Běžci z Domažlicka na Bezručově desítce v Chomutově

Chomutov, Domažlice – Druhý lednový víkend se někteří běžci z Domažlicka představili v dalekém Chomutově na tradiční Bezručově desítce. Za zcela zimního počasí stanulo na startu 207 závodníků z celé České republiky. Čekala na ně obtížná trať posypaná hlubokým, čerstvě napadaným, měkkým sněhem, pod nímž ležel led. Běžcům to tak pěkně podkluzovalo a závod je stál mnoho sil.

6.2.2017

Karel Fait st.Foto: Archiv Karla Faita

Z běžců z domažlického regionu si vedl nejlépe Karel Fait starší (na snímku) hájící barvy AGP Domažlice, který celkově doběhl třiašedesátý a v kategorii mužů nad 60 let obsadil vynikající třetí příčku.

O sedm míst za ním proťal cílovou pásku poběžovický běžec Radek Anderle reprezentující Copr Přeštice, který mezi muži do 40 let skončil pětadvacátý. Ve stejné kategorii byl osma-třicátý a celkově stojedenáctý další borec z Poběžovic Pavel Kabourek.

V silně obsazené kategorii mužů nad 40 let skončil na 36. místě Vlastimil Kubal z Brnířova (celkově 116. místo).

Mezi sedmdesátníky skončil na sedmém místě František März ze Sokola Kout na Šumavě.

Jedinou ženou z Domažlicka na startu chomutovského závodu byla Libuše Tichá z Brnířova. Ta nakonec doběhla patnáctá mezi ženami nad 35 let.

Po doběhu posledního borce do cíle došlo na tombolu. Při losování startovních čísel se usmálo štěstí na Vlatimila Kubala, který získal hlavní cenu – poukaz v hodnotě 2500 Kč na libovolný zájezd do zahraničí. Zkrátka nepřišli ani zbývající běžci z Domažlicka, kteří si rovněž z Chomutova odvezli hodnotné ceny. (fai)

6.2.2017

Dětské hřiště v Bukovci
6

Prazdroj lidem: V Bukovci začíná sloužit dětem dětské hřiště.

Poběžovické infocentrum má novou fasádu.

Do Poběžovic dorazilo v létě víc turistů než vloni

Generální oprava čističky vyjde Mrákov na desítky milionů korun

Mrákov – Zřejmě nejdražší investiční akce v historii čeká Mrákov. Generální oprava čističky odpadních vod vyjde na několik desítek milionů korun.

Plzeňská filharmonie vystoupila ve Kdyni

Kdyně – Umělecký svátek si užili v pátek večer členové kdyňského Klubu přátel hudby.

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše.

Patnáct lokálek denně nahrazují za Bělou autobusy

Bělá nad Radbuzou – Až do čtvrtka 5. října, 16.35 hodin pokračuje na trati z Domažlic do Plané výluka na železniční trati.