V cíli běžecké části byl spokojenější Voják. Po patnácti kilometrech zdolaných v čase 0:57:23 předal štafetový kolík týmovému kolegovi, jímž byl biker Jan Hruška, jako první. Ale po dojezdu kajakářů se více radoval Frei startující za tým pivovaru Litovel. Martinův čas 0:57:50 v běhu sice znamenal až třetí místo za Vojákem a Gerychem, ale pro nejlepšího českého bikera současnosti Novotného nebyl problém minimální ztrátu na Hrušku zlikvidovat. Rozhodl pak kajak, v němž Freiův kolega ze štafety a šestinásobný vítěz Bobr Cupu Mrůzek, porazil kajakáře Vojákova týmu Langera. Štafeta pivovaru Litovel vyhrála časem 2:16:49, Vojákův Craft byl druhý. Závod dokončil v čase 2:17:34.

„Po vítězství v běhu, v němž jsem nadělil Gerychovi deset a Martinovi třicet vteřin, mě druhé místo štafety mrzelo. Chtěl jsem vyhrát,“ přiznává Voják. Ten už Bobr Cup jednou absolvoval a věděl, že jeho součástí jsou i nepopulární brody. Ty letos pořadatelé kvůli velké vodě v Moravě cyklistům zrušili, běžcům ale dva z pěti nechali. „Před dvěma lety v nich bylo vody po pás, letos z nich deště udělaly dva metry hlubokou a patnáct metrů širokou řeku,“ vypráví vítěz běžecké části. Všichni proto startovali ve vestách. „Čtyři sta metrů po startu jsme šli do vody poprvé, po dalších tři sta metrech znovu. Až pak jsme je odhodili a pokračovali bez vest,“ dodává Frei.

Ten z vody vylézal desátý, Voják patnáctý. Po ledové koupeli sice síly ubývaly daleko rychleji, přesto Voják po kilometru dostihl Freie s Gerychem na čele, na němž se pak oba Chodové poctivě střídali. Zhruba dva kilometry před cílem přišel krátký seběh a výběh koryta. To Freie vyvedlo z tempa, čehož Voják využil k vytvoření si asi pětimetrového náskoku, který na rozbahněné louce zvýšil. „Snažil jsem se alespoň udržet kontakt pro našeho bikera, což vyšlo,“ tvrdí Martin.

Ten tak na závěr nepříliš vydařené sezony získal nečekaný titul mistra republiky. „O mém startu se rozhodlo na poslední chvíli. Ale podle složení týmů se čekalo, že vyhrajeme buď my, nebo Jirkova štafeta. Každopádně jsem moc rád, mistrovský titul jsem naposledy získal před pěti lety jako junior,“ dodává Frei.