hlavě. Na tom musíme pracovat do budoucna," dodal kouč.

Statistika: Císař 28 (4), Novák 10, Andrle 7, Schreiber 5, Kostel 5 (1), Mach 4, Hron 4, Kroc 2, Doubek, Zíka, Bozděch. TH: 21 – 12 F: 24 3 pts: 5

O víkendu čekají domažlickou ´sedmnáctku´ soupeři z Českého Brodu (So 16:30) a Sokola Vyšehrad (Ne 15:00). „Nevíme, zda soupeř bude mít k dispozici hráče z extraligy, které měl v předchozím kole, kde přesto jednou prohrál, nicméně náš tým by měl být kompletní. Musíme se vyvarovat ztrátám a fungovat jako tým," apeluje Eisman.